استارتاپ

Cleantech Qotto برنامه رشد را با حمایت مالی ۸ میلیون دلاری آغاز می کند

به گزارش اپ خونه، Qotto ، ارائه‌دهنده کیت‌های خورشیدی که در بورکینافاسو و بنین فعالیت می‌کند، ۸ میلیون دلار در یک دور بدهی سهام سری A به رهبری گروه IBL، یک مجتمع میلیارد دلاری مستقر در موریس با منافع تجاری در تعدادی از بخش‌ها از جمله، خدمات مالی، لجستیک، توزیع و مهندسی انرژی جمع‌آوری کرده است. .

صندوق دسترسی به انرژی خارج از شبکه (FEI-OGEF)، Cordaid و سرمایه گذاران فعلی Qotto نیز در این دور شرکت کردند.

کوتو گفت که قصد دارد در بازارهای موجود گسترش یابد و به ساحل عاج گسترش یابد، جایی که قرار است تا ماه آینده فعالیت خود را آغاز کند.

Qotto که در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد، کیت‌ها و فانوس‌های خورشیدی مستقل را طراحی و توزیع می‌کند تا افراد در مناطق کم برق آفریقا زندگی می‌کنند.

این شرکت از طریق یک مدل پرداخت به مالک، محصولات خود را در اختیار افرادی قرار می دهد که در جنوب صحرای آفریقا به دلیل شبکه های برق ملی توسعه نیافته خارج از شبکه هستند.

برای ساحل عاج، به دلیل سرعت توسعه مداوم آن نسبت به منطقه وسیع تر غرب آفریقا، و پس از آزمایش و بهینه سازی عملیات و خدمات در بنین و بورکینافاسو، Qotto به خوبی برای ورود به بازار آماده است.

علاوه بر این، مشتریانی که توانسته‌اند محصولات Qotto را در کشور آزمایش کنند، نیاز و تمایل خود را برای ورود Qotto به بازار ساحل عاج ابراز کرده‌اند .

کوتو می گوید که IBL نقشه راه خود را برای توسعه شرق آفریقا نیز پس از امضای یک مشارکت و موافقت با ارائه راه حل های خارج از شبکه در منطقه ترسیم می کند.

این توسعه که تا سپتامبر سال جاری انجام خواهد شد، در کنار IBL انجام خواهد شد، که در نظر دارد “موقعیت خود را در شرق آفریقا تقویت کند و قرار گرفتن در معرض انرژی های تجدیدپذیر خود را توسعه دهد.”

Lenoir گفت: “با هم، ما یک فرصت عالی برای خدمات ضروری و سیستم های خورشیدی بزرگ ارائه شده توسط Qotto را می بینیم.”

پیشنهاد رشد به دنبال معرفی برنامه‌ریزی‌شده محصولات جدید در بازار، از جمله خدمات مالی و نقاط دسترسی به اینترنت است، زیرا Qotto به یک اپراتور خدمات ضروری همه جانبه تبدیل می‌شود.

او گفت: «نقاط ما این است که حضور ما در مناطق روستایی به ما امکان می دهد مشتریان و نیازهای آنها را درک کنیم تا بتوانیم محصولات نوآورانه را بر اساس پلت فرم فنی خود پیشنهاد دهیم.»

خدمات مالی برنامه ریزی شده شامل بیمه خرد، اعتبارات خرد و محصولات پس انداز خرد است که با همکاری شرکای مانند SUNU، یک شرکت بیمه بزرگ در غرب آفریقا طراحی شده است. Qotto گفت که تاکنون هزاران قرارداد بیمه عمر را فروخته است.

هات اسپات های اینترنتی در مناطق پرترافیک مانند مغازه ها، رستوران ها یا بارها قرار خواهند گرفت.

«در جنوب صحرای آفریقا، ۶۵۰ میلیون نفر به برق دسترسی ندارند. ۵۵۰ میلیون به اینترنت و ۸۰۰ میلیون به خدمات مالی دسترسی ندارند. بسیاری از این مشتریان در نیازهای خود برای راه حل های خارج از شبکه، اتصال و خدمات مالی با یکدیگر همپوشانی دارند.»

«مدل ما به حل این مسائل مهم تحت یک راه حل واحد کمک می کند – که ما آن را “سرویس های اساسی” می نامیم، که توسط پشته فناوری اختصاصی ما پشتیبانی می شود. علاوه بر این، ما با اهداف توسعه پایدار برای خدمت به مشتریان و بهبود شاخص‌های تاثیر در بازارهایمان همسو هستیم.»

راه‌حل‌های انرژی‌های تجدیدپذیر توسط شرکت‌هایی مانند Qotto در حال پر کردن شکاف دسترسی به انرژی در کشورهایی مانند سودان جنوبی، بوروندی، چاد، مالاوی، بورکینافاسو، ماداگاسکار و تانزانیا هستند که همگی در جنوب صحرای آفریقا واقع شده‌اند که ۷۵ درصد از کل کشور (جمعیت جهان بدون دسترسی به برق)را تشکیل می‌دهند.

Qotto می‌گوید درآمد آن سال به سال ۵۰ درصد افزایش یافته است و تا پایان سال گذشته ۱۱۰۰۰ مشتری فعال داشته است که در پی برنامه‌های رشد خود قصد دارد تا پایان سال جاری این تعداد را بیش از دو برابر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا