نرم افزار موبایل

Discord برنامه تعارف ناشناسی که نه ماه پیش خرید یعنی Gas را تعطیل می کند

به گزارش اپ خونه، Discord در حال تعطیل کردن Gas، برنامه ناشناس مبتنی بر تعارف رسانه های اجتماعی است که در ژانویه با مبلغی نامشخص خریداری کرد .

این شرکت تایید کرد که این برنامه به طور رسمی در ۷ نوامبر تعطیل می شود. خبر تعطیلی اولین بار توسط The Information منتشر شد .

سخنگوی Discord در بیانیه ای ایمیلی گفت:

“ما می توانیم تأیید کنیم که برنامه Gas در ۷ نوامبر تعطیل می شود. ما Gas را با هدف حمایت از تلاش‌هایمان برای رشد مخاطبان جدید و اصلی و تبدیل Discord به بهترین مکان برای گفتگو، معاشرت و تفریح ​​با دوستان آنلاین خریداری کردیم. این تیم به ایفای نقش حیاتی در کار ما ادامه خواهد داد تا کاربران بتوانند با دوستان خود در Discord ارتباط برقرار کنند.”

بر اساس یک یادداشت داخلی که توسط The Information مشاهده شده است، تعطیلی این شرکت تعجب آور نیست، زیرا جیسون سیترون، مدیر عامل Discord به کارمندان گفته است که دلیل اصلی خرید Gas توسط شرکت، به دست آوردن استعدادهای مهندسی آن بوده است.

سیترون در این یادداشت گفت که این شرکت قصد دارد تا زمانی که رشد کاهش پیدا نکند، Gas را ادامه دهد.

Gas که در آگوست ۲۰۲۲ راه اندازی شد، به دلیل هدفش برای ارائه یک شبکه رسانه اجتماعی مثبت در بین نوجوانان محبوب شد.

این اپلیکیشن در عرض دو ماه به ۱ میلیون کاربر فعال روزانه رسید . در طول اوج محبوبیت خود، در اکتبر و نوامبر ۲۰۲۲، Gas تیک تاک و سایر برنامه‌های اجتماعی محبوب را در رتبه‌بندی فروشگاه App Apple از سلطنت خلع کرد.

طبق اطلاعات شرکت تجزیه و تحلیل موبایل data.ai، از زمان راه اندازی آن، دانلودهای جهانی Gas به ۷ میلیون رسیده است.

Gas بیشترین تعداد دانلود را در نوامبر سال ۲۰۲۲ داشت، زمانی که این اپلیکیشن ۳.۱ میلیون بار دانلود شد.

رشد Gas در ماه های بعد شروع به توقف کرد. ماه گذشته، این برنامه تنها ۲۹۰۰ بار دانلود شد. Gas از نظر برترین برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی iOS توسط بارگیری‌های ایالات متحده از ۲۹ اوت ۲۰۲۲، رتبه ۱۶ را دارد. شایان ذکر است که این برنامه فقط در iOS و ایالات متحده و کانادا در دسترس بود.

این برنامه برای دانش‌آموزان دبیرستانی هدف‌گذاری شده بود و کاربران را وادار می‌کرد تا به نظرسنجی‌های مربوط به همکلاسی‌های خود پاسخ دهند. سوالات در نظرسنجی ها برای تقویت اعتماد کاربران به جای آسیب رساندن به آن طراحی شده است.

سپس نوجوانی که انتخاب شده بود پیامی ناشناس همراه با تعریف و تمجید خود دریافت می کرد. این فرضیه احتمالاً مورد استقبال قرار گرفت زیرا برخلاف رسانه های اجتماعی سنتی، Gas برای تأثیر مثبت بر کاربران طراحی شده بود.

Gas توسط نیکیتا بیر، که همچنین بنیانگذار TBH است، یکی دیگر از برنامه های اجتماعی ناشناس که برای دانش آموزان دبیرستانی طراحی شده است، تأسیس شد که در آن افراد به طور ناشناس به سوالات خوبی در مورد دیگران پاسخ می دادند.

بیر TBH را در سال ۲۰۱۷ به فیس بوک فروخت. فیس بوک در نهایت این برنامه را در سال ۲۰۱۸ به دلیل استفاده کم تعطیل کرد .

به نظر می رسد که Bier ممکن است برای راه اندازی یک برنامه دیگر آماده شود. هفته گذشته، بیر در توییتی نوشت :

“هفته آینده پادشاه جدیدی از اپ استور وجود خواهد داشت.”

مشخص نیست که این برنامه چه چیزی می تواند باشد، اما با توجه به دو تجربه گذشته بیر، ممکن است یک برنامه اجتماعی ناشناس دیگر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا