تکنولوژی

ChatGPT OpenAI نشان می دهد که چرا پیاده سازی با هوش مصنوعی مولد کلیدی است

به گزارش اپ خونه، احتمالاً برای کسانی که کارهای متمرکز زیادی در فضا انجام می دهند راز نیست، اما وقتی صحبت از هوش مصنوعی مولد به میان می آید، به سرعت آشکار می شود که نحوه رابط کاربری با مدل ها و سیستم های مولد حداقل به اندازه آموزش و استنباط اساسی مهم است. فن آوری. آخرین و به نظر بهترین نمونه از طریق ChatGPT OpenAI است که به عنوان یک پیش‌نمایش تحقیقاتی رایگان برای هر کسی که می‌تواند این هفته امتحان کند، ارائه می‌شود.

اگر هنوز سر و صدای ChatGPT را ندیده‌اید، این اساساً پیاده‌سازی فناوری جدید تولید زبان طبیعی GPT-3.5 آنهاست، اما به گونه‌ای پیاده‌سازی شده است که شما فقط با آن در مرورگر وب چت می‌کنید، گویی در حال سست کردن با آن هستید. یک همکار یا در حال تعامل با یک عامل پشتیبانی مشتری در یک وب سایت.

OpenAI قبلاً با فناوری تولید تصویر DALL-E موجی ایجاد کرده است و سری GPT آن با هر انتشار متوالی (و هرازگاهی وجودی گاه از سوی نویسندگان) توجه را به خود جلب کرده است. اما جدیدترین تکرار به سبک چت ظاهراً جذابیت و مخاطبان خود را گسترش داده است، به نحوی مکالمه را از “وای، دانشجویان کارشناسی از این برای ارسال مقالات ترم بد اما کاربردی استفاده خواهند کرد” به “وای، این واقعاً می تواند به من در رفع اشکال کد کمک کند” تغییر داده است. که قصد تولید آن را دارم.»

به نظر می‌رسد نمونه‌هایی که تاکنون در طبیعت وجود دارد نشان می‌دهد که در واقع در مورد مقاله اصطلاحاً بسیار بهتر شده است، اما در مورد اجتناب از چند تله معمولی برای چت ربات‌های هوش مصنوعی، از جمله ارائه اطلاعات نادرست به عنوان واقعیت، هنوز کار برای انجام دادن دارد.

اما بدیهی است که تعامل آن از طریق سقف انجام می‌شود، و به نظر می‌رسد که مردم بسیار بیشتر از GPT-3 تحت تأثیر ChatGPT قرار گرفته‌اند (البته این تا حدودی به دلیل این واقعیت است که نسخه جدیدی با فناوری استنتاج هسته‌ای بهبود یافته است. و همچنین یک پارادایم تعامل جدید).

مثال خود من در مورد اینکه چرا فکر می‌کنم اینقدر قدرتمند است، به موقع است، اگر پیش پا افتاده باشد: من از ChatGPT خواستم تا تمام نقاط قوت و ضعف مختلف نوع پوکمون را در اختیارم بگذارد، و دقیقاً همان چیزی را ارائه داد که همیشه امیدوارم Google هر بار که وارد یک Tera Raid می‌شوم انجام دهد. در بازی جدید پوکمون اسکارلت و باید سعی کنید به یاد بیاورید که چه چیزی با چه چیزی مقابله می کند.

توجه داشته باشید که من به هیچ وجه علاقه ای به درخواست خود نداشتم. این تقریباً به همان سادگی است که من می توانم دریافت کنم در حالی که هنوز در مورد درخواست خود شفاف هستم. و نتیجه دقیقاً همان چیزی است که من به دنبال آن هستم – نه فهرستی از چیزهایی که احتمالاً می تواند به من کمک کند اگر بخواهم وقت بگذارم آنچه را که به دنبالش هستم پیدا کنم، این همان چیزی است که Google برمی گرداند:


پتانسیل چیزی مانند ChatGPT در OpenAI که در نهایت جایگزین موتور جستجویی مانند گوگل شود، ایده جدیدی نیست، اما این ارائه فناوری زیربنایی OpenAI نزدیکترین تقریب هنوز به نحوه عملکرد واقعی آن در یک سیستم کاملاً کامل است و باید گوگل را بترساند

ChatGPT همچنین بهترین بیان چیزی است که استارت‌آپ‌ها و کارآفرینانی که به این فضا نگاه می‌کنند باید بدانند: هجوم طلا در هوش مصنوعی مولد با توسعه کسب‌وکارهای جدید و قابل دفاع که بر اساس نحوه نمایش آن ساخته شده‌اند، کمتر از آنچه در زیر سرپوش است، هدایت می‌شود. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا