اخبار اینترنت

Google Chrome برای پانزدهمین سالگرد خود تغییرات بصری و ویژگی‌های جستجوی جدید دریافت می‌کند

به گزارش اپ خونه، گوگل به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس Chrome ، مرورگر محبوب Chrome خود را دوباره طراحی می کند .

ظاهر جدید این مرورگر بر اساس اصول طراحی «Material You» گوگل خواهد بود و همچنین شامل یک فروشگاه وب Chrome به روز شده و ابزارهای جستجوی جدید در پانل کناری جستجوی گوگل است.

ویژگی مرور ایمن گوگل نیز برای بررسی سایت‌ها در برابر فهرست شناخته‌شده گوگل از سایت‌های بد در زمان واقعی ارتقا می‌یابد.

قبلاً فهرستی از سایت‌ها را بررسی می‌کرد که پس از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه به‌روزرسانی می‌شدند، اما با پیچیده‌تر شدن فیشینگ، ۶۰ درصد از سایت‌ها برای کمتر از ۱۰ دقیقه وجود داشتند که به‌روزرسانی آنی را ضروری می‌کرد.

گوگل خاطرنشان می کند که تغییرات در هفته های آینده برای کاربران Chrome اعمال می شود، بنابراین ممکن است فوراً به روز رسانی را دریافت نکنید.

با تغییرات طراحی بصری Material You، گوگل آیکون های Chrome را با «تمرکز بر خوانایی» تازه می کند، و پالت های رنگی جدیدی را برای تکمیل برگه ها و نوار ابزار کاربران معرفی می کند.

به گفته گوگل، تم های جدید می توانند برای کمک به کاربران در ایجاد تمایز بین پروفایل های مختلف یا حساب های کاری و شخصی خود استفاده شوند.

این مرورگر همچنین تنظیمات سطح سیستم عامل کاربر را در مورد حالت های روشن و تاریک یکپارچه می کند.

علاوه بر این، کاربران می توانند از طریق منوی سه نقطه ای در گوشه سمت راست بالای مرورگر، که در آن افزونه های کروم، Google Translate، Google Password Manager و موارد دیگر را پیدا می کنند، به ویژگی های خاصی دسترسی پیدا کنند.

همچنین به فروشگاه وب Chrome به روز شده، اکنون در پیش‌نمایش عمومی ، راه خواهید یافت ، جایی که کاربران می‌توانند افزونه‌های بیشتری را پیدا کنند.

این فروشگاه با دسته‌های جدید، مانند برنامه‌های افزودنی مبتنی بر هوش مصنوعی، کانون توجه ویراستاران و توصیه‌های شخصی‌تر به‌روزرسانی شده است.

گوگل همچنین Safety Check را به برنامه‌های افزودنی گسترش داد تا Chrome بتواند به شناسایی مواردی در فروشگاه کمک کند که اخیراً منتشر نشده‌اند و خط‌مشی‌های آن را نقض می‌کنند یا مواردی که ممکن است مخرب باشند.

ابزارهای شخص ثالث مانند CRXcavator و Spin.AI Risk Assessment نیز به کسب‌وکارها در ارزیابی خطر برنامه‌های افزودنی کمک می‌کنند.

Chrome همچنین با به‌روزرسانی ویژگی‌های جستجوی جدیدی را به دست می‌آورد.

وقتی در یک صفحه وب هستید، می‌توانید گزینه «جستجوی این صفحه با Google» را از منوی سه نقطه انتخاب کنید، که یک پانل کناری جستجوی گوگل را باز می‌کند که در آن می‌توانید جستجوهای مرتبط و منبع صفحه را پیدا کنید. مرور مجدد این پنل را می توان به نوار ابزار شما نیز پین کرد.

این شرکت علاوه بر این اشاره کرد که ماه گذشته ویژگی‌های هوش مصنوعی خود را در جستجو به Chrome روی دسک‌تاپ گسترش داده است و به کاربران آمریکایی اجازه می‌دهد در حین جستجو در آزمایشگاه‌های جستجو، SGE را انتخاب کنند ، که همچنان بر تلاش‌های هوش مصنوعی شرکت تمرکز دارد.

بر اساس آمار Statcounter، کروم همچنان بر دسکتاپ با ۶۳.۵۲ درصد سهم از بازار تسلط دارد – بسیار بالاتر از Safari (13.02٪)، Edge (11.15٪)، Firefox (6.18٪) و دیگران است.

اما این شرکت اخیراً توسط تازه واردانی مانند Arc به چالش کشیده شده است، که در حال تجدید نظر در مورد ظاهر و انجام یک مرورگر هستند و توجه کاربران قدرتمند وب و جوانانی را که راه های مختلفی برای تعامل با وب دارند به خود جلب می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا