هوش مصنوعی

FTC به دنبال اصلاح قوانین برای مبارزه با دیپ فیک است

به گزارش اپ خونه، با تحریک تهدید فزاینده دیپ فیک، FTC به دنبال اصلاح یک قانون موجود است که جعل هویت مشاغل یا سازمان های دولتی را برای پوشش همه مصرف کنندگان ممنوع می کند.

قانون تجدید نظر شده – بسته به زبان نهایی و نظرات عمومی که FTC دریافت می کند – ممکن است ارائه کالاها یا خدماتی را که آنها می دانند یا دلیلی برای دانستن آنها برای آسیب رساندن به مصرف کنندگان از طریق جعل هویت از طریق پلتفرم GenAI استفاده می شوند، غیرقانونی کند.

لینا خان، رئیس FTC در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت:

«کلاهبرداران از ابزارهای هوش مصنوعی برای جعل هویت افراد با دقت وهم‌آوری و در مقیاسی بسیار گسترده‌تر استفاده می‌کنند. با افزایش شبیه‌سازی صدا و دیگر کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، محافظت از آمریکایی‌ها در برابر تقلب با جعل هویت بسیار مهم‌تر از همیشه است. گسترش‌های پیشنهادی ما برای قانون جعل هویت نهایی دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد و جعبه ابزار FTC را برای رسیدگی به کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که جعل هویت افراد را انجام می‌دهند، تقویت می‌کند.»

فقط افرادی مانند تیلور سویفت نیستند که باید نگران دیپ فیک باشند. کلاهبرداری های عاشقانه آنلاین شامل دیپ فیک در حال افزایش است  و کلاهبرداران برای استخراج پول نقد از شرکت ها به دنبال جعل کارمندان هستند.

در یک نظرسنجی اخیر، ۸۵ درصد از آمریکایی ها گفتند که بسیار نگران یا تا حدودی نگران گسترش دیپ فیک های ویدیویی و صوتی گمراه کننده هستند.

یک نظرسنجی جداگانه از مرکز تحقیقات روابط عمومی Associated Press-NORC نشان داد که تقریباً ۶۰٪ از بزرگسالان فکر می کنند که ابزارهای هوش مصنوعی باعث افزایش انتشار اطلاعات نادرست و گمراه کننده در چرخه انتخابات ۲۰۲۴ ایالات متحده می شود.

دوین کولدیوی، اقدام FCC برای غیرقانونی کردن تماس‌های رباتیک با صدای هوش مصنوعی را با تفسیر مجدد یک قانون موجود که هرزنامه‌های پیام مصنوعی و از پیش ضبط شده را ممنوع می‌کند، پوشش داد .

با توجه به یک کمپین تلفنی که از یک رئیس جمهور جعلی بایدن استفاده می کند تا شهروندان نیوهمپشایر را از رأی دادن باز دارد، تغییر قوانین – و گام امروز FTC – میزان نیاز کنونی مبارزه دولت فدرال با دیپ فیک و فناوری دیپ فیک است.

هیچ قانون فدرالی به طور کامل دیپ فیک را ممنوع نمی کند. قربانیان پرمخاطب مانند افراد مشهور از نظر تئوری می‌توانند برای مقابله به مثل به راه‌حل‌های حقوقی سنتی‌تری روی بیاورند، از جمله قانون کپی رایت، حقوق شبیه‌سازی و تخلفات (مانند تجاوز به حریم خصوصی، تحمیل عمدی ناراحتی عاطفی) اما طرح این قوانین می‌تواند زمان‌بر و پر زحمت باشد.

در غیاب اقدام کنگره، ۱۰ ایالت در سراسر کشور قوانینی را وضع کرده اند که دیپ فیک ها را جرم انگاری می کند.

بدون شک، با پیشرفت روزافزون ابزارهای تولید دیپ فیک، شاهد اصلاح این قوانین خواهیم بود تا طیف وسیع تری از دیپ فیک ها را در بر بگیرد و قوانین بیشتری در سطح دولتی تصویب شود. (به عنوان مثال، قانون مینه سوتا قبلاً دیپ فیک های مورد استفاده در مبارزات سیاسی را هدف قرار می دهد .)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا