نرم افزار موبایل

Lemon8 نتوانست در ایالات متحده مورد توجه قرار گیرد

به گزارش اپ خونه، تلاش‌های ByteDance، مالک TikTok برای راه اندازی رقیب Pinterest-slash-Instagram خود Lemon8 در ایالات متحده هنوز به نتیجه نرسیده است.

طبق داده‌های جدید Appfigures ارائه‌دهنده اطلاعات بازار اپلیکیشن Lemon8، از زمان عرضه در ایالات متحده در اوایل سال جاری، برنامه Lemon8 تنها حدود ۲.۶ میلیون بار در ایالات متحده دانلود شده است .

این میزان مشارکت ناچیز علیرغم فشار بازاریابی تأثیرگذار قابل توجهی که در آن تعدادی از سازندگان TikTok برنامه را برای دنبال کنندگان خود ستایش کردند، پس از گزارش‌هایی که نشان می‌داد ایالات متحده احتمالاً با ممنوعیت TikTok پیش می‌رود، رخ می‌دهد.

به عبارت دیگر زمان بندی تصادفی به نظر نمی رسید. اگر TikTok می خواست مخاطبان آمریکایی خود را از دست بدهد، ByteDance به Lemon8 به عنوان یک برنامه پشتیبان احتمالی نگاه می کرد و از مخاطبان عظیم TikTok برای کمک به رشد آن استفاده می کرد.

اینفلوئنسرهایی که از این اپلیکیشن در TikTok تبلیغ می‌کردند، در سه ماهه اول سال، پست‌های زیادی درباره این اپلیکیشن منتشر کردند، و جامعه سبک زندگی را با عبارات درخشان و مثبت، مانند «ناز» و «از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر» توصیف کردند و برنامه را با تلاقی بین Pinterest و Pinterest مقایسه کردند.

این برنامه که از سال ۲۰۲۰ در ژاپن در دسترس است و در سایر بازارهای شرقی مانند تایلند و اندونزی محبوب است، تا آوریل ۲۰۲۰ مورد توجه قرار نگرفت، زمانی که تعداد نصب‌ها از کمتر از هزار مورد در ماه به ۱۳۰۰۰ افزایش یافت.

داده‌های Appfigures نشان می‌دهد که این برنامه پس از آن به اولین بالاترین بارگیری ماهانه خود رسید، زمانی که در جولای ۲۰۲۱ به ۲۹۲۰۰۰ رسید. همانطور که در سال ۲۰۲۲ گسترش یافت، با ۱.۵ میلیون بارگیری در جولای ۲۰۲۲ دوباره به اوج خود رسید که منجر به مجموع ۱۰.۶ میلیون بارگیری در کل سال شد.

امسال، Lemon8 به آرامی در ایالات متحده و بریتانیا عرضه شد و ByteDance شروع به تقویت برنامه از طریق بازاریابی سازنده کرد.

به عنوان مثال، Insider در ماه فوریه گزارش داد که ByteDance به سازندگان پول داده است تا در Lemon8 پست کنند تا محتوای اولیه ایالات متحده آن را مشاهده کنند.

ماه بعد، سازندگان با استفاده از زبانی مشابه در ویدیوهای بسیار مثبت خود، پست‌هایی را در TikTok ارسال کردند .

در طی ۲۴ ساعت در اواخر مارس، بیش از ۳۵۰ ویدیو مطابق با عبارت جستجوی “Lemon8” در TikTok ظاهر شد که اکثر آنها نظرات مثبتی داشتند. حتی برخی سازندگان گفتند که در صورت ممنوعیت TikTok آن را دانلود می کنند.

“علیرغم اینکه ظاهراً از یک نوع فیلمنامه پیروی می‌کردیم، هیچ یک از ویدیوهایی که در آن زمان با آنها مواجه بودیم به عنوان محتوای حمایت شده علامت‌گذاری نشدند. این به ارائه Lemon8 به عنوان برنامه ای کمک کرد که از طریق توصیه های دهان به دهان به طور ارگانیک در حال رشد بود.”

اما TikTok در ایالات متحده ممنوع نشد – اگرچه از ژانویه ۲۰۲۴ در بسیاری از دستگاه‌های دولتی ، در برخی از دانشگاه‌ها و در ایالت مونتانا ممنوع شده است. (این مورد اخیر در دادگاه مورد اعتراض قرار گرفته است.) و حتی اگر ممنوع شود یا مجبور به فروش در برخی مواقع شود، به نظر نمی رسد که Lemon8 جایگزین آسانی باشد.

iOS بیشترین دانلود را در ایالات متحده به خود اختصاص داده است، با ۲.۵ میلیون بار، و این برنامه در رده دوم در رده سبک زندگی در فروشگاه App ایالات متحده قرار دارد.

با این حال، در نمودار بالا و پایین حرکت می کند. در زمان جمع‌آوری داده‌ها، در مجموع در رتبه ۹۰ قرار داشت. اکنون، در جدول برنامه های برتر ایالات متحده، رتبه ۷۰ را دارد، اگرچه رتبه بندی آن به اندازه کافی مناسب است، اما تعداد کل نصب ها برای چیزی که قرار است در صورت ممنوعیت جایگزین TikTok شود، هنوز نسبتاً پایین است.

سپتامبر ۲۰۲۳ بزرگترین ماه Lemon8 از نظر بارگیری در ایالات متحده بود، زیرا شاهد ۵۲۵۰۰۰ نصب جدید بود. البته تعداد دانلودها با تعداد کاربران فعال برابری نمی کند، بنابراین استفاده از Lemon8 احتمالاً حتی کمتر است. برای مقایسه، TikTok تا مارس ۲۰۲۳ بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در ایالات متحده داشت .

البته، هنوز این احتمال وجود دارد که ByteDance بتواند دوباره از TikTok برای تقویت کشش Lemon8 در ایالات متحده استفاده کند.

به عنوان مثال، شرکت اطلاعاتی محصول Watchful.ai چند ماه پیش کشف کرد که TikTok در حال توسعه قابلیتی است که به کاربران امکان می دهد پست های Lemon8 خود را همگام کنند.

در آن زمان Lemon8 تقریباً ۲۵ میلیون بارگیری در سراسر جهان داشت،.

امروزه بزرگترین بازارهای Lemon8 از نظر کل دانلودها ژاپن (۷.۶ میلیون)، تایلند (۶.۵ میلیون) و ایالات متحده (۲.۶ میلیون) هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا