اخبار اینترنت

Garena یک سال پس از ممنوعیت، Free Fire را در هند راه اندازی کرد

به گزارش اپ خونه، Garena یک سال و نیم پس از ممنوع شدن عنوان محبوب تلفن همراه در بازار جنوب آسیا به دلیل نگرانی های امنیت ملی، Free Fire را در هند راه اندازی مجدد می کند.

Free Fire، این بازی در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به بیشترین بارگیری در بازی موبایل در جهان تبدیل شد، این بازی جایزه «بهترین بازی محبوب آن سال» را از گوگل پلی در سال ۲۰۱۹ دریافت کرد . همچنین پردانلود ترین بازی بتل رویال به شمار میرود.

شرکت Garena که متعلق به غول آسیای جنوبی Sea است، گفت که با Yotta که توسط غول محلی Hiranandani کنترل می شود، برای ابر و سایر نیازهای ذخیره سازی داده های کاربران محلی در کشور شریک شده است.

همچنین ماهندرا سینگ دونی اسطوره کریکت هند را به عنوان سفیر برند خود در این کشور منصوب کرده است.

این شرکت گفت که Free Fire را بیشتر برای بازار هند بومی سازی کرده است – با ترکیب “محتوای منحصر به فرد” و ایجاد محیطی که “تجربه بازی ایمن، سالم و سرگرم کننده را تشویق می کند” – و این عنوان را در ماه سپتامبر در این کشور در دسترس قرار خواهد داد.

کاربران Free Fire هند تشویق خواهند شد که پس از فواصل زمانی معینی استراحت کنند.

قبل از ممنوعیت، Free Fire با حدود ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه از محبوبیت قابل توجهی در هند برخوردار بود.

این یک رقیب نزدیک برای PUBG و BGMI Krafton بود که در کشور نیز بسیار محبوب هستند. ممنوعیت Free Fire هند بلافاصله ۱۶ میلیارد دلار از ارزش بازار Sea در سال گذشته حذف کرد.

Gang Ye، یکی از بنیانگذاران Garena، در بیانیه ای گفت:

“ما مشتاقانه منتظر ارائه یک تجربه جذاب و بسیار محلی برای کاربران هندی هستیم. ما معتقدیم که همکاری ما با Yotta تضمین می‌کند که کاربران ما می‌توانند از بالاترین کیفیت بازی لذت ببرند و از تخصص Yotta در حفاظت و ایمن کردن اطلاعات کاربران هندی بهره ببرند.”

این حرکت Garena به دنبال آن است که کرافتن ورود مجدد BGMI در هند را به صورت آزمایشی تضمین کرد.

سال گذشته، Sea نیز بی سر و صدا تلاش کرد تا پلتفرم تجارت الکترونیک خود را Shopee در هند راه اندازی کند، اما هفته ها پس از ممنوعیت Free Fire، ابتکار عمل را متوقف کرد .

مدیران این صنعت می گویند که Garena هنوز باید مسیر خود را در کشور تغییر دهد و باید با سرمایه گذاری در شرکت های محلی، استراتژی Krafton را منعکس کند.

تحلیلگران AllianceBernstein در سال گذشته نوشتند:

“ما هنوز معتقدیم که Sea باید هویت پرطرفدارتری برای تجارت خود در هند ارائه کند و برای این کار، باید یک مدیر عامل معتبر استخدام کند. این امر برای ایجاد هویت در تجارت هندی آن لازم است، نه اینکه از منطقه اداره شود.”

Sea به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداد. وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند درباره بازگشت Free Fire اظهار نظری نکرده است.

HE Simon Wong گفت:

“راه اندازی Free Fire India توسط Garena و تعهد به بومی سازی و توسعه اکوسیستم esports به صورت محلی گواهی بر سرزندگی بازی های موبایل و فضای esports در هند و پتانسیل هند برای رهبری جهانی در این زمینه است.”

کمیسر سنگاپور به هند، در یک رویداد گفت: من مشتاقانه منتظر مشارکت بیشتر در زمینه رسانه های دیجیتال، سرگرمی و ورزش های الکترونیکی بین هند و سنگاپور هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا