اخبار اینترنت

Google Authenticator اکنون می‌تواند کدهای ۲FA را با cloud همگام‌سازی کند

به گزارش اپ خونه، Google Authenticator به تازگی به‌روزرسانی دریافت کرده است که باید آن را برای افرادی که اغلب از این سرویس برای ورود به برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند مفیدتر کند.

از امروز، Google Authenticator اکنون هر کد احراز هویت یک‌باره دو مرحله‌ای (۲FA) را که ایجاد می‌کند با حساب‌های Google کاربران همگام‌سازی می‌کند.

پیش از این، کدهای یکبار مصرف Authenticator به صورت محلی، روی یک دستگاه ذخیره می شدند، به این معنی که از دست دادن آن دستگاه اغلب به معنای از دست دادن قابلیت ورود به هر سرویسی بود که با Authenticator 2FA تنظیم شده بود.

برای استفاده از ویژگی جدید همگام سازی، به سادگی برنامه Authenticator را به روز کنید.

اگر در Google Authenticator به حساب Google وارد شده باشید، کدهای شما به طور خودکار در هر دستگاه جدیدی که استفاده می‌کنید پشتیبان‌گیری می‌شود و بازیابی می‌شود.

همچنین می‌توانید با دنبال کردن مراحل این صفحه پشتیبانی، کدهای خود را به‌صورت دستی به دستگاه دیگری منتقل کنید، حتی اگر به حساب Google وارد نشده باشید .

برخی از کاربران ممکن است از همگام سازی کدهای حساس خود با فضای ابری Google احتیاط کنند – حتی اگر از یک محصول Google منشا گرفته باشند.

اما کریستیان برند، مدیر محصول گروهی در Google ، ادعا می‌کند که بدون به خطر انداختن امنیت، به دنبال راحتی است.

برند در پست وبلاگی که تغییر را اعلام کرد، نوشت:

«ما Google Authenticator را در سال ۲۰۱۰ به عنوان راهی رایگان و آسان برای سایت‌ها برای افزودن «چیزی که دارید» ۲FA منتشر کردیم که امنیت کاربر را هنگام ورود به سیستم تقویت می‌کند. با این به‌روزرسانی، راه‌حلی برای این مشکل ارائه می‌کنیم، و با ذخیره‌سازی ایمن کدهای یک‌بار مصرف در حساب Google کاربران، دوام بیشتری می‌آوریم.»

البته، گوگل همیشه شفافیت زیادی را در مورد نقشه راه Authenticator حفظ نکرده است.

این برنامه به عنوان یک پروژه منبع باز شروع شد، اما بعداً اختصاصی شد. فورک های منبع باز رسمی برنامه های اندروید، iOS و بلک بری سال هاست که به روز نشده اند.

خوشبختانه، اگر Authenticator قایق شما را شناور نکند، گزینه های زیادی برای ۲FA وجود دارد.

Authy یکی از محبوب‌ترین‌ها است، اما Duo یکی دیگر از گزینه‌های محبوب است  و با توجه به ارزشش، بهترین انتخاب نیویورک تایمز است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا