استارتاپ

Enter  استارت‌آپ ارزیابی انرژی خانه، ۱۹.۴ میلیون یورو سری A را برای گسترش در آلمان و فراتر از آن جمع‌آوری می‌کند

به گزارش اپ خونه، عمدتا خانه ها در اروپا می توانند به سختی گرم شوند. بیشتر آنها برای دوره ای ساخته شده اند که دانش در مورد مصرف انرژی به روش امروزی در دسترس نبود.

با گران شدن انرژی و افزایش امنیت انرژی به عنوان یک موضوع ژئوپلیتیکی، استارت آپ های فناوری که به این مشکل نگاه می کنند، در حال گسترش هستند.

چیزی که مورد نیاز است، یک راه ساده برای مصرف کنندگان است تا با این مسئله در مورد میزان انرژی مورد نیاز خانه، نحوه مدیریت آن و، مهمتر از همه، نحوه تامین مالی تغییرات مورد نیاز درگیر شوند.

نمونه ای از این در خارج از نیویورک Sealed است ، یک شرکت فناوری آب و هوا که طراحی، مدیریت و تامین مالی پروژه های آب و هوایی و برق رسانی خانه ها را تامین می کند.

همچنین اخیراً استارتاپ حسگر InfiSense را خریداری کرده تا به خدمات صرفه جویی در انرژی خود کمک کند.

در آلمان، استارت‌آپ مشابهی « Enter » (با نام قبلی باوپال) است که اکنون یک دور مالی ۱۹.۴ میلیون یورویی سری A را به رهبری Target Global جذب کرده است.

همچنین شرکت های VC Coatue، Foundamental، A/O Proptech و Partech در این دور حضور داشتند.

صاحبان خانه یک نظرسنجی دیجیتالی را تکمیل می کنند، سپس ارزیابی از وضعیت انرژی ساختمان خود و پیشنهاداتی در مورد چگونگی کاهش هزینه های خروجی خود دریافت می کنند. همچنین از درخواست های یارانه مناسب برای نوسازی مراقبت می کند.

Justus Menten، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Enter، می‌گوید که ارزیابی‌های سنتی انرژی بسیار کند است:

«در حال حاضر، سالانه حدود ۲۰۰۰۰۰ ملک در آلمان بازسازی می‌شود. اما برای دستیابی به اهداف اقلیمی ما باید بیش از یک میلیون باشد. مشاوران امروزی گواهی بهره وری انرژی نمی توانند به روش سنتی به این هدف دست یابند.

اگرچه آموزش مشاوران جدید در حال حاضر با سرعت کامل در حال انجام است، چندین سال طول می کشد تا ظرفیت های کافی در آلمان در دسترس باشد. این جایی است که Enter وارد می شود.»

Enter ادعا می کند که ۷۵٪ از صاحبان خانه نگران هستند که نتوانند هزینه بازسازی های کم مصرف را بپردازند، به همین دلیل این امر به عنوان بخشی از خدمات ارائه می شود.

علاوه بر VCها، Enter همچنین دارای فرشتگان تجاری و مشاورانی از جمله الیور مرکل، بنیانگذاران McMakler، هانو هاینتزنبرگ و لوکاس پیکزونکا، مدیر اجرایی taxfix، دکتر دانیل کرتر، بنیانگذار Medwing، یوهانس روگندورف و بنیانگذار DST Global تام استافورد است.

مکس شرورن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل، گفت:

«ما در نهایت با ۲۵۰ نقطه داده مواجه می شویم و فقط باید هشت تا نه سؤال بپرسیم و این به ما دقت ۹۰ درصدی را در مورد پتانسیل واقعی صرفه جویی در انرژی خانه می دهد.

سپس با مشاوران انرژی خودمان یک بازدید از سایت انجام می دهیم تا داده ها را تأیید کنیم و نقاط داده بیشتر و بیشتری اضافه کنیم. بنابراین در پایان، صاحب خانه یک دوقلو دیجیتالی از ساختمان و درک بهتری از نحوه بهبود خانه دارد.»

دکتر ریکاردو شفر، شریک Target Global گفت:

«تضمین اینکه استفاده ما از انرژی هم مؤثر و هم پایدار است، برای بسیاری از مردم در سراسر جهان به یک ملاحظات کلیدی تبدیل شده است.

از طریق فناوری منحصربه‌فرد ENTER، صاحبان خانه‌ها می‌توانند پتانسیل انرژی کامل خانه‌های خود را شناسایی کنند و به بهبودهای خانه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی در نوک انگشتان خود دسترسی داشته باشند.»

سارا کانن، شریک عمومی و رئیس سرمایه گذاری خصوصی اروپا در Coatue گفت:

«با سرعت گرفتن تغییر به سمت حاکمیت انرژی در اروپا، مصرف کنندگان به راه حل های ملموس برای هدایت این انتقال نیاز دارند. پلت‌فرم منحصربه‌فرد هوش انرژی خانگی Enter به مصرف‌کنندگان کنترل مستقیم ردپای انرژی و گام‌های مؤثر برای بهبود بهره‌وری انرژی خانه و کاهش تأثیرات آب و هوا را می‌دهد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا