استارتاپ

GoMechanic تحت حمایت Sequoia هفتاد درصد از مشاغل خود را به دلیل “خطاهای فاحش” در گزارشگری مالی کاهش داد.

به گزارش اپ خونه، ذپس از اینکه سرمایه گذاران موجود و بالقوه متوجه شدند که بنیانگذاران حقایق را نادرست بیان کرده اند، GoMechanic هفتاد درصد از نیروی کار خود را اخراج کرده است زیرا استارتاپ تحت حمایت Sequoia هند با بحران مالی دست و پنجه نرم می کند.

این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که GoMechanic که مقر آن در گرگان است، که خدمات خودرویی مانند تعمیر و کارواش را ارائه می‌دهد، با وجود رسیدن به مراحل پیشرفته مذاکره با چندین سرمایه‌گذار، بیش از یک سال است که در تلاش برای جمع‌آوری سرمایه بوده است.

TechCrunch پیشتر گزارش داده بود که GoMechanic در اوایل سال گذشته در حال مذاکره بود تا دوری از بودجه به رهبری Tiger Global را به ارزش بیش از ۱ میلیارد دلار جمع آوری کند .

به گفته یک منبع، مذاکرات پس از مشاهده برخی اختلافات در طول فرآیند بررسی دقیق، به توافق تبدیل نشد.

GoMechanic بعداً با تعدادی از سرمایه گذاران دیگر، از جمله Khazanah مالزی، همکاری کرد تا یک دور بزرگ جمع آوری کند. خزانه به عنوان رهبری دور در نظر گرفته شده بود در حالی که سافت بانک نیز به دنبال شرکت در آن بود.

دو منبع که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که این دور جدید دیگر ادامه ندارد زیرا اختلافات جدی در کتاب های آن یافت شده است.

دو منبع گفتند که در بررسی این استارت‌آپ هفت ساله توسط EY به عنوان بخشی از بررسی‌های لازم برای بررسی بودجه اخیر، مشکلات زیادی از جمله درآمدهای متورم و ساختگی بودن برخی از گاراژها مشاهده شد.

به گفته یک منبع آگاه، ناکامی در استارتاپ – که به سرعت پول نقد در بانکش تمام می شود و به گفته یک منبع آگاه به تزریق جدیدی نیاز دارد – جدیدترین دردسر برای Sequoia India، با نفوذترین سرمایه گذار مخاطره آمیز در جهان است.

بازار جنوب آسیا Zilingo، BharatPe و Trell، سه استارت‌آپ دیگر تحت حمایت Sequoia هند، در یک سال گذشته مشکلات حاکمیتی و حسابرسی داشته‌اند.

Chiratae Ventures، یکی دیگر از سرمایه گذاران GoMechanic، چند ماه پیش به دنبال فروش برخی از سهام خود به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار بود.

میز درپوش GoMechanic که ۶۲ میلیون دلار جمع آوری کرده و آخرین ارزش آن ۲۸۳ میلیون دلار (پس از پول) بوده است

در یک بیانیه مشترک، سرمایه گذاران GoMechanic گفتند که بنیانگذاران استارت آپ اخیراً آنها را از “نادرستی های جدی در گزارش های مالی شرکت” مطلع کرده اند.

“ما عمیقاً از این واقعیت ناراحت هستیم که بنیانگذاران آگاهانه حقایق را تحریف کردند، از جمله تورم درآمد، که بنیانگذاران به آن اذعان کرده اند، اما نه محدود به آن. همه اینها از سرمایه گذاران دور ماند. سرمایه گذاران به طور مشترک یک شرکت شخص ثالث را برای بررسی دقیق این موضوع منصوب کرده اند و ما با هم برای تعیین گام های بعدی برای شرکت کار خواهیم کرد.”

در پستی در لینکدین ، آمیت باسین، یکی از بنیانگذاران GoMechanic، گفت که این استارت‌آپ اشتباهات فاحشی در قضاوت مرتکب شد، زیرا ما رشد را به هر قیمتی دنبال می‌کردیم، به‌ویژه در رابطه با گزارش‌های مالی، که ما عمیقا متأسفیم. (در یک پست به روز شده در لینکدین، باسین کلمه قبر را ویرایش کرد.)

“ما مسئولیت کامل این وضعیت فعلی را بر عهده می‌گیریم و به اتفاق آرا تصمیم گرفته‌ایم تا در حالی که به دنبال راه‌حل‌های سرمایه‌ای هستیم، کسب‌وکار را بازسازی کنیم. این تغییر ساختار دردناک خواهد بود و ما متأسفانه باید تقریباً از آن کنار بگذاریم.

۷۰ درصد نیروی کار علاوه بر این، یک شرکت شخص ثالث حسابرسی از تجارت را انجام خواهد داد. در حالی که وضعیت بسیار دور از تصور ما برای Go Mechanic است، ما در حال کار بر روی طرحی هستیم که در این شرایط به بهترین شکل ممکن عمل کند.”

خبرگزاری هندی مورنینگ کنتکست گزارش داد که استارت آپ مستقر در گورگان همچنین به کارکنان باقی مانده گفته است که به مدت سه ماه بدون حقوق کار کنند .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا