استارتاپ

Kwara فین‌تک کنیایی با افزایش ۳ میلیون دلاری بذر، قراردادی برای دستیابی به بیش از ۴۰۰۰ اتحادیه اعتباری امضا کرد

به گزارش اپ خونه، کوارا ، اتحادیه‌های اعتباری فین‌تک کنیایی (ساکوس)، تعداد مشتریان خود را در سال گذشته بیش از دو برابر کرد و پس از جمع‌آوری ۳ میلیون دلار توسعه بذر و امضای قرارداد توزیع راه‌حل‌های دیجیتال انحصاری با اتحادیه کنیا، چشم‌انداز رشد چشمگیری در سال‌های آینده داشت.

پس از مشارکت Kuscco، Kwara گفت که برای ارائه خدمات بانکی خود به مجموعه ای از بیش از ۴۰۰۰ ساکو متصل شده است.

به عنوان بخشی از این معامله انحصاری، کوارا همچنین قرار است زیرمجموعه Kuscco IRNET، یک شرکت نرم‌افزاری و ارائه‌دهنده ساکو، را به مبلغی نامشخص خریداری کند.

کوارا می‌گوید که قرارداد کوسکو در برنامه‌اش برای دو برابر کردن کنیا در زمان مناسب انجام می‌شود.

“ما فکر می کنیم که به سختی سطح را در بازار کنیا خراشیده ایم. و بنابراین، ما واقعاً در محصولات و خدماتی سرمایه گذاری خواهیم کرد که روابط ما را در اینجا عمیق تر می کند.”

“منطق (معامله) واضح است، اولاً این فرصتی است برای تولید سرنخ و توزیع محصول اصلی خود به سرعت، و عمق بخشیدن به خندق رقابتی ما.

ما در حال ورود به یک مشارکت انحصاری هستیم که به این معنی است که هیچ شرکت فناوری دیگری نمی تواند با Kuscco بازاریابی کند. آن‌ها شرط‌های خود را روی ما می‌گذارند، اما ما توانسته‌ایم ثابت کنیم که می‌توانیم با ادامه رشد، این کار را انجام دهیم .”

دور گسترش بذر با مشارکت سرمایه‌گذاران فعلی DOB Equity، Globivest و Willard Ahdritz، بنیانگذار Kobalt Music انجام شد. حامیان جدید One Day Yes، Base Capital و همچنین مدیران فین تک از جمله Mikko Salovaara، مدیر مالی Revolut نیز به این دور پیوستند.

بودجه جدید مجموع بذر جمع آوری شده توسط استارت آپ را به ۷ میلیون دلار می رساند. دور اولیه شاهد مشارکت چندین سرمایه گذار از جمله Breega، SoftBank Vision Fund Emerge، Finca Ventures، New General Market Partners بود.

Kwara که در آفریقای جنوبی و فیلیپین نیز حضور دارد، تعداد مشتریان خود را از ۵۰ در پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۲۰ افزایش داده است و ۱۰۰٪ مشتری را حفظ می کند – دلیلی بر ارزشی که به مشتریان خود ارائه می دهد.

این استارتاپ می‌گوید که فرآیند نصب خودکار، موفقیت و رشد مشتری را تضمین کرده است.

محصول Kwara عملیات پشتیبان اتحادیه های اعتباری را ارتقا می دهد و به آنها کمک می کند تا از فرآیندهای خسته کننده مبتنی بر کاغذ و شاخه های فیزیکی دور شوند و راه های جدیدی را برای آنها برای ثبت نام اعضای جدید و ایجاد محصولات جدید باز کند.

این شرکت همچنین دارای یک برنامه نئوبانک نسل بعدی است که به اعضای اتحادیه های اعتباری شریک امکان دسترسی به خدمات اضافی مانند وام فوری و خدمات شخص ثالث مانند بیمه را می دهد.

در این بیانیه آمده است که پایگاه کاربری اپلیکیشن نئوبانک که همچنین به کاربران اجازه می دهد مستقیماً به حساب های ساکو خود واریز کنند و امور مالی و پرداخت های خود را پیگیری کنند، از زمان عرضه در سال گذشته ۳۵ برابر شده است.

فین‌تک در حال برنامه‌ریزی برای افزودن ویژگی‌های بیشتر برای ارائه به ساکوها و محصولات اضافی برای کاربران برنامه نئوبانک است.

“ما همچنان به ارسال ویژگی‌های کم و بیش درجه سازمانی برای ساکوهای بزرگی که دارای سرمایه خوبی هستند، آنهایی که در اندازه و سطح برخی از بانک‌ها هستند، ادامه می‌دهیم.”

“ویژگی‌های خاصی که آنها نیاز دارند و راه‌های خاصی وجود دارد که باید از آنها مراقبت شود، بنابراین ما به سرمایه‌گذاری در آن ادامه خواهیم داد. آن‌ها قرار است ویژگی‌های بیشتری را اضافه کنند که به اعضا کمک می‌کند «یک دیدگاه شخصی از اهداف خود ایجاد کنند و واقعاً برای دستیابی به آنها شروع به کار کنند.”

آنها همچنین شراکت های شخص ثالث بیشتری را امضا خواهند کرد تا ارزش بیشتری به کاربران برنامه اضافه کنند.

“ما معتقدیم که هر بار که یکی از اعضای ساکو ساکو خود را ترک می‌کند تا خدمات دیگری را دریافت کند، فقط به این دلیل که ساکو ارائه نمی‌کند، فرصتی برای آن عضو از دست رفته است تا در واقع از بازگشت آن محصول سود ببرد. تمام درآمد به دست آمده از این محصولات در واقع به عنوان سود سهام به اعضا باز می گردد.”

اتحادیه های اعتباری توسط افراد دارای منافع مشترک یا اعضای یک صنعت، مانند کشاورزان یا معلمان، که سهام موسسه را خریداری می کنند، پول پس انداز می کنند و وام می گیرند، تشکیل می شوند.

آنها به ویژه در مناطق در حال توسعه به دلیل وام های کم بهره و سهولت در دسترسی به اعتبار در مقایسه با بانک های معمولی محبوب هستند. در کنیا، تنها ۱۷۵ ساکوی سپرده‌گیری مجوز دارند، زیرا اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها نظارتی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا