اخبار اینترنت

Google Maps به‌روزرسانی‌های جدیدی دریافت می‌کند تا کاربران کنترل بیشتری بر اطلاعات خود داشته باشند

به گزارش اپ خونه، Google Maps اعلام کرد که چند روش جدید برای کنترل بیشتر کاربران بر روی اطلاعات شخصی خود معرفی می کند.

برنامه ناوبری حذف فعالیت های مربوط به مکان های خاص را امکان پذیر می کند و دسترسی به کنترل های مکان را مستقیماً از نقطه آبی در برنامه آسان تر می کند.

این شرکت می گوید کاربران به زودی می توانند فعالیت های اخیر خود را در ارتباط با مکان های خاص مشاهده کنند تا به راحتی جستجوها، مسیرها، بازدیدها و اشتراک گذاری های خود را با چند ضربه حذف کنند.

در مورد نقطه آبی که به شما نشان می دهد در نقشه گوگل کجا هستید، به زودی می توانید از آن برای دسترسی به کنترل های مکان استفاده کنید.

پس از کلیک بر روی آن، می‌توانید ببینید که آیا سابقه موقعیت مکانی یا خط زمانی خود، یک ویژگی در Maps است که به شما کمک می‌کند مکان‌هایی را که بازدید کرده‌اید به خاطر بسپارید، تنظیمات روشن هستند و آیا به Maps اجازه دسترسی به موقعیت مکانی دستگاه خود را داده‌اید.

گوگل می‌گوید توانایی حذف فعالیت‌های مرتبط با مکان از نقشه‌ها و کنترل‌های نقطه آبی جدید در هفته‌های آینده در اندروید و iOS آغاز خواهد شد.

Google Maps همچنین اعلام کرد که اگر تاریخچه موقعیت مکانی را روشن کرده باشید، به زودی زمان شما دقیقاً در دستگاه شما ذخیره می شود.

مارلو مک گریف، مدیر محصولات Google Map، در یک پست وبلاگ نوشت:

«درست مثل قبل، می‌توانید تمام یا بخشی از اطلاعات خود را در هر زمان حذف کنید یا این تنظیمات را به طور کامل غیرفعال کنید. اگر تلفن جدیدی دریافت می‌کنید یا نگران از دست دادن تلفن فعلی خود هستید، همیشه می‌توانید از داده‌های خود در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید تا گم نشوند. ما به‌طور خودکار داده‌های پشتیبان‌گیری‌شده شما را رمزگذاری می‌کنیم تا هیچ‌کس، از جمله Google، نتواند آن‌ها را بخواند.»

به علاوه، اکنون وقتی برای اولین بار سابقه موقعیت مکانی را روشن می کنید، کنترل حذف خودکار به طور پیش فرض روی سه ماه تنظیم می شود. این گزینه قبلاً روی ۱۸ ماه تنظیم شده بود.

گوگل می‌گوید این تغییرات به تدریج تا سال آینده روی اندروید و iOS اعمال خواهند شد. هنگامی که این به روز رسانی به حساب آنها می رسد، کاربران اعلانی دریافت خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا