استارتاپ

Forcite به دنبال موفقیت کلاه هوشمندی است که Skully هدر داد

به گزارش اپ خونه، Skully یک شرکت کلاه ایمنی هوشمند در سال ۲۰۱۴ انواع قول‌ها را داد و حتی قبل از گم شدن در راه بازار و ناپدید شدن در ابری از هیاهوی نابجا و وعده‌های تحویل‌نشده، چند کلاه را به حامیان اولیه ارسال کرد.

نزدیک به یک دهه بعد، شرکت دیگری به نام Forcite دوباره همان وعده‌ها را می‌دهد: کلاه ایمنی هوشمندی که بیشتر همراه دیجیتالی است تا دستگاه ایمنی، که می‌تواند ناوبری یکپارچه را با اعلان‌های دیداری و شنیداری ارائه دهد.

با این حال، Forcite از بخش تامین مالی جمعی چشم پوشی می کند و در عوض مستقیماً با توزیع کنندگان کار می کند. این شرکت تاکنون هزاران کلاه ایمنی هوشمند MK1S را ارسال کرده است و فناوری آن در واقع کار می کند.

اما این تازه شروع سفر این استارت آپ استرالیایی است که برای ایجاد پلتفرمی تلاش می کند که امیدوار است به بخشی جدایی ناپذیر از ایمنی موتورسیکلت تبدیل شود.

 الهام از یک تصادف

بنیانگذاران کلاه ایمنی هوشمند را وادار کنید

آلفرد بویادگیس و جولیان چاو، بنیانگذاران Forcite

Forcite یک دهه پیش تأسیس شد و در ابتدا در فناوری‌های پوشیدنی مختلف مانند دوربین‌های داخل کلاه برای بازیکنان فوتبال آمریکایی فعالیت می‌کرد.

به گفته مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران آلفرد بویادگیس، حرکت به سمت کلاه های هوشمند در سال ۲۰۱۹ آغاز شد.

بویادگیس در مصاحبه اخیر خود گفت:

“من یک تصادف با موتور سیکلت داشتم و می خواستم یک فناوری ایجاد کنم که فقط ایمنی غیرفعال یا ضربه را نداشته باشد، چیزی که بتواند اتفاقات پیش رو در جاده را پیش بینی کند و بنابراین تصمیم را تغییر دهد.”

او همچنین از شوق GoPro الهام گرفت. بویادگیس گفت: «همه شروع کردند به استفاده از این دوربین‌های اکشن در جلوی کلاه خود، و کامپست‌ها در کنار کلاه خود. این چیزها سرعت چرخش کلاه ایمنی را افزایش می دهد.»

در تصادف، سرعت چرخش بیشتر روی کلاه ایمنی می‌تواند به معنای انتقال نیروهای بیشتر به مغز باشد. همه چیز را در پوسته کلاه ایمنی نگه دارید و این نیرو کاهش می یابد.

تیم داخلی Forcite شروع به تکرار ایده‌های طراحی کرد اما به زودی به خرد جمعیت روی آورد.

بویادگیس گفت: «ما گروهی متشکل از ۸۰۰۰ موتورسوار را گرد هم آوردیم، یک باشگاه آزمایشی آزمایشی آنلاین – این در یک صفحه فیس بوک بود. ما آن سواران را دور هم جمع کردیم و شروع کردیم به صحبت در مورد فناوری که آنها استفاده می کنند.

بنابراین، می دانید که آنها چگونه از دوربین های داشبورد استفاده می کنند، چیزهایی که در مورد نحوه استفاده از مجموعه های کام و نحوه استفاده از صدا دوست ندارند. و سپس این طرح جدید، که به عنوان مثال، چگونه آنها اطلاعات را به شیوه ای موثر دریافت می کنند؟»

موتورسواری به تمرکز بسیار بیشتری نسبت به رانندگی با ماشین نیاز دارد. حواس پرتی لحظه ای می تواند کشنده باشد، بنابراین رابط کاربری کلاه ایمنی باید حداقل باشد.

تیم Forcite در نهایت ایده‌های اولیه را که شامل یک نمایشگر واقعیت افزوده از نوع موجود در Skully AR-1 بود، رد کرد.

ساختار کلاه ایمنی

برنامه کلاه ایمنی هوشمند Forcite

برنامه کلاه ایمنی هوشمند Forcite

در ساده ترین حالت، MK1S یک کلاه ایمنی با اتصال صوتی بلوتوث یکپارچه است، از جمله بلندگوهایی که روی گوش قرار گرفته اند.

این بدان معنی است که موتورسواران می توانند تماس بگیرند، به موسیقی گوش دهند یا دستورالعمل های ناوبری ارائه شده به کلاه ایمنی را به صورت بی سیم از تلفن دریافت کنند.

اکنون بسیاری از تولیدکنندگان کلاه ایمنی با قابلیت بلوتوث یکپارچه می فروشند. چیزی که در MK1S جدید است یک ردیف LED RGB در داخل کلاه ایمنی بالای نوار چانه است.

اینها به سمت بالا می درخشند و نشانه های بصری ساده ای را برای سوارکار فراهم می کنند که همگی توسط اپلیکیشن گوشی هوشمند هدایت می شوند.

یک جارو سبز از چپ به راست به معنای چرخش به راست است. پرتقال به سمت داخل به معنای حادثه ای در پیش است. یک چشمک زدن سریع قرمز به این معنی است که دوربین فعال شده است.

این دوربین ۱۰۸۰p در چانه تعبیه شده است و می توان از آن برای ضبط خودکار حوادث استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را به صورت دستی برای موارد برجسته تغییر داد، که روی کارت microSD ذخیره می‌شوند.

یک کنترلر بی‌سیم جداگانه روی دسته دوچرخه سوار می‌شود و به دوچرخه‌سوار اجازه می‌دهد تا دوربین، تلفن و ناوبری را با فشار انگشت شست تغییر دهد. در حال حاضر، این تنها راه برای دادن فرمان های کلاه ایمنی است.

در حالی که لوازم الکترونیکی در پوسته کلاه قرار دارند، از جمله باتری سرامیکی قابل شارژ، فوم مهمی را که در واقع از سر سوارکار محافظت می کند، به خطر نمی اندازند.

این طراحی نه تنها حداکثر ایمنی و عملکرد ممکن را در گواهینامه های مختلف بین المللی کلاه ایمنی تضمین می کند، بلکه امکان استفاده مجدد را نیز فراهم می کند.

اگر کلاه ایمنی در تصادف یا در غیر این صورت آسیب ببیند، لوازم الکترونیکی را می توان به یک جایگزین منتقل کرد.

این می تواند هزینه های برخی را در دراز مدت کاهش دهد. با این حال، هزینه اولیه قابل توجه است.

یک Forcite MK1S جدید در ایالات متحده ۱۰۹۹ دلار قیمت دارد. این در مقایسه با ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار برای یک کلاه ایمنی بالا است که توسط سازندگان برجسته ای مانند Shoei و Arai ساخته شده است – تولیدکنندگانی که Boyadgis و همکارانش تلاش کردند با آنها شریک شوند.

او گفت: «بنابراین، ما در واقع به سراغ بسیاری از تولیدکنندگان رفتیم و از آنها پرسیدیم که آیا می‌خواهند یکی بسازند یا نه، و همه آنها گفتند نه، ما از حاشیه‌هایی که روی کلاه ایمنی موتورسیکلت ایجاد می‌کنیم بسیار خوشحالیم».

بیشتر عملکرد MK1S توسط برنامه Forcite هدایت می شود که در حال حاضر داده های خود را از Here Technologies می گیرد .

توسعه دهندگان در حال کار مجدد برنامه برای استفاده از Mapbox هستند و به گفته یکی از نمایندگان Forcite، گفته می شود تجربه ای روان تر و صیقلی تر ارائه می دهد.

برنامه Forcite ناوبری را ارائه می دهد و هشدارهایی در مورد زباله ها، تصادفات و حتی پلیس می دهد که از طریق پیام های صوتی و نوار LED به راننده منتقل می شود.

جالب است که این هشدارهای داخل کلاه حتی اگر سوارکار به طور فعال در حال حرکت نباشد، کار می کند.

تام لارچر، مدیر ارشد توسعه Forcite، گفت: «این می‌تواند تلاش کند چیزی را به شما ارائه دهد که در مسیری واقع‌گرایانه پیش رو دارید، نه چیزی که در یک جاده موازی یا در جاده‌ای جدا از شبکه نمودار فعلی شما باشد.»

به گفته لارچر، این تازه شروع است. او گفت: پیش‌بینی گوشه‌ای که به‌ویژه خطرناک است، بسیار خوب است. .

لارچر گفت: «هوش مصنوعی پیش‌بینی‌کننده برای این جنبه از چیزها استفاده خواهد شد.»

ادغام نهایی

کلاه ایمنی اجباری

کلاه ایمنی اجباری

هدف بلندمدت ادغام نه تنها کلاه ایمنی و گوشی هوشمند، بلکه خود موتور است. در حال حاضر، بیشتر موتورسیکلت‌ها در مقایسه با کارخانه داده‌های چرخشی یک خودروی مدرن، ماشین‌های خام و ساده‌ای هستند – وسایل نقلیه نرم‌افزاری با ستون فقرات اترنت که صدها نقطه داده را در زمان واقعی جمع‌آوری می‌کنند.

«قطعاً حسگرهای بیشتری برای دوچرخه‌ها وجود دارد. سیستم‌های آگاهی پیشرفته قطعاً به یک چیز رایج در کل صنعت تبدیل خواهند شد. ما می خواهیم آن رابط استاندارد شده باشیم.»

Forcite در حال کار بر روی تعریف یک پروتکل جدید برای این نوع اتصال است، چیزی قابل اعتمادتر از رابط های بلوتوث معمولی که برای لوازم جانبی بی سیم استفاده می شود. با این حال، استانداردها فقط به اندازه کسانی که از آنها حمایت می کنند مفید هستند.

در حال حاضر، نمایندگان Forcite از شناسایی تولیدکنندگانی که برای این ایده استفاده می‌کنند خودداری کردند و فقط گفتند که با دو برند برای “ادغام عمیق‌تر” همکاری کرده‌اند.

Forcite اعلام کرده است که با هارلی-دیویدسون استرالیا همکاری می کند تا نسل جدید کلاه ایمنی و سیستم حسگر را برای پیشگیری و شناسایی خطرات، مانند زباله ها و سایر کاربران جاده و هشدار به سواران، توسعه دهد تا آنها بتوانند اقدامات فراری انجام دهند.

مدیر عامل Boyadgis می‌گوید که ما تا سال ۲۰۲۶ شاهد این فناوری در موتورسیکلت‌ها نخواهیم بود و امیدوار است تا سال آینده پروتکل‌های لازم را در کلاه ایمنی Forcite ادغام کنیم.

او گفت: «چیزی که ما در تلاشیم انجام دهیم این است که راهی را پیدا کنیم که از چند تولیدکننده، ژاپنی و ایتالیایی، اجازه بگیریم تا بتوانیم موتورهایشان را بدون چیزی که می‌فروشند جفت کنیم.»

سایر پیشرفت‌های آتی بیشتر بر سبک زندگی متمرکز خواهند بود، از جمله دستیار صوتی در کلاه ایمنی که قادر به کنترل دستوراتی مانند: هی، Forcite  با چهار نفر اولی که می‌شناسم که در منطقه من سوار دوکاتی هستند تماس بگیرید و سپس مسیری را ایجاد کنید که از آن استفاده می‌کند. بنابراین همه ما به موقع برای ناهار در یک رستوران مکزیکی همدیگر را ملاقات می کنیم.

Boyadgis می خواهد این “تجربه سواری مشترک” را در دو سال آینده به کار گیرد، جایی که کلاه ایمنی به شریک واقعی موتور سیکلت تبدیل می شود.

پیشنهادات فیزیکی Forcite نیز تکامل خواهد یافت، از جمله مدل‌های جدید بهینه‌سازی شده برای انواع مختلف سواری، مانند کلاه ایمنی سبک برای رزمناوها، مدل‌های برگرداننده برای جمعیت تور و کلاه ایمنی به سبک ماجراجویی.

بازار و پول

برای رسیدن به آنجا، شرکت نیاز به جمع آوری سرمایه دارد. Forcite بودجه ۶.۶ میلیون دلاری استرالیا را در ماه دسامبر بست تا توسعه را به سمت توزیع ایالات متحده هدایت کند.

این شرکت اکنون در حال حرکت به سمت دور سرمایه سری B برای افزایش سرمایه است که برای طرح‌های آینده کلاه ایمنی و همچنین تحقیق و توسعه لازم برای همه این پیشرفت‌های اپلیکیشن‌ها تامین مالی خواهد شد.

Forcite به ویژه بر بازار ایالات متحده متمرکز شده است و قصد دارد تا سال آینده بیش از ۱۰۰۰۰ دستگاه از این خودرو را روانه بازار کند.

این برند قبلاً ۵۰۰۰ فروند ارسال کرده است که تقریباً ۳۰۰۰ به بازار استرالیای اصلی این شرکت می رود.

اما بویادگیس می‌گوید: «پتانسیل این است که خیلی بالاتر برویم. آنها بیش از ۵۰۰۰۰ دستگاه می فروشند. بنابراین، اینجاست که ما می خواهیم به آن برسیم.»

با این حال، سوال این است که آیا کلاه‌های با تکنولوژی پیشرفته‌تر و قیمت بالا Forcite با کلاه‌های ایمنی ساده، راحت و نسبتاً مقرون به صرفه از مارک‌های آشنا و معتبر با مخاطبان صحبت می‌کنند.

حتی بویادگیس تجربه روزانه Forcite خود را ساده کرده است و از آن به عنوان دوربین داشبورد استفاده می کند اما از آن برای ناوبری استفاده نمی کند.

«من آن را در پس‌زمینه متصل می‌کنم، اما فقط هشدار پلیس و دوربین سرعت را دارم – نه اینکه سرعت می‌دهم یا هر چیز دیگری. اما، اگر من در اطراف یک پیچ یا چیزی دور بزنم و باید سرعتم را کم کنم، چیزهای بسیار مفیدی هستند. بنابراین، واقعاً بستگی به این دارد که چقدر می خواهید از آن استفاده کنید، درست است؟»

اینکه آیا Forcite می تواند برندهای معتبر را به چالش بکشد یا موتورسواران سنتی را متقاعد کند که پول بیشتری خرج کنند، باید دید.

با این حال، نشانه های اولیه وجود دارد که Forcite در مسیر درستی قرار دارد. هیجان در مورد محصول شکست خورده Skully AR-1 نشان داد که اشتیاق برای کلاه ایمنی هوشمندتر وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا