نرم افزار موبایل

ByteDance شرکت مادر TikTok برنامه ایجاد موسیقی و ویرایش صدا را در نسخه بتا بسته در ایالات متحده راه اندازی کرد

به گزارش اپ خونه،ByteDance شرکت مادر TikTok،  اعلام کرد که در حال راه‌اندازی یک برنامه جدید و رایگان برای تولید موسیقی در نسخه بتای بسته در ایالات متحده است.

این اپلیکیشن که Ripple نام دارد، در حال حاضر به صورت دعوتی برای گروه کوچکی از آزمایش کنندگان در دسترس است.

ByteDance می‌گوید Ripple برای کمک به نوازندگان و سازندگان برای ایجاد و ویرایش صدا به روشی شبیه به ایستگاه‌های کاری صوتی دیجیتال هوشمند قابل حمل (DAW) طراحی شده است.

با Ripple ، کاربران می توانند مستقیماً یک ملودی را در برنامه بخوانند یا زمزمه کنند، پس از آن برنامه از یادگیری ماشینی برای گسترش ملودی و تبدیل آن به آهنگ ساز استفاده می کند.

مدل این برنامه بر روی موسیقی هایی که دارای مجوز یا متعلق به ByteDance هستند آموزش داده شده است.

طول آهنگ خروجی با طول آهنگ ورودی مطابقت دارد. این شرکت خاطرنشان می کند که Ripple در حال حاضر فقط توانایی ایجاد خروجی های موسیقی دستگاهی را دارد.

ByteDance در مورد اینکه آیا قصد دارد این قابلیت را برای گنجاندن اشعار گسترش دهد یا خیر، اظهار نظری نکرد.

Ripple دارای چیزی است که ByteDance آن را “استودیوی ضبط مجازی” می نامد که به کاربران امکان می دهد فایل های صوتی را به راحتی در دستگاه تلفن همراه خود ضبط، برش، برش و ویرایش کنند.

ByteDance گفت که قصد دارد ابزارهای سازگار با موبایل بیشتری را برای کمک به سازندگان در کارایی ویرایش صدا در آینده اضافه کند.

ByteDance در بیانیه ای گفت:

“Ripple برای الهام بخشیدن به خلاقیت موسیقی و کمک به موسیقی دانان، هنرمندان و آهنگسازان برای ابراز وجود طراحی شده است. ما از اینکه ببینیم سازندگان چگونه از Ripple برای استفاده از خلاقیت آنها برای موسیقی متن فیلم های فرم کوتاه خود استفاده می کنند، هیجان زده هستیم.”

تصویری که ابزارهای ویرایش و ایجاد صدا ریپل را نشان می دهد

تصویری که ابزارهای ویرایش و ایجاد صدا Ripple را نشان می دهد

اگرچه Ripple ادغام مستقیم با TikTok ندارد، ByteDance می داند که سازندگان از این برنامه برای ایجاد صدای پس زمینه برای ویدیوهای کوتاه خود استفاده می کنند.

یکی از سخنگویان این شرکت گفت که ایجاد موسیقی در Ripple و استفاده از آن برای موسیقی متن ویدیوی TikTok ساده است، و خاطرنشان کرد که تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که یک آهنگ در Ripple ایجاد کند و سپس کلیک کند تا آن را با TikTok به اشتراک بگذارد.

این شرکت گفت که از نوازندگان و علاقه مندان به موسیقی دعوت کرده است تا Ripple را در این مرحله اولیه آزمایش کنند.

ByteDance از کسانی که مایل به آزمایش بتا Ripple هستند دعوت می کند تا از Ripple.club بازدید کنند، جایی که می توانند Ripple را برای iOS دانلود کنند و کد دعوت درخواست کنند.

ByteDance در مورد مدت زمانی که قصد دارد فاز بتای بسته را قبل از گسترش در دسترس بودن Ripple اجرا کند، توضیح نداد. با این حال، این شرکت اعلام کرد که در این مرحله برنامه‌ای برای راه‌اندازی Ripple در کشورهای دیگر وجود ندارد.

با توجه به اینکه Music Business Worldwide سال گذشته گزارش داد که ByteDance در حال توسعه یک برنامه ایجاد موسیقی و ویرایش صدا برای راه اندازی در ایالات متحده است، راه اندازی این برنامه جدید واقعاً غافلگیر کننده نیست.

شایان ذکر است که Ripple تا حدودی شبیه به یکی دیگر از برنامه های ByteDance به نام Mawf است.ابزار ویرایش صدا برای هنرمندان و سازندگان سال گذشته به صورت بتا در اروپا و بریتانیا راه اندازی شد.

ByteDance تایید کرد که Mawf و Ripple دو اپلیکیشن مجزا و مستقل هستند. Mawf از یادگیری ماشینی برای تبدیل هر سیگنال صوتی به صدایی مانند یک ساز موسیقی استفاده می کند.

راه‌اندازی Ripple در حالی انجام می‌شود که ByteDance به سمت تجارت موسیقی در ایالات متحده پیش می‌رود .

بایگانی نشان داد که این علامت تجاری می تواند برای یک برنامه تلفن همراه اعمال شود که به کاربران امکان خرید، پخش، اشتراک گذاری و دانلود موسیقی را می دهد.

همچنین در سال گذشته، TikTok پلتفرم بازاریابی و توزیع موسیقی خود را به نام SoundOn راه‌اندازی کرد تا به هنرمندان بیشتری کمک کند موسیقی خود را شنیده کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا