اخبار اینترنت

Google Photos یک ویژگی مشاهده خاطرات مانند دفترچه یادداشت با کمک هوش مصنوعی اضافه می کند

به گزارش اپ خونه، Google Photos با معرفی نمای جدید Memories که برای کاربران ایالات متحده عرضه می شود، راه جدیدی را برای زنده کردن و به اشتراک گذاری خاطره انگیزترین لحظات خود معرفی می کند.

این ویژگی به شما امکان می دهد خاطرات مورد علاقه خود را ذخیره کنید یا خاطرات خود را از ابتدا ایجاد کنید تا یک جدول زمانی مانند دفترچه یادداشت بسازید که شامل مواردی مانند به یاد ماندنی ترین سفرها، جشن ها و لحظات روزانه شما با عزیزانتان می شود.

این افزودنی بر روی ویژگی چهار ساله Memories Google Photos برای یادآوری لحظات قابل توجه گذشته شما در بالای برنامه Google Photos ساخته شده است.

امروزه، این چیزی شبیه ترکیبی از استوری ها و خاطرات فیس بوک است و به شما امکان می دهد عکس های مورد علاقه ماه ها و سال های گذشته را ورق بزنید. گوگل می گوید این ویژگی اکنون توسط بیش از نیم میلیارد نفر در ماه استفاده می شود.

نمای جدید Memories به کاربران این امکان را می دهد که اکنون کارهای بیشتری با آن لحظات مورد علاقه خود به روشی خلاقانه انجام دهند.

می‌توانید عکس‌های خاصی را از نمای Memories خود اضافه و حذف کنید – یا حتی یک نمای Memories را خودتان بدون تکیه بر آن عکس‌هایی که قبلاً توسط برنامه ظاهر شده است، شروع کنید. همچنین می‌توانید به جای هر عنوان عمومی‌تری که Google Photos شامل می‌شود، نام نمایش خاطرات را تغییر دهید – مثلاً «بهترین‌های آگوست ۲۰۱۳».

یک ویژگی آزمایشی از Google Labs in Photos عناوین دیگری را نیز پیشنهاد می‌کند که با هوش مصنوعی مولد ایجاد شده‌اند.

این از طریق دکمه “Help me title” یافت می شود. اگر پیشنهادات هوش مصنوعی را دوست ندارید، می توانید آنها را ویرایش کنید یا آنها را به سمت جزئیات مختلف هدایت کنید تا با دکمه “افزودن راهنمایی” اضافه شود. گوگل می گوید این بازخورد به بهبود هوش مصنوعی در طول زمان کمک می کند.

با این حال، ویژگی هوش مصنوعی در حال حاضر فقط برای حساب‌های انتخابی در ایالات متحده در دسترس خواهد بود.

علاوه بر ایجاد جدول زمانی Memories خود، می‌توانید از دوستان و خانواده دعوت کنید تا در نمای Memories که ایجاد کرده‌اید همکاری کنند و عکس‌ها و ویدیوهای مورد علاقه خود را مانند آلبوم‌های اشتراک‌گذاری شده به مجموعه اضافه کنند.

جدول زمانی حاصل از عکس‌ها و فیلم‌ها را می‌توان در جای دیگری در رسانه‌های اجتماعی و به زودی به‌عنوان ویدیو به اشتراک گذاشت – نشانه‌ای از این که Google در پلتفرم‌های ویدیویی کوتاه مانند YouTube Shorts و TikTok اشتراک‌گذاری می‌کند.

این ویژگی ابتدا در ایالات متحده راه اندازی می شود و در ماه های آینده به بازارهای جهانی گسترش می یابد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا