اخبار اینترنت

ChatGPT ویژگی “دستورالعمل های سفارشی” خود را به کاربران رایگان گسترش می دهد

به گزارش اپ خونه، OpenAI اعلام کرد که دستورالعمل‌های سفارشی را گسترش می‌دهد – راهی برای کنترل بیشتر کاربران بر نحوه پاسخگویی ChatGPT – به همه کاربران، از جمله آن‌هایی که در سطح رایگان سرویس هستند.

این ویژگی که برای اولین بار در ماه ژوئیه به عنوان نسخه بتا برای مشترکین ChatGPT Plus معرفی شد، به کاربران اجازه می دهد اولویت ها و الزامات مختلفی را اضافه کنند که می خواهند چت ربات هوش مصنوعی هنگام پاسخگویی در نظر بگیرد.

این ویژگی می تواند در وقت کاربران صرفه جویی کند، بنابراین آنها مجبور نیستند هر بار که با ربات چت تعامل می کنند، همان دستور العمل ها را بازنویسی کنند.

به عنوان مثال، می‌توانید از ChatGPT بخواهید که پاسخ‌هایش را به تعداد کاراکترهای خاصی نگه دارد یا لحن پاسخی را که ارائه می‌کند سفارشی کند.

با شروع این ویژگی در ماه جولای، OpenAI همچنین مثالی از معلمی ارائه داد که از ChatGPT برای ایجاد یک طرح درس استفاده می‌کند، دیگر مجبور نیست دائماً تکرار کند که کلاس سوم را تدریس می‌کند تا پاسخ سفارشی‌سازی شده مناسب دریافت کند.

در همین حال، توسعه‌دهندگانی که از این ویژگی استفاده می‌کنند می‌توانند از ربات چت بخواهند به زبان‌هایی که ترجیح می‌دهند پاسخ دهد – یا زبان‌هایی را که دوست ندارند حذف کنند.

این شرکت قبلاً گفت : “از طریق گفتگو با کاربران در ۲۲ کشور، ما درک خود را از نقش اساسی هدایت پذیری در توانمندسازی مدل های ما برای انعکاس موثر زمینه های متنوع و نیازهای منحصر به فرد هر فرد عمیق تر کرده ایم.”

با این حال، تا این هفته، دستورالعمل های سفارشی محدود به کسانی بود که برای اشتراک ChatGPT Plus با هزینه ۲۰ دلار در ماه پرداخت می کردند.

اکنون، این گزینه برای کاربران رایگان و پلاس، از جمله در iOS و اندروید، باز خواهد شد. علاوه بر این، دستورالعمل‌های سفارشی اکنون می‌توانند حتی با خاموش بودن تاریخچه چت استفاده شوند.

برای استفاده از دستورالعمل‌های سفارشی، ابتدا روی نام خود کلیک کرده و سپس «دستورالعمل‌های سفارشی» را برای شروع انتخاب کنید.

این شرکت می گوید این ویژگی به زودی در سراسر اتحادیه اروپا و بریتانیا گسترش خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا