اخبار اینترنت

Google برنامه‌های وام شخصی را از دسترسی به عکس‌ها و مخاطبین کاربر منع می‌کند

به گزارش اپ خونه، گوگل قصد دارد برنامه‌هایی را که به افراد وام می‌دهند از دسترسی به داده‌های حساس کاربر مانند عکس‌ها، ویدیوها و مخاطبین محدود کند، زیرا سازنده اندروید واکنش خود را به افزایش رفتار غارتگرانه از سوی برخی وام‌دهندگان که وام‌گیرندگان را آزار می‌دهند، افزایش می‌دهد .

این غول جستجو به‌روزرسانی خط‌مشی وام‌های شخصی خود را برای برنامه‌های Play Store اعمال کرد تا محدودیت‌های جدیدی را برای برنامه‌ها از دسترسی به حافظه خارجی، عکس‌ها، ویدیوها، مخاطبین، مکان دقیق و گزارش تماس‌ها ممنوع کند. این تغییر از ۳۱ می اعمال خواهد شد.

این شرکت در به‌روزرسانی خود گفت:

«برنامه‌هایی که وام‌های شخصی ارائه می‌کنند یا هدف اصلی آنها تسهیل دسترسی به وام‌های شخصی است، از دسترسی به داده‌های حساس مانند عکس‌ها و مخاطبین منع شده‌اند .»

طبق گزارش‌های اخیر، یک روند نوظهور نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است، زیرا افراد خاصی که از طریق برنامه‌های تلفن همراه اعتبار کسب کرده‌اند، توسط جمع‌آوران بدهی مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

گفته می شود که این عوامل بازیابی به تماس های شخصی وام گیرندگان دسترسی پیدا کرده اند و به دوستان و خانواده خود از بدهی های معوقه اطلاع داده اند.

در موارد شدیدتر، ماموران از تصاویر دستکاری شده برای ترساندن و ناراحتی بیشتر افراد بدهکار استفاده کرده اند. متأسفانه تعدادی از این افراد مورد هدف تسلیم فشارها شده و جان خود را از دست داده اند.

چنین مواردی در بازارهای هند و کنیا به خوبی گزارش شده است. گوگل در ابتدا با مسدود کردن صدها و سپس هزاران برنامه وام شخصی از Play Store پس از هشدار توسط آژانس‌های مجری قانون و بانک‌های مرکزی پاسخ داد.

این شرکت همچنین قوانینی را برای ممنوعیت برنامه های وام بدون مجوز از فروشگاه برنامه اندروید معرفی کرد.

گوگل همچنین اعلام کرد که برای برنامه‌هایی که در پلی استور ظاهر می‌شوند و در پاکستان وام‌های شخصی ارائه می‌کنند، الزامی برای ثابت کردن توانایی‌شان در ارائه یا تسهیل اعتبار، الزامی است.

این شرکت همچنین برای شرکت‌های مالی غیربانکی در کشور اجباری کرد که تنها یک برنامه وام دیجیتال در فروشگاه Play داشته باشند.

گوگل گفت: «توسعه‌دهندگانی که تلاش می‌کنند بیش از یک DLA در هر NBFC منتشر کنند، حساب توسعه‌دهنده خود و سایر حساب‌های مرتبط دیگر را با خطر پایان می‌دهند.»

سازنده اندروید در گذشته به دلیل عدم اتخاذ تدابیر قوی علیه برنامه های وام غارتگر مورد انتقاد قرار گرفته است.

در پاسخ، این شرکت به‌روزرسانی‌های سیاستی را در بازارهای هند، اندونزی، نیجریه، کنیا و فیلیپین ارائه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا