موبایل

iOS 16.2، macOS Ventura 13.1 در اواسط دسامبر راه اندازی می شود. iOS 16.3 ممکن است تا مارس ۲۰۲۳ وارد شود: Gurman

iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS Ventura 13.1 هفته گذشته به عنوان بخشی از دور بعدی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری سازنده آیفون‌های کوپرتینویی، توسط اپل برای آزمایش‌کنندگان بتا عرضه شدند. گفته می شود که این شرکت تاریخ انتشار این به روز رسانی های نرم افزاری را در اواسط دسامبر در نظر گرفته است. به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، در حالی که اپل برای سال جاری هیچ نسخه سخت افزاری دیگری نخواهد داشت، اما هنوز هم ممکن است به روز رسانی های نرم افزاری بیشتری در راه باشد. در همین حال، او می گوید که macOS Ventura 13.3 و iOS 16.3 را می توان بین فوریه و مارس سال آینده انتظار داشت.

مارک گورمن از بلومبرگ در خبرنامه هفتگی Power On خود بیان می‌کند که به‌روزرسانی‌های iOS 16.2 و iPadOS 16.2 که هفته گذشته برای آزمایش‌کنندگان بتا آغاز شد، «باید حدوداً اواسط دسامبر منتشر شود». گورمن همچنین می گوید که این شرکت قصد دارد نسخه های ارتقا یافته مبتنی بر M2 مدل های مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی خود را که انتظار می رود روی macOS Ventura 13.3 و iOS 16.3 در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ اجرا شوند، معرفی کند.

گورمن گفت: «انتظار می‌رود این به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری (macOS Ventura 13.3 و iOS 16.3) بین اوایل فوریه تا اوایل مارس عرضه شوند.

گورمن قبلاً پیش‌بینی کرده بود که اپل از میزبانی رویداد اکتبر خود برای سال جاری خودداری می‌کند، زیرا طبق گزارش‌ها، این شرکت فقط اعلامیه‌های افزایشی معمولی دارد که یک رویداد دیجیتالی یا فیزیکی کامل را توجیه نمی‌کند. اپل معمولاً مدل‌های جدید آی‌پد و مک‌بوک را در رویداد اکتبر خود عرضه می‌کند.

ماه گذشته، اپل به‌روزرسانی iOS 16.1 را در کنار به‌روزرسانی‌های iPadOS 16.1، macOS Ventura، tvOS 16.1 و watchOS 9.1 برای کاربران منتشر کرد. شرکت کوپرتینویی فاش کرد که این نسخه شامل یک وصله برای رسیدگی به یک آسیب‌پذیری روز صفر در سیستم‌عاملی است که قبلاً گزارش شده بود، که شرکت اعتراف کرد که می‌توانست به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.

آسیب‌پذیری‌های روز صفر، سوءاستفاده‌هایی هستند که توسط منابع خارجی، مانند محققان امنیتی، قبل از شناسایی این مسائل توسط تیم توسعه‌دهنده اصلی شناسایی می‌شوند.

در حال حاضر، iOS 16.2 برای توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان بتا عمومی در دسترس است و انتظار می رود این به روز رسانی در هفته های آینده برای کاربران عرضه شود. با این حال، iOS 16.3 برای توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان بتا معرفی یا منتشر نشده است و اپل هنوز جزئیات رسمی برنامه‌های عرضه این سیستم‌عامل تلفن همراه را در اوایل سال آینده برای کاربران به اشتراک نمی‌گذارد.


اپل این هفته آی‌پد پرو (۲۰۲۲) و آی‌پد (۲۰۲۲) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون ۱۴ پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا