اخبار اینترنت

Google Play قوانین را برای توسعه‌دهندگان برنامه اندروید سخت‌تر می‌کند تا نیاز به آزمایش، افزایش بازبینی برنامه داشته باشند

به گزارش اپ خونه، گوگل از حمایت های تقویت شده برای توسعه دهندگان اندرویدی که برنامه ها را در فروشگاه Google Play خود منتشر می کنند، خبر می دهد .

این تغییرات بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر گوگل برای دور نگه‌داشتن برنامه‌های بی‌کیفیت و ناایمن از فروشگاه برنامه‌های خود و خارج کردن دستگاه‌های مصرف‌کنندگان است، که اخیراً شامل راه‌اندازی ویژگی جدید اسکن برنامه‌های بلادرنگ برای مبارزه با برنامه‌های مخرب نیز می‌شود .

اکنون، این شرکت می گوید که از توسعه دهندگان اندرویدی جدید با حساب های شخصی می خواهد که حداقل ۲ هفته قبل از انتشار، برنامه خود را با حداقل ۲۰ نفر آزمایش کنند.

علاوه بر این، قصد دارد سرمایه‌گذاری خود را در فرآیندهای بررسی برنامه‌ها افزایش دهد و در مورد کاهش سرعت بالقوه در تأیید تعداد کمی از برنامه‌ها با انتشار این تغییرات هشدار می‌دهد.

به گفته گوگل، توسعه دهندگانی که از ابزارهای تست آن استفاده می کنند، به طور متوسط ​​۳ برابر میزان نصب اپلیکیشن و تعامل کاربر دارند.

البته ممکن است این یک عامل کاملاً قابل انتساب به ابزارهای گوگل نباشد، بلکه به توسعه دهندگانی که از چنین ابزارهای تست برنامه قبل از انتشار استفاده می کنند، باشد.

به این معنی که آنها احتمالاً برنامه های با کیفیت بالاتری را توسعه می دهند. اما اکنون، گوگل می‌گوید، آزمایش برنامه دیگر برای توسعه‌دهندگانی که حساب‌های کنسول Play جدید ایجاد کرده‌اند اختیاری نخواهد بود.

بدون ارائه بازه زمانی دقیق، گوگل می‌گوید که توسعه‌دهندگان جدید با حساب‌های فردی (برخلاف حساب‌های سازمانی جدید) باید برنامه‌ها را با ۲۰ نفر یا بیشتر به مدت ۲ هفته یا بیشتر قبل از انتشار برای تولید آزمایش کنند.

این شرکت معتقد است که این به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا مشکلات و باگ‌ها را شناسایی کنند و قبل از راه‌اندازی برنامه‌شان، بازخورد کاربران را دریافت کنند. می‌گوید این نیاز در «روزهای آینده» به کنسول Play می‌رسد.

در رابطه با این موضوع، گوگل همچنین قصد دارد روی فرآیند بررسی اپلیکیشن‌های خود سرمایه‌گذاری سنگین‌تری انجام دهد، که به طور حکایتی، مدت‌هاست که سخت‌گیری کمتری نسبت به اپل با اتکای بیشتر به اتوماسیون نسبت به بررسی انسانی در نظر گرفته شده است.

اکنون، گوگل می‌گوید که تیم‌های بازبینی آن شروع به صرف زمان بیشتری برای ارزیابی برنامه‌های جدید خواهند کرد تا از مطابقت با خط‌مشی‌ها اطمینان حاصل کنند و از کاربران کلاهبرداری نکنند، از جمله در داخل برنامه یا خارج از فروشگاه Play.

این تغییر خاص به دنبال مشکلی است که بر هر دو فروشگاه برنامه در هند تأثیر گذاشته است، به ویژه، جایی که برنامه‌های وام‌دهنده غارتگر مصرف‌کنندگان ناامن مالی را هدف قرار داده‌اند و سپس از تاکتیک‌های غیراخلاقی برای تحت فشار قرار دادن وام گیرندگان برای بازپرداخت بدهی‌ها استفاده می‌کنند.

اپل در تابستان امسال نیز مجبور شد اپ استور خود را از این برنامه ها پاک کند، اما اندروید در هند محبوبیت بیشتری دارد، به این معنی که این مشکل به شدت بر فروشگاه پلی استور تأثیر می گذارد.

با این حال، گوگل برنامه‌هایی را نیز هدف قرار می‌دهد که با راه‌اندازی Android 14 مجوزهای بیشتری درخواست می‌کنند .

با این نسخه، توسعه‌دهندگان می‌توانند از گزینه‌های جریان مجوز دقیق‌تر استفاده کنند، مانند درخواست فقط برای دسترسی به عکس‌ها یا ویدیوهای منتخب به جای کل گالری عکس کاربر.

در نتیجه تغییرات بررسی برنامه، گوگل هشدار می‌دهد که ممکن است مرور «بخش کوچکی از برنامه‌ها» از جمله برنامه‌هایی که به «مجوزهای دستگاه خاصی» نیاز دارند یا کودکانی که هدفشان است، بیشتر طول بکشد.

این شرکت  چند به‌روزرسانی دیگر را نیز اعلام کرد، از جمله توانایی توسعه‌دهندگان برای انتخاب ضرب‌الاجل مورد نظر خود برای برآورده کردن الزامات تأیید صحت مرتبط با انتشار در Google Play. گوگل می گوید توسعه دهندگانی که تا قبل از ۲۹ فوریه ۲۰۲۴ بازه زمانی خود را انتخاب نکنند، ضرب الاجل برای آنها تعیین می شود.

همچنین اشاره کرد که علاوه بر ارائه اطلاعات بیشتر به کاربران در مورد اینکه کدام برنامه‌ها در دستگاه‌هایشان به خوبی کار می‌کنند و سایر تلاش‌ها برای برجسته کردن محتوای محلی و منطقه‌ای، گوگل نشانی برای شناسایی برنامه‌های رسمی دولتی از سال ۲۰۲۴ اضافه خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا