اخبار اینترنت

Chrome حالت‌های ذخیره‌سازی حافظه و انرژی را دریافت می‌کند

به گزارش اپ خونه، گوگل امروز دو تنظیمات عملکرد جدید را در مرورگر کروم خود اعلام کرد: ذخیره‌سازی حافظه و صرفه‌جویی انرژی.

مرورگرهای مدرن حافظه زیادی را مصرف می‌کنند، و اگرچه اگر ۳۲ گیگابایت رم دارید، مشکلی نیست، کروم با استفاده از چندین گیگابایت حافظه شما می‌تواند به سرعت مصرف دستگاه شما را کاهش دهد، اگر از دستگاهی با مشخصات پایین‌تر استفاده می‌کنید.

حالت ذخیره‌سازی حافظه وعده می‌دهد که با قرار دادن برگه‌های غیرفعال به حالت خواب، مصرف حافظه کروم را تا ۳۰ درصد کاهش دهد. وقتی دوباره به برگه ها نیاز داشتید به سادگی بارگیری می شوند. در همین حال، حالت صرفه جویی در انرژی، فعالیت پس‌زمینه و جلوه‌های بصری را برای سایت‌های دارای انیمیشن و ویدیو زمانی که سطح باتری لپ‌تاپ شما به کمتر از ۲۰ درصد می‌رسد، محدود می‌کند.

 

این ویژگی‌ها اکنون با انتشار Chrome 108 در دسترس هستند و در هفته‌های آینده برای Windows، macOS و ChromeOS در سراسر جهان در دسترس خواهند بود. می‌توانید سایت‌های جداگانه را از خوابیدن معاف کنید یا البته این ویژگی‌ها را کاملاً خاموش کنید.

اعلامیه گوگل یک روز پس از آن منتشر شد که مایکروسافت اعلام کرد که مرورگر Edge آن تنها در ماه سپتامبر ۱.۳۸ میلیارد تب را به حالت خوابیده درآورده است. طبق گفته مایکروسافت، خواباندن یک تب در Edge معمولاً ۸۳ درصد از حافظه ای را که به طور معمول اشغال می کند ذخیره می کند.

این شرکت نسخه‌ای از این ویژگی‌ها را که می‌تواند به‌طور خودکار پس از پنج دقیقه عدم فعالیت برگه‌ها را به حالت خواب درآورد (و می‌تواند تا ۳۰ ثانیه عدم فعالیت را کاهش دهد) چند سال پیش عرضه کرد و سپس یک بار دیگر آن را با عرضه اج ۱۰۰ در اوایل سال جاری.

Edge همچنین دارای یک حالت بازی است که می تواند به طور خودکار استفاده از CPU را هنگامی که تشخیص دهد در حال انجام یک بازی در رایانه شخصی خود هستید، کاهش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا