استارتاپ

Byju’s درباره تعطیل کردن WhiteHat Jr بحث کرده است، اما بر تداوم اصرار دارد

به گزارش اپ خونه، Byju’s در حال بررسی این است که آیا WhiteHat Jr، یک پلتفرم کدنویسی را که بیش از دو سال پیش با ارزش شرکتی ۳۰۰ میلیون دلار خریداری کرده بود ، متوقف کند ، زیرا گروه edtech به دنبال کاهش هزینه ها و حذف یک واحد تجاری است که انتقادات قابل توجهی را متوجه شرکت کرده است.

سه منبع سرمایه‌گذار آشنا به تک‌کرانچ گفتند که شرکت مستقر در بنگلور، با ارزش‌ترین استارت‌آپ هند با ارزش ۲۲ میلیارد دلار، در هفته‌های اخیر در مورد تعطیل کردن چیزی که زمانی به عنوان یکی از بهترین خریدهای آن معرفی می‌شد، گفتگو کرده است.

یکی دیگر از آشنایان گفت: هنوز تصمیمی نگرفته است، اما به سمت ادامه کسب و کار گرچه با تمرکز بر رشد ارگانیک متمایل است.

این بحث ها در زمانی مطرح می شود که Byju در حال کاهش هزینه های شرکت است. یکی از منابع گفت، این شرکت که هزاران کارمند خود را اخراج کرده و هزینه های بازاریابی را در سه ماهه اخیر کاهش داده است، تا همین اواخر حدود ۱۴ میلیون دلار در ماه بر روی پلت فرم کدنویسی هزینه می کرد.

منابع گفتند WhiteHat Jr به طور مستقل سودآور نیست.

سخنگوی Byju گفت که این شرکت “فعالانه تمام واحدهای تجاری ما را ارزیابی می کند تا اطمینان حاصل شود که آنها با مسیر ما به سمت سودآوری هماهنگ هستند” اما هیچ برنامه ای برای تعطیل کردن WhiteHat Jr ندارد.

“در سطح گروه، مطابق با تعهد ثابت خود برای دستیابی به سودآوری عملیاتی، BYJU’S به طور مداوم در حال ارزیابی و بهینه سازی عملیات تجاری خود در جهت رشد جهانی است. به عنوان یک فعالیت در حال انجام، ما فعالانه تمام واحدهای تجاری خود را ارزیابی می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها با مسیر ما به سمت سودآوری همسو هستند.”

“در مورد سوال خاص در مورد کلاه سفید جونیور، ما هیچ برنامه ای برای تعطیل کردن آن نداریم. ما صرفاً آن را برای رشد ارگانیک و کارآمد بهینه می کنیم. ما کاملا متعهد به ارائه تجربیات آموزشی در سطح جهانی و راه حل هایی هستیم که دانش آموزان را برای دستیابی به پتانسیل کامل خود توانمند می کند.”

Byju’s WhiteHat Jr را در سال ۲۰۲۰ با ارزش شرکتی ۳۰۰ میلیون دلار خریداری کرد. یکی از منابع ذکر شده که مانند دیگران خواست نامش فاش نشود، گفت، با این حال، مقدار قابل توجهی از پرداخت به معیارهای رشد آتی مرتبط بود، که به این معنی بود که Byju در نهایت کمتر از ۲۳۵ میلیون دلار را برای معامله خرید هزینه کرد.

واحد کدنویسی به دلیل ادعاهای گمراه کننده، کیفیت تدریس و تاکتیک های تهاجمی خود به دانشجویان دادگاه مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته است.

WhiteHat Jr همچنین از برخی از این منتقدان شکایت کرد ، اقدامی که واکنش شدید شرکت را به دنبال داشت. بعداً شکایت را پس گرفت.

بنیانگذار WhiteHat Jr، Karan Bajaj (تصویر بالا) یک سال پس از خرید، Byju’s را ترک کرد و به گفته یکی از منابع، در هفته‌های اخیر با سرمایه‌گذاران درگیر شده است تا دور جذب سرمایه برای استارت‌آپ جدید خود را بررسی کند. نمی توان فوراً برای اظهار نظر با او تماس گرفت.

Byju’s – که Sequoia India، Lightspeed Venture Partners، Tiger Global، B Capital، UBS و General Atlantic را در میان حامیان خود به حساب می‌آورد، سال گذشته را صرف رسیدگی به بسیاری از انتقادات وارده به این شرکت کرده است.

Byju’s ماه گذشته گفت که فروشندگان آن دیگر از خانه های دانش آموزان دیدن نمی کنند تا با والدین خود صحبت کنند و این شرکت اکنون آزمایشی را برای تعیین اینکه آیا والدین یک کودک می توانند قبل از ثبت نام در این سرویس هزینه کنند، انجام می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا