اخبار اینترنت

Epic از دادگاه عالی می‌خواهد تا در مورد نزاع خود با اپل تصمیم بگیرد

به گزارش اپ خونه، اپیک گیمز یک دادخواست گواهی به دادگاه عالی ارائه کرد و کارها را برای بالاترین دادگاه در این سرزمین آغاز کرد تا در صورتی که تجارت نرم افزاری اپل قوانین ضد انحصار فدرال را نقض می کند، دوباره بررسی کند.

ما در ماه‌های آینده متوجه خواهیم شد که آیا دیوان عالی پرونده را انتخاب خواهد کرد یا خیر، که نبرد حقوقی طولانی‌مدت بین دو شرکت را که اکنون پنج سال است راه خود را از طریق دادگاه‌ها طی کرده‌اند، دوباره باز خواهد کرد.

اپل نیز احتمالاً به زودی دادخواستی را ارسال خواهد کرد و با حکم قبلی که تا حدی با شکایات Epic موافق بود مخالفت خواهد کرد.

اپیک گیمز، که Fortnite را می‌سازد و بازار نرم‌افزاری خود، فروشگاه اپیک گیمز (Epic Games Store) را اداره می‌کند، ابتدا از اپل در سال ۲۰۲۰ شکایت کرد.

این شکایت پس از آن صورت گرفت که اپل Fortnite را از iOS راه‌اندازی کرد – جنجالی که خود Epic با شکستن عمدی قوانین اپ استور و ارائه آن شروع کرد. (بازیکنان راهی برای پرداخت مستقیم پول درون بازی Fortnite)

این راه‌حل، هزینه‌های بحث‌برانگیز اپل را دور زد، با دستورالعمل‌های غول فناوری در این فرآیند مخالفت کرد و کمپین شدید Epic را آغاز کرد تا توسعه‌دهندگان را علیه شیوه‌های نرم‌افزاری قدیمی اپل جلب کند.

در اوایل سال جاری، اپل تا حد زیادی در یک مبارزه دادگاه تجدید نظر با Epic پیروز شد که ناشی از همان شکایات مربوط به سیاست‌های فروشگاه App این شرکت بود.

در نظری که در آوریل صادر شد ، دادگاه استیناف ناحیه نهم ایالات متحده بیشتر تصمیم قبلی صادر شده توسط یک قاضی فدرال در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا را تایید کرد.

این حکم اکثر استدلال های Epic را رد می کرد که اپل قوانین ضد انحصار فدرال را نقض می کند و بازارهای نرم افزاری جایگزین را در iOS زیر پا می گذارد.

در حالی که دادگاه ها عمدتاً طرف اپل بودند، قاضی فدرال حکم داد که اپل قانون رقابت ناعادلانه کالیفرنیا را با محدود کردن توسعه دهندگان از گفتن گزینه های پرداخت جایگزین به مصرف کنندگان نقض کرده است – یک برد کوچک برای Epic بود.

دادگاه تجدیدنظر اوایل سال جاری این تصمیم را تایید کرد.

در حالی که مبارزه حقوقی در حال انجام در مسیر دادگاه عالی است ، Epic درخواست کرد که توسعه دهندگان اجازه داشته باشند کاربران آیفون را به سمت گزینه های پرداخت فراتر از باغ دیواری اپل راهنمایی کنند.

این درخواست توسط قاضی النا کاگان در ماه آگوست رد شد، به این معنی که قوانین موجود اپل در حال حاضر به قوت خود باقی خواهد ماند، مگر اینکه دادگاه عالی تصمیم بگیرد که در نهایت به این موضوع رسیدگی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا