اخبار اینترنت

GitHub به طور کلی Copilot Chat را در دسترس قرار می دهد و به توسعه دهندگان اجازه می دهد سوالاتی در مورد کد بپرسند

به گزارش اپ خونه، GitHub در اوایل سال جاری، Copilot Chat را راه اندازی کرد ، یک چت ربات برنامه نویسی-محور شبیه به ChatGPT برای سازمان هایی که مشترک Copilot for Business هستند .

Copilot Chat اخیراً برای مشتریان Copilot فردی – کسانی که ۱۰ دلار در ماه پرداخت می کنند – در نسخه بتا آمده است و اکنون، آن را در دسترس همه کاربران راه اندازی می کند.

از امروز، Copilot Chat در نوار کناری مایکروسافت IDE، کد ویژوال استودیو و ویژوال استودیو – به عنوان بخشی از سطوح پولی GitHub Copilot و رایگان برای معلمان تأیید شده، دانش‌آموزان و نگهبانان پروژه‌های منبع باز خاص در دسترس است.

Shuyin Zhao، معاون مدیریت محصول در GitHub گفت:

«به عنوان خانه توسعه‌دهندگان جهان، ما چیزی را به بازار آورده‌ایم که در حال حاضر رایج‌ترین ابزار توسعه‌دهنده هوش مصنوعی در تاریخ است و تکمیل کد فقط آغاز کار بود.»

چیز دیگری در مورد Copilot Chat از زمان بتا تغییر کرده است.

چت ربات همچنان از GPT-4 ، مدل هوش مصنوعی مولد پرچمدار OpenAI، که به طور خاص برای سناریوهای توسعه دهنده تنظیم شده است، پشتیبانی می کند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند از Copilot Chat به زبان طبیعی برای دریافت راهنمایی در زمان واقعی درخواست کنند، برای مثال از Copilot Chat بخواهند مفاهیم را توضیح دهد، آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی کند یا تست‌های واحد بنویسد.

مانند همه مدل‌های هوش مصنوعی مولد، مدل زیربنای Copilot Chat، GPT-4، بر روی داده‌های در دسترس عموم آموزش داده شد – که برخی از آنها دارای حق چاپ یا تحت مجوز محدود هستند.

فروشندگان از جمله GitHub استدلال می کنند که doctrine استفاده منصفانه آنها را در برابر ادعاهای حق چاپ محافظت می کند.

اما این موضوع باعث نشده است که کدنویسان از طرح شکایت دسته جمعی علیه GitHub، مایکروسافت (شرکت مادر GiHub) و OpenAI به دلیل آنچه که آنها ادعا می کنند مجوز منبع باز و نقض IP است، بازدارند.

Shuyin Zhao در پاسخ به این که آیا صاحبان پایگاه کد در صورت تمایل به انجام این کار، اکنون فرصتی برای انصراف از آموزش خواهند داشت ، گفت که با راه‌اندازی گسترده‌تر Copilot Chat، مکانیسم جدیدی برای این کار وجود ندارد و در عوض به صاحبان پایگاه کد پیشنهاد کرد که مخازن خود را خصوصی کنند تا از گنجاندن آنها در مجموعه‌های آموزشی آینده جلوگیری کنند.

دلایل زیادی برای عمومی نگه داشتن کد دارای حق چاپ وجود دارد که کمترین آن شکار اشکال جمع سپاری است. اما ظاهراً GitHub تمایلی به انصراف داده‌های آموزشی – یا حداقل هنوز ندارد.

مدل‌های هوش مصنوعی مولد، از جمله GPT-4، همچنین تمایل به توهم دارند، یا با اطمینان حقایق را می‌سازند – که به ویژه در حوزه کدنویسی مشکل‌ساز است.

Zhao گفت که GPT-4 در مقابل توهمات عملکرد بهتری نسبت به مدل قدیمی‌تری دارد که زمانی Copilot را تامین می‌کرد و به ویژگی‌های کاهش‌دهنده سوء استفاده مانند فیلترهایی برای الگوهای کد ناامن اشاره کرد که کاربران چت Copilot را از آسیب‌پذیری‌هایی مانند اعتبارنامه‌های کد سخت، تزریق SQL و تزریق مسیر در امان نگه می داشت اما او بر اهمیت بررسی دقیق هر کد پیشنهادی توسط هوش مصنوعی تاکید کرد.

Zhao گفت:

«GitHub Copilot از مدل‌های OpenAI پشتیبانی می‌کند، که ما آن‌ها را بهترین مدل‌ها برای خدماتی که امروز ارائه می‌کنیم، دریافتیم. ما در موقعیتی واقعا قوی هستیم تا توسعه‌دهندگان را با ابزارهای هوش مصنوعی که برای ساختن نرم‌افزارهای بهتر و ایمن‌تر در مقیاس به آن نیاز دارند، توانمند کنیم  و در حین انجام این کار سرگرم شویم.»

در ماه اکتبر، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، به تحلیلگران گفت که Copilot یک میلیون کاربر پرداخت کننده و حدود ۳۷۰۰۰ مشتری سازمانی دارد.

اما این وظیفه GitHub است که Copilot را حتی جذاب‌تر کند تا مبادا جایگاه خود را در مقابل رقبا از دست بدهد و به همین دلیل، پول نقد را از دست بدهد.

بر اساس یک مقاله وال استریت ژورنال، Copilot به طور متوسط ​​۲۰ دلار در ماه به ازای هر کاربر ضرر می کند و برخی از مشتریان برای GitHub تا ۸۰ دلار در ماه هزینه دارند.

طبق گزارش‌ها، قیمت بالای اجرای مدل‌های زیربنایی هوش مصنوعی مقصر است – مشکلی که استارت‌آپ کد نویسی GenAI با آن مواجه شد، همچنین باعث شد تا اوایل دسامبر گذشته تعطیل شود.

در حالی که GitHub در تلاش است تا Copilot را سودآور کند، آمازون به ارتقاء CodeWhisperer، شاید بهترین رقیب Copilot ادامه می دهد.

در ماه آوریل، آمازون CodeWhisperer را بدون هیچ گونه محدودیت استفاده برای توسعه دهندگان رایگان ساخت. در آن ماه همچنین شاهد راه‌اندازی CodeWhisperer Professional Tier بودیم که یک ورود به سیستم را با یکپارچه‌سازی AWS Identity و مدیریت دسترسی و همچنین محدودیت‌های بالاتر در اسکن برای آسیب‌پذیری‌های امنیتی اضافه کرد.

یک طرح سازمانی برای CodeWhisperer در ماه سپتامبر راه اندازی شد و در اوایل نوامبر، آمازون CodeWhisperer را “بهینه سازی” کرد تا پیشنهادات “افزایش یافته” را برای توسعه برنامه در MongoDB، برنامه مدیریت پایگاه داده منبع باز ارائه دهد .

جدا از CodeWhisperer، Copilot در استارت آپ هایی مانند Magic ، Tabnine ، Codegen و Laredo و همچنین مدل های متن باز مانند Meta’s Code Llama و Hugging Face و StarCoder ServiceNow رقابت دارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا