اخبار کسب و کارها

Founders Factory Africa مبلغ ۱۱۴ میلیون دلار را با استفاده از آموخته های برنامه های گذشته اختصاص می دهد

به گزارش اپ خونه، شتاب دهنده و سرمایه گذار مرحله اولیه آفریقای جنوبی Founders Factory Africa (FFA) این شرکت ۱۱۴ میلیون دلار جمع آوری کرد.

این شرکت قصد دارد از سرمایه تأثیر بنیاد مسترکارت و جانسون اند جانسون ایمپکت ونچرز استفاده کند تا مدل خود را برای ارائه خدمات بهتر به بنیانگذاران در سراسر اکوسیستم فناوری آفریقا تغییر دهد.

FFA مدل‌های استودیو مخاطره‌آمیز و VC را ترکیب می‌کند، و سرمایه‌گذاری و پشتیبانی عملی را برای بنیان‌گذاران در مراحل اولیه ایجاد راه‌حل‌های محلی برای چالش‌های محلی فراهم می‌کند.

این شرکت که در سال ۲۰۱۸ توسط رو راجرز و آلینا تروهینا تأسیس شد، مدل خود را از طریق برنامه هایی با مشارکت شرکت ها و سرمایه گذاران تأثیرگذار اجرا می کند.

در سال ۲۰۱۹، FFA با شرکت مراقبت های بهداشتی آفریقای جنوبی Netcare برای انتخاب ۳۵ استارت آپ فناوری سلامت آفریقایی برای برنامه شتاب دهی همکاری کرد.

سال بعد، این شرکت قراردادی را با بانک استاندارد امضا کرد و پنج استارت‌آپ را در بخش‌های فن‌تک و سلامت در برنامه سرمایه‌گذاری خود پذیرفت و در سال ۲۰۲۱، FFA با انتخاب ۱۸ استارت آپ کشاورزی برای برنامه شتاب دهی و جوجه کشی، همکاری با بنیاد کوچک را اعلام کرد.

استارت‌آپ‌های منتخب در سه برنامه بین ۴۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰ دلار پول نقد در ازای سهام‌های مختلف دریافت کردند.

علاوه بر سرمایه، FFA به این استارت‌آپ‌ها تخصص فنی و عملیاتی، از جمله خدمات پشتیبانی متناسب در توسعه محصول، UX/UI، علم داده، مهندسی، توسعه کسب‌وکار و بازاریابی رشد ارائه کرد.

از طریق این مشارکت، استارت آپ ها همچنین به کانال های توزیع، جذب مشتری، آزمایشی، داده ها، IP و تخصص ارائه شده توسط سرمایه گذاران شرکتی دسترسی داشتند.

از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۱۸، FFA از ۵۵ استارتاپ در ۱۱ کشور آفریقایی حمایت و کمک کرده است.

تا سقف ۲۵۰۰۰۰ دلار سرمایه برای استارت آپ ها در مراحل ایده، مرحله اولیه و ۱۵۰۰۰۰ دلار سرمایه کاتالیزوری در صندوق های غیر رقیق کننده در شرکت های پرتفوی فراهم می کند.

با این حال، افزایش درآمد ماموت اعلام شده FFA صرفاً برای سرمایه گذاری سهام و کاتالیزور در استارتاپ های جدید و موجود نیست.

جزئیات تخصیص هنوز در حال ساختاربندی و نهایی شدن با سرمایه گذاران مختلف در مورد چگونگی انجام آن است.

Bongani Sithole مدیر عامل شرکت گفت:

«ما کاملاً واضح هستیم که مدل ما از روز اول از نظر عملیاتی برای باز کردن رشد پشتیبانی برای استارتاپ های ما بسیار سنگین بوده است . بنابراین این به معنای استخدام استعدادهای بزرگ برای باز کردن این رشد، تقویت ساختار پشتیبانی ما و ایجاد IP برای کمک به بنیانگذاران ما برای توسعه کسب و کارشان است.»

با Sithole و یکی از بنیانگذاران Truhina صحبت شد تا در مورد استراتژی Founders Factory Africa، پویایی آن با LP های مختلف و اینکه چگونه شرکت قصد دارد سرمایه جدید خود را مستقر کند، صحبت کرد.

آیا استراتژی FFA که با مشارکت بانک استاندارد، Small Foundation و Netcare ساخته شده است، با توجه به این سرمایه گذاری جدید تغییر خواهد کرد؟

Sithole: ساختاری که ما طی چهار سال و نیم گذشته ساخته‌ایم، سه بخش را پوشش می‌دهد: Healthtech با Small Foundation، fintech با Standard Bank و agritech با Small Foundation.

اینها سه محرک اصلی در زمینه آفریقا برای داشتن یک نقطه ورود و هدایت چشم انداز اولیه ما بودند که با آن شروع کرده ایم. با سرمایه اخیر، شاهد ظهور بخش‌های بیشتری در قاره آفریقا بوده‌ایم، بنابراین تصمیم گرفته‌ایم که ادم‌گراتر باشیم.

ایده تغییر استراتژی نیست. استفاده از فرصت ها در این بخش های نوظهور جدید است.

این گسترش برای ما این است که اطمینان حاصل کنیم که پایه‌های آنچه در قاره آفریقا ضروری است را پوشش می‌دهیم تا سریع‌تر بسازیم و از این رو، به نوعی مشارکت‌های جدید برای باز کردن قفل رشد برای ما است. بنابراین، برای من، تغییر در استراتژی نیست. این یک تکامل از مدل ما است.

چگونه با این شرکای متفاوت برخورد کرده اید تا نسبت به آنچه به دست آورده ایم، نادان باشید و دوچندان کنید؟

تروهینا: زمانی که در سال ۲۰۱۸ شروع به کار کردیم، گروه بانک استاندارد اولین مجری ما بود. ما نقش بزرگی در همسوسازی نیازهای استارتاپی با توانایی ریسک زدایی و پشتیبانی عملیاتی آنها با تخصص فنی داشتیم.

تیم پشتیبان FFA همچنین از تخصص بانک استاندارد و Netcare Group و دسترسی به شراکت و کانال های توزیع استفاده کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا