اخبار کسب و کارها

Evernote کاربران را وادار می کند تا با آزمایش یک طرح رایگان محدود به تنها ۵۰ یادداشت، آن را ارتقا دهند

به گزارش اپ خونه، پس از کاهش شدید پرسنل در اوایل سال جاری، Bending Spoons، مالک مستقر در Evernote در میلان، اکنون در حال آزمایش یک طرح جدید است که کاربران بیشتری را مجبور می‌کند تا به نسخه‌های پولی سرویس خود را ارتقا دهند.

این شرکت تأیید کرد که در حال اجرای یک آزمایش کوچک است که محدودیت‌هایی را برای تعداد یادداشت‌هایی که کاربران رایگان می‌توانند ایجاد کنند، ایجاد کرده است، اما گفت که طرح جدید هنوز نهایی نشده است.

در مورد آزمایش توسط یک کاربر Evernote هشدار داده شد که به یک پیام پاپ آپ وارد شده بود که به آنها اطلاع می داد اگر به یک برنامه پولی ارتقاء ندهند، اکنون فقط به ۱ نوت بوک و ۵۰ یادداشت محدود می شوند.

این تغییر به طور چشمگیری سرویس را برای کاربران قدیمی Evernote که صدها یا هزاران یادداشت در طول سال‌ها جمع‌آوری کرده‌اند، محدود می‌کند.

علیرغم مشاهده پیام‌رسانی در خود برنامه، صفحه برنامه‌های قیمت‌گذاری وب‌سایت Evernote نشان نمی‌دهد که چنین محدودیتی در برنامه‌های رایگان وجود دارد – که باعث می‌شود افزایش قیمت مانند یک تغییر هزینه پنهان به نظر برسد که Evernote نمی‌خواست آن را عمومی کند.

در عوض، وب سایت آن توضیح می دهد که کاربران رایگان فقط به مواردی مانند ۶۰ مگابایت آپلود ماهانه یا حداکثر اندازه یادداشت ۲۵ مگابایت محدود می شوند.

طرح‌های دیگر، از جمله طرح‌های شخصی و حرفه‌ای، در حال حاضر به ترتیب به ۱۰.۸۳ دلار در ماه و ۱۴.۱۷ دلار در ماه تخفیف دارند، از جمله موارد دیگر، از یادداشت‌ها و آپلودهای بزرگتر و همگام‌سازی با دستگاه‌های نامحدود پشتیبانی می‌کنند.

Evernote گفت وب سایت آن با اطلاعات جدید به روز نشده است زیرا این تغییر هنوز نهایی نشده است.

این شرکت تأیید کرد که آزمایشی را با کمتر از ۱٪ از کاربران رایگان خود انجام داده است تا مشخص کند که آیا طرح جدید را اجرا می کند یا خیر. نماینده این شرکت توضیح داد که اگر چنین است، سپس تغییرات را در “نقاط تماس مشتری مربوطه” اعلام می کند.

آنها همچنین خاطرنشان کردند که این محدودیت مانع از مدیریت، ویرایش، مشاهده، exporting  یا حذف یادداشت‌های موجود کاربران رایگان نمی‌شود، حتی اگر بیش از حد مجاز داشته باشند.

این فقط توانایی کاربر را برای ایجاد یادداشت های جدید محدود می کند، مگر اینکه تبدیل به مشتری پرداخت کننده شود.

با این حال، این یک تغییر چشمگیر برای کاربران قدیمی Evernote است که فقط از برنامه در یک دستگاه برای اهداف یادداشت برداری سبک استفاده می کنند. در واقع، اکثر کاربران عادی Evernote در برنامه‌های رایگان را مجبور می‌کند تا به کاربران پولی تبدیل شوند یا به سادگی استفاده از برنامه را متوقف کنند.

این تغییر، در صورت انجام، همچنین می‌تواند کاربران بیشتری را به سمت محصولات رقیب مانند Microsoft OneNote سوق دهد که از ۶.۹۹ دلار در ماه با حداکثر ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی ابری با همگام‌سازی تا ۵ دستگاه شروع می‌شود – بهتر از طرح شخصی Evernote است.

یا می‌تواند کاربران را تشویق کند تا Notion را امتحان کنند ، یک سازمان‌دهنده یادداشت‌های مشترک که یک طرح رایگان را برای کاربران فردی نیز ارائه می‌کند.

Evernote که زمانی نزدیک به یک میلیارد دلار ارزش گذاری می شد، سال ها قبل از خرید توسط Bending Spoons با مشکل مواجه بود .

این شرکت در سال ۲۰۱۸ پس از جایگزینی مدیرعامل سابق گوگل به جای کریس اونیل، مدیر عامل سابق گوگل، فیل لیبین، مدیران ارشد خود، از جمله مدیر ارشد اجرایی، مدیر ارشد مالی، مدیر ارشد اجرایی و مدیر منابع انسانی خود را در سال ۲۰۱۸ از دست داد.

تحت نظر لیبین، Evernote تلاش کرده بود از طریق مشارکت با Moleskine و Pfeiffer و خط لوازم جانبی میز خود، به کالاهای فیزیکی گسترش یابد.

بعداً در سال ۲۰۱۸، Evernote پانزده درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد. مدیر عامل، ایان اسمال سپس جایگزین اونیل شد و شرکت توانست ۱۰۰ میلیون دلار درآمد مکرر به دست آورد. متأسفانه، این برنامه هنوز همگام با رقبای جدیدتر مانند Notion در پیشروی خروج از آن نبود.

Bending Spoons که دارای ویرایشگر ویدیوی Splice، ویرایشگر عکس Remini و سایر برنامه‌ها است، در اواخر سال ۲۰۲۲ خرید Evernote را اعلام کرد و سپس ۱۲۹ کارمند را بی‌درنگ اخراج کرد . در توضیح این تصمیم، سخنگوی شرکت آن زمان گفت که این شرکت «سال‌ها سودآور نبوده» و «وضعیت در درازمدت ناپایدار بود».

شاید این در مورد توانایی Evernote برای ارائه یک طرح رایگان، در صورت انجام این تغییرات جدید نیز صدق کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا