اخبار اینترنت

Google Maps به‌روزرسانی‌هایی را برای بهبود تجربه کاربر در هند انجام می‌دهد

به گزارش اپ خونه، گوگل در ۱۹ دسامبر مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید را برای سرویس نقشه‌برداری خود در هند معرفی کرد که پایه را برای سال آینده تنظیم می‌کند.

یکی از جدیدترین موارد در سری افزوده‌های جدید، Lens in Maps است که تا ژانویه در ۱۵ شهر در سراسر هند راه‌اندازی می‌شود و با اندروید شروع می‌شود.

این ویژگی که در ماه اکتبر در ایالات متحده و برخی بازارهای جهانی راه اندازی شد، از ترکیبی از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده برای ارائه اطلاعاتی مانند ساعات کاری استفاده می کند. همچنین دارای رتبه‌بندی‌ها، نظرات و عکس‌ها وقتی مردم دوربین تلفن هوشمند خود را در خیابان به سمت رستوران یا کافه می‌برند.

گوگل همچنین ناوبری پیاده‌روی با نمای زنده خود را در هند راه‌اندازی کرده است تا فلش‌ها، مسیرها و نشانگرهای فاصله را روی صفحه نقشه‌ها قرار دهد و به کاربران کمک کند به راحتی به سمت مقصد خود حرکت کنند.

گوگل اعلام کرد که این ویژگی در ابتدا برای اندروید در دسترس خواهد بود و در بیش از ۳۰۰۰ شهر و شهرستان در کشور عرضه خواهد شد.

میریام کارتیکا، معاون Google Maps، در این رویداد گفت: «هند کشوری عظیم با نیازهای بسیار متنوع است. مقیاسی که ما باید برای هند عمل کنیم بسیار گسترده است.»

علاوه بر تجربه‌های مشاهده بصری و فراگیر از طریق لنز در نقشه‌ها و ناوبری پیاده‌روی نمای زنده، Google Address Descriptors را معرفی کرد که از ترکیبی از سیگنال‌های یادگیری ماشینی استفاده می‌کنند تا حداکثر پنج علامت مشخصه مرتبط و نام منطقه را در اطراف آدرس‌های پین‌شده ارائه دهند و در صورت مشاهده، مرجع نشانه‌های شاخص را نمایش دهند.

و کاربر موقعیت مکانی خود را به اشتراک می گذارد. این قابلیت برای اولین بار در هند، که در اوایل سال جاری برای توسعه دهندگان در پلتفرم Google Maps معرفی شد، در بیش از ۷۵ شهر هند در دسترس خواهد بود.

توصیفگر آدرس نقشه های گوگل

گوگل همچنین مسیرهای کم مصرف خود را به هند آورده است که از ژانویه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

این ویژگی در خودروهای چهار چرخ و دو چرخ در کشور کار خواهد کرد تا به کاربران کمک کند مصرف سوخت را کاهش دهند و انتشار کربن را محدود کنند. در کنار هند، این ویژگی سال آینده در اختیار کاربران اندونزی قرار خواهد گرفت.

از زمان راه‌اندازی اولیه در اکتبر ۲۰۲۱ و تا سپتامبر سال جاری، گوگل اعلام کرد که مسیریابی با مصرف سوخت به جلوگیری از انتشار بیش از ۲.۴ میلیون تن CO2e در سطح جهان کمک کرده است.

این شرکت گفت که این ویژگی از هوش مصنوعی برای درک داده های ترافیکی در زمان واقعی، اندازه جاده و نوع موتور وسیله نقلیه برای شناسایی مسیری که سوخت و انتشار گازهای گلخانه ای را محدود می کند، استفاده می کند.

جدای از راه‌اندازی ویژگی‌های جهانی در هند، Google با شبکه باز هند برای تجارت دیجیتال (ONDC) و برنامه تحرک Namma Yatri همکاری کرد تا برنامه‌های مترو و رزرو را مستقیماً از طریق Google Maps به کاربران ارائه دهد.

این تجربه از اواسط سال آینده با متروی کوچی در دسترس خواهد بود و متروهای دیگر را با ورود به شبکه تجارت الکترونیک باز دنبال خواهد کرد.

گوگل همچنین اپلیکیشن Where Is My Train خود را که هر ماه بیش از ۸۰ میلیون کاربر را برای پیمایش سفرهای قطار بین شهری خود جمع آوری می کند، گسترش داده است تا قطارهای محلی بمبئی و کلکته را پوشش دهد و شهرهای بیشتری به مرور زمان اضافه شوند.

گوگل تاکنون میلیون ها کیلومتر جاده و همچنین ۳۰۰ میلیون ساختمان را در سراسر کشور نقشه برداری کرده است.

بیش از ۵۰ میلیون جستجوی روزانه در Maps، ۲.۵ میلیارد کیلومتر مسیر در هر روز و بیش از ۶۰ میلیون کاربر منحصر به فرد در Maps در کشور مشارکت دارند.

علاوه بر این، گوگل اعلام کرد که ۳۰ میلیون کسب و کار و مکان را در نقشه‌های کشور قرار داده است و ۹۰۰ میلیون ارتباط مستقیم بین تاجر به مصرف‌کننده را امکان‌پذیر می‌سازد.

در ژوئیه سال گذشته، Google نمای خیابان را در هند معرفی کرد شش سال پس از ممنوعیت این ویژگی در کشور به دلیل نگرانی‌های امنیتی. این شرکت با نهادهای محلی Genesys و Tech Mahindra شریک شد.

گوگل گفت: امروزه بیش از ۵۰ میلیون کاربر نمای خیابان را در کشور مشاهده می کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا