اخبار اینترنت

ByteDance سرویس پخش موسیقی خود Resso را در هند تعطیل می کند

به گزارش اپ خونه، ByteDance سرویس پخش موسیقی خود Resso را در هند در پایان ماه جاری تعطیل می کند زیرا این شرکت تمرکز خود را برای گسترش موسیقی TikTok در سطح جهانی تغییر می دهد.

قابل ذکر است، Resso یکی از آخرین ویژگی های فعال برای Bytedance در کشور پس از ممنوعیت TikTok در سال ۲۰۲۰ بود .

همانطور که برای اولین بار توسط Moneycontrol اشاره شد، برنامه Resso در حال حاضر از Play Store و App Store حذف شده است . سرویس پخش همچنان برای کسانی که این برنامه را دارند فعال است، اما امکان خرید اشتراک جدید وجود ندارد.

این شرکت توسعه را تایید کرد و گفت که قصد ندارد موسیقی TikTok را در هند راه اندازی کند.

یک سخنگوی Bytedance گفت:

«متأسفانه، به دلیل شرایط بازار محلی، ما دیگر نمی توانیم به کاربران Resso در هند خدمات ارائه دهیم. بنابراین ما تصمیم گرفتیم Resso و عملیات مرتبط با آن را در ۳۱ ژانویه تعطیل کنیم. به کاربران بازپرداخت هزینه اشتراک باقیمانده آنها ارائه خواهد شد.»

هند آخرین بازار فعال برای Resso بود که اولین بار در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد . این سرویس پخش در اندونزی و برزیل نیز فعال بود.

با این حال، ByteDance در جولای گذشته ، موسیقی TikTok را در هر دو بازار راه اندازی کرد . در آن زمان، این شرکت گفت که Resso در برزیل و اندونزی در ۵ سپتامبر تعطیل خواهد شد.

در می ۲۰۲۳، ByteDance Resso را به یک سرویس فقط اشتراکی تبدیل کرد تا تجربه کاربری بهتری را برای طرفداران موسیقی ارائه دهد، در حالی که فرصت‌ها را برای صاحبان حقوق و هنرمندان افزایش می‌دهد.

تا به حال، ByteDance به غیر از اندونزی و برزیل، موسیقی TikTok را در استرالیا، سنگاپور و مکزیک راه اندازی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا