اخبار اینترنت

iMessage و موارد دیگر بالاخره با عرضه جهانی Phone Link برای iOS به ویندوز می آید

به گزارش اپ خونه، iMessage بالاخره به ویندوز می آید.

مایکروسافت اعلام کرد که Phone Link برای iOS اکنون برای همه مشتریان ویندوز ۱۱ در دسترس است و به کاربران آیفون اجازه می دهد تماس های تلفنی برقرار کرده و دریافت کنند، از طریق iMessage پیام ارسال و دریافت کنند، به مخاطبین خود دسترسی داشته باشند و اعلان های تلفن خود را مستقیماً در رایانه شخصی ویندوز خود مشاهده کنند.

این ویژگی قبلاً به عنوان پیش نمایش اولیه برای Windows Insiders در دسترس بود .

اکنون، مایکروسافت می‌گوید Phone Link برای iOS در ویندوز ۱۱ شروع به عرضه به پایگاه مشتریان جهانی خود به ۳۹ زبان در ۸۵ بازار خواهد کرد.

این شرکت خاطرنشان کرد، اگرچه عرضه از امروز آغاز می شود، ممکن است چند هفته طول بکشد تا به پایگاه کامل مشتری برسد.

با وجود اینکه مدتی است در دسترس کاربران اندروید بوده، کاربران آیفون گزینه مشابهی برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده خود از طریق رایانه شخصی خود نداشته اند.

فقدان پشتیبانی از ویندوز احتمالاً برخی از مصرف‌کنندگان را از کاوش در اکوسیستم رایانه‌های شخصی ویندوز باز می‌دارد، زیرا آنها می‌خواستند در هنگام جابجایی بین دستگاه‌های خود، تجربه یکپارچه‌تری داشته باشند.

اما با توجه به اینکه چقدر استفاده از ویندوز در دنیای کسب و کار و محاسبات شخصی رایج است، این بدان معناست که هم اپل و هم مایکروسافت به طور گسترده از پایگاه های مشتریان خود – و همپوشانی – استفاده می کنند.

برای حرفه‌ای‌های کسب‌وکار، یکی از مزیت‌های Phone Link این است که اکنون می‌توانند به پیام‌ها پاسخ دهند، تماس‌ها را پیگیری کنند و اعلان‌های دریافتی را با احتیاط بیشتری مشاهده کنند .

در مواقع دیگر، دارندگان آیفون ممکن است بخواهند تلفن خود را قبل از خروج از خانه شارژ کنند، اما همچنان می‌توانند تماس‌ها، پیامک‌ها و اعلان‌های خود را در زمانی که گوشی در جای دیگری به برق وصل است، پیگیری کنند.

برای شروع کار با Phone Link، کاربران از طریق فرآیند راه اندازی هدایت می شوند که آیفون آنها را از طریق بلوتوث با رایانه شخصی آنها جفت می کند.

این شامل اسکن یک کد QR نشان داده شده بر روی صفحه است که گوشی را با تطبیق کد نشان داده شده در آیفون با کد نمایش داده شده در Phone Link تأیید می کند.

وقتی جفت‌سازی کامل شد، از کاربران خواسته می‌شود مجموعه‌ای از مجوزها را اعطا کنند که اجازه می‌دهد محتوا با رایانه شخصی آنها همگام‌سازی شود.

به عنوان آخرین مرحله، Phone Link به کاربران دستور می دهد تا مجوزهایی را برای آیفون خود در تنظیمات بلوتوث گوشی اعطا کنند که به آنها امکان می دهد اعلان های تلفن خود را در رایانه شخصی خود دریافت کنند و به مخاطبین خود دسترسی داشته باشند.

هنگامی که راه‌اندازی کامل شد، Phone Link پشتیبانی اولیه از تماس‌ها، پیام‌ها و مخاطبین را ارائه می‌کند، اما محدودیت‌هایی دارد.

برای مثال، از پاسخ دادن به پیام‌های گروهی یا ارسال رسانه در پیام‌ها پشتیبانی نمی‌کند و از آنجایی که پیام‌ها مبتنی بر جلسه هستند، تنها زمانی ارسال می‌شوند که تلفن مستقیماً به رایانه شخصی متصل باشد.

در همین حال، اعلان‌ها از طریق اعلان‌های ویندوز به رایانه شخصی ارسال می‌شوند. این بدان معناست که کاربران می توانند آنها را بررسی کرده، پین کرده و از رابط ویندوز حذف کنند.

Phone Link به iPhone با iOS 14 یا بالاتر، Windows 11، اتصال بلوتوث و آخرین نسخه برنامه Phone Link که از قبل با Windows 11 نصب شده است نیاز دارد.

در حال حاضر پشتیبانی برای iPad (iPadOS) یا MacOS در دسترس نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا