استارتاپ

Chipper Cash دور دوم اخراج کارکنان را کمتر از سه ماه پس از خلع ۱۲.۵ درصد از کارکنان اجرا می کند

به گزارش اپ خونه، پلتفرم پرداخت های فرامرزی آفریقا، Chipper Cash، جمعه گذشته دور دوم اخراج کارکنان را تنها ده هفته پس از آن انجام داد که تقریباً ۱۲.۵ درصد از نیروی کار خود را کاهش داد (بیشترین تأثیر را بر تیم مهندسی خود داشت).

معاون درآمد این شرکت این خبر را در لینکدین به اشتراک گذاشت و گفت که این بار “همه مناطق” در سراسر بازارهای Chipper Cash تحت تأثیر قرار گرفتند.

در پست او آمده است : “جمعه روز غم انگیزی برای Chipper Cash بود ، زیرا بسیاری از افراد با استعداد رها شدند . “

برای شبکه من یک مجموعه فوق العاده با استعداد از افراد در سراسر ایالات متحده، بریتانیا، آفریقای جنوبی، نیجریه، کنیا، و بیشتر وجود دارد.

همه آنها در مدیریت تیم ها و پروژه های بسیار پیچیده و چندفرهنگی در فین تک تجربه بالایی دارند. همه حوزه ها از استخدام، منابع انسانی، بازاریابی، قیمت گذاری، محصول، تجزیه و تحلیل، تجربه کاربری، تحقیقات، حقوقی و موارد دیگر تحت تاثیر قرار گرفته اند.

به گفته چندین رسانه محلی ، Chipper Cash تقریباً یک سوم نیروی کار خود، حدود ۱۰۰ کارمند را از کار انداخت.

Chipper Cash تعداد دقیق نقش‌هایی را که با تماس TechCrunch تحت تأثیر قرار گرفتند تأیید نکرد اما گفت که گزارش‌ها نسبتاً دقیق هستند.

بنابراین، علاوه بر دور اول اخراج‌ها ، این استارت‌آپ پرداخت‌ها و کریپتو پنج ساله بیش از ۱۵۰ کارمند را در سه ماه گذشته رها کرده است تا هزینه‌ها را در بحبوحه دوره‌ای سخت برای شرکت‌های فناوری خصوصی و دولتی در سطح جهان کاهش دهد.

هام سرونجوگی، مدیر عامل شرکت، در بیانیه‌ای گفت:

«دو سال گذشته برای ما به‌عنوان یک کسب‌وکار، دوره‌ای از رشد و مقیاس‌پذیری سریع بود و برای بازتاب این موضوع، تعداد کارکنان جهانی ما حدود ۲۵۰ نفر افزایش یافت. با این حال، با توجه به شرایط اقتصاد کلان، ما تمرکز فعلی خود را به بازارها و محصولات اصلی محدود می کنیم – تلاش خود را در جایی متمرکز می کنیم که می دانیم می توانیم پیشرفت کنیم. با این اولویت بندی بیش از حد متمرکز، واقعیت این است که متاسفانه ما به یک تیم کوچکتر در Chipper نیاز داریم.»

همچنین، Chipper Cash گزارش‌هایی مبنی بر تعطیل کردن بخش رمزنگاری خود، که محصولات کریپتو، یکی از سه محصول اصلی خود، از جمله FX و Airtime را در خود جای داده است، رد کرد.

“Chipper یکی از بزرگترین پلتفرم‌های رمزنگاری در آفریقا امروز است و یکی از محصولات با رشد سریع ما باقی مانده است. ما در مورد آینده ارزهای دیجیتال در آفریقا هیجان زده هستیم و به سرمایه گذاری در این محصول ادامه می دهیم.”

Serunjogi Chipper Cash را در سال ۲۰۱۸ با Maijid Moujaled تأسیس کرد تا به آفریقایی‌ها خدمات پرداخت مرزی همتا به همتا را بدون کارمزد ارائه دهد.

این شرکت می‌گوید بیش از ۵ میلیون مشتری در سراسر غنا، اوگاندا، نیجریه، تانزانیا، رواندا، آفریقای جنوبی و کنیا دارد – و اخیراً در ایالات متحده و بریتانیا، جایی که استارت‌آپ با پشتیبانی FTX در سال گذشته گسترش یافت تا همتا به همتا را تسهیل کند.

نوامبر گذشته، اپلیکیشن پرداخت فرامرزی آفریقایی اعلام کرد که شرکت فین‌تک زامبیایی Zoona را برای توسعه به جنوب آفریقا خریداری می‌کند.

و در ماه بعد، در پی ورشکستگی FTX، گزارش دادیم که فین‌تک آفریقایی که بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران از جمله صرافی منحل‌شده رمزنگاری، SVB Capital و Ribbit Capital جذب کرده است، شاهد کاهش ارزش‌گذاری آن از ۲ میلیارد دلار به ۱.۲۵ میلیارد دلار بود. طبق اسنادی که سبد سرمایه گذاری خطرپذیر Alameda را نشان می دهد.

Chipper Cash به فهرستی از شرکت‌های متمرکز آفریقا و شرکت‌های رمزنگاری که در ماه‌های اخیر کارمندان خود را اخراج کرده‌اند اضافه می‌کند، از جمله جومیا (۹۰۰ کارمند)، Yoco (15٪ از نیروی کار، طبق منابع)، و Luno (35٪ از کارمندان خود).

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا