اخبار اینترنت

Google TV مجموعه پخش رایگان خود را به بیش از ۸۰۰ کانال تلویزیونی زنده، از جمله Tubi، Plex، Haystack و غیره گسترش می‌دهد

به گزارش اپ خونه، Google TV ، سیستم عامل تلویزیون هوشمند این شرکت که دستگاه‌های Chromecast و تلویزیون‌های مختلف را تامین می‌کند، اکنون به‌روزرسانی قابل‌توجهی با هدف گسترش دسترسی به تلویزیون رایگان و جریانی دریافت می‌کند.

این شرکت اعلام کرد که Google TV اکنون دسترسی به کانال های پخش رایگان مانند Tubi، Plex و Haystack News را به طور مستقیم در برگه Live بازطراحی شده خود، در کنار مجموعه کانال های موجود خود از پخش کننده رایگان Pluto TV، یکپارچه خواهد کرد.

در این برگه، مجموعه‌ای از بیش از ۸۰۰ کانال تلویزیونی زنده رایگان، از جمله کانال‌های خبری NBC، ABC، CBS و FOX، و سایر برنامه‌هایی مانند «Westworld»، «Law & Order: SVU» و «مردگان متحرک» در حال سازماندهی است.

این شرکت ادعا می کند که این توسعه، Google TV را به پلتفرمی تبدیل می کند که رایگان ترین کانال های تلویزیونی را در یک راهنمای برنامه نویسی الکترونیکی ارائه می دهد.

کانال‌های FAST یا تلویزیون رایگان با پشتیبانی از تبلیغات، در ماه‌های اخیر شاهد افزایش استقبال مصرف‌کنندگان بوده‌اند که بخشی از آن ناشی از تورم و سهولت دسترسی نسبی کانال‌ها بوده است.

برخلاف ویدیوهای پشتیبانی‌شده از آگهی، کانال‌های FAST تجربه‌ای شبیه تلویزیون کابلی سنتی‌تری را ارائه می‌کنند که در آن محتوا هنگام تنظیم به‌صورت زنده پخش می‌شود که ممکن است جذاب باشد.

بسیاری از ارائه دهندگان کانال FAST نیز برای شروع تماشا نیازی به حساب کاربری ندارند، که شروع را آسان می کند.

امروزه، تعدادی از سرویس‌ها کانال‌های FAST را به عنوان راهی برای دستیابی به بینندگان حساس به قیمت در نظر گرفته‌اند، در حالی که همچنان درآمد تبلیغاتی برای ارائه‌دهنده خدمات ایجاد می‌کنند.

این نوع تجارب FAST همچنین می تواند نقطه فروش برای سازندگان پلتفرم تلویزیون های هوشمند مانند Roku یا Amazon Fire TV باشد.

برای مثال، مرکز پخش رایگان محبوب Roku، The Roku Channel، میزبان بیش از ۳۰۰ کانال تلویزیونی زنده رایگان ، علاوه بر بیش از ۸۰۰۰۰ فیلم و نمایش تلویزیونی رایگان است.

نظرسنجی TiVo در سال گذشته ، مرکز Roku را به عنوان محبوب‌ترین سرویس پخش تبلیغاتی با ۲۱.۵ درصد سهم بازار در میان مصرف‌کنندگان رتبه‌بندی کرد.

در همین حال، Fire TV آمازون، تجربه مشابهی را با Freevee ارائه می‌کند ، یک مرکز پخش رایگان که شامل کانال‌های تلویزیونی زنده رایگان نیز می‌شود.

Pluto TV، Xumo، Plex ، Crackle Plus، Xperi و دیگران نیز مدت‌هاست محتوای FAST را به بینندگان ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، یوتیوب امسال آزمایش هاب کانال FAST خود را آغاز کرد و حتی نتفلیکس اعلام کرد که آماده بررسی این گزینه است .

در مورد Google TV، این شرکت یک تب لایو بازطراحی شده را معرفی خواهد کرد که مرور کانال‌های مختلف را برای کاربران آسان‌تر می‌کند، بدون اینکه نیازی به پرش از برنامه‌ای به برنامه دیگر داشته باشند.

در اینجا، کاربران همچنین می توانند کانال های مورد علاقه خود را برای تجربه شخصی تر و همچنین مرور توصیه ها انتخاب کنند.


در حالی که تعداد قابل توجهی از کانال های رایگان در حال حاضر ارائه می شود، شایان ذکر است که به این دلیل است که گوگل ارائه کانال ها به زبان های مختلف را در اولویت قرار داده است.

این شرکت می گوید تجربه جدید آن شامل برنامه نویسی به بیش از ۱۰ زبان از جمله اسپانیایی، هندی و ژاپنی خواهد بود.

این کانال‌ها طیف گسترده‌ای از محتوا، از جمله اخبار، فیلم‌های پرفروش، جنایات واقعی، تکرارهای تلویزیونی کلاسیک، برنامه‌های آشپزی و موارد دیگر را ارائه خواهند داد.

برخی از محتوای ممتاز جدید، مانند «Westworld»، از معاملات مجوز می‌آیند. برادران وارنر دیسکاوری امسال با Roku و Tubi برای مجوز هزاران ساعت برنامه‌نویسی خود قراردادهایی منعقد کردند که این شرکت‌ها سپس از آن برای ایجاد کانال‌های رایگان و با پشتیبانی تبلیغات در سرویس‌های مربوطه خود استفاده کردند.

“Westworld” که از کتابخانه HBO Max حذف شده بود ، جزو محتوای دارای مجوز بود.

به نظر می رسد گوگل معامله مشابهی را انجام داده است.


علاوه بر سازماندهی کانال‌های رایگان، گوگل می‌گوید بینندگانی که مشترک سرویس‌های پولی مانند YouTube TV یا Sling TV هستند، می‌توانند آن کانال‌ها را در تب جدید Live نیز تماشا کنند.

و اگر از آنتن برای ضبط کانال‌های خارج از خط استفاده می‌کنید، آن‌ها نیز به این تجربه جدید وارد می‌شوند.

گوگل می‌گوید تجربه جدید تلویزیون زنده هم اکنون برای همه دستگاه‌های Google TV در ایالات متحده، از جمله Chromecast با Google TV و تلویزیون‌های مجهز به Google TV داخلی از Sony، TCL، Hisense و Philips، آغاز شده است.

این شرکت اواخر امسال قصد دارد راهنمای تلویزیون جدید و کانال های رایگان را به دستگاه های Android TV بیاورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا