اخبار کسب و کارها

Brave Search دیگر از فهرست Bing استفاده نمی کند

به گزارش اپ خونه، Brave به تازگی اعلام کرد که اکنون منحصراً از فهرست خود برای موتور جستجوی خود استفاده می کند . به عبارت دیگر، دیگر به راه حل های شخص ثالث مانند Bing متکی نیست.

هنگامی که این شرکت Brave Search را در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد ، اشاره کرد که برای تقریباً ۱۳ درصد از درخواست‌های خود به سایر ارائه‌دهندگان متکی است. یک سال بعد، این رقم به ۷ درصد کاهش یافت.

بریو در یک پست وبلاگ گفت :

«به طور پیش‌فرض، کاربران Brave Search اکنون ۱۰۰٪ نتایج را از Brave Index دریافت می‌کنند و به کاربران نتایج کاملاً مستقلی می‌دهند. مثل همیشه، نتایج ما حریم خصوصی کاربر را حفظ خواهد کرد.»

این شرکت گفت که مواردی مانند پروژه کشف وب – که به افرادی که از مرورگر وب Brave استفاده می‌کنند اجازه می‌دهد تا داده‌های ناشناس را برای ایجاد فهرست Brave ارائه دهند – به آن کمک کرد تا به سمت خوداتکایی حرکت کند.

به علاوه، Brave نگران آینده Bing API بود – به خصوص پس از اینکه مایکروسافت همکاری خود را با OpenAI تقویت کرد و افزایش قابل توجهی در قیمت API برای شاخص Bing اعلام کرد.

این شرکت خاطرنشان کرد که کاربران همچنان می‌توانند از Google Fallback Mix استفاده کنند – قابلیتی که به کاربران اجازه می‌دهد در صورتی که Brave Search پاسخی نداشته باشد، به صورت خصوصی از گوگل پرس و جو کنند.

علاوه بر این، Brave API جستجوی خود را اعلام کرد اما گفت که جزئیات این برنامه در آینده فاش خواهد شد.

Brave سعی می کند از راه حل های کمتری که توسط شرکت های بزرگ فناوری منتشر شده است استفاده کند تا خود را متمایز کند.

در ماه مارس، این شرکت یک ویژگی خلاصه‌سازی را راه‌اندازی کرد که از فناوری OpenAI پشتیبانی نمی‌کرد .

در مقایسه، برخی از رقبای Brave مانند DuckDuckGo و Neeva هنوز به منابعی مانند Bing متکی هستند.

اگرچه، دومی در حال حاضر قصد دارد تا چند سال دیگر Bing را کنار بگذارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا