اخبار کسب و کارها

Lex برای ابزار نوشتن هوش مصنوعی خود که به نویسندگان کمک می کند تا بلوک ها را پشت سر بگذارند، ۲.۷۵ میلیون دلار جمع آوری می کند

به گزارش اپ خونه، Lex، یک ابزار نوشتاری مبتنی بر هوش مصنوعی، اعلام کرد که یک دور اولیه ۲.۷۵ میلیون دلاری به رهبری True Ventures جمع آوری کرده است. این شرکت از Every خارج شده است، که ناتان باشز، مدیرعامل Lex به شروع آن کمک کرد.

باشز Lex را به عنوان یک “سکوی نوشتاری مدرن” توصیف کرد و تاکید کرد که “مدرن” در این مورد به معنای شامل شدن هوش مصنوعی است. از نظر مدیر عامل، استفاده از هوش مصنوعی در ابزارهای نوشتاری ادامه پیشرفت قرن ها در تمرین نوشتن است.

به گفته باشز، امروزه بیشتر نویسندگان از هوش مصنوعی در گردش کار خود استفاده نمی کنند.

بنابراین، Lex ، نه تنها باید یک سرویس نوشتاری قوی در بازاری ایجاد کند که دارای تعدادی ابزار ارزان قیمت است، بلکه باید نویسندگان را به استفاده از فناوری‌هایی که برخی افراد انتظار دارند شغلشان را از بین ببرد، علاقه مند کند.

بنابراین چگونه Lex هوش مصنوعی را در یک ابزار نوشتن ترکیب می کند تا نویسندگان بخواهند از آن استفاده کنند؟ پس از آزمایش Lex، هضم مواد داخلی آن و صحبت با شرکت، به نظر می‌رسد که این سرویس می‌خواهد یک رابط نوشتاری فوق‌العاده تمیز ایجاد کند که دارای تعداد زیادی ویژگی است که کاربران – افرادی که فکر می‌کنم زیاد می‌نویسند – انتظار دارند.

هوش مصنوعی به عنوان راهی برای گسترش و صاف کردن گردش کار کاربر گنجانده شده است.

در عمل، ابزارهای قالب‌بندی و میانبرهای مبتنی بر علامت‌گذاری را دریافت می‌کنید که به شما امکان می‌دهند به راحتی سرفصل‌های فرعی و موارد مشابه را اضافه کنید.

هوش مصنوعی زمانی وارد عمل می‌شود که سرعت شما را کاهش می‌دهید یا در فرآیند نوشتن شما متوقف می‌شود. Lex به کاربران جدید توضیح می‌دهد:

«اگر زمانی گیر کردید، فقط کافی است CMD+Enter را فشار دهید یا +++ را تایپ کنید، و GPT-3 آنچه را که فکر می‌کند باید بعداً بیاید پر می‌کند.»

همچنین می‌توانید سؤالات هوش مصنوعی Lex را در داخل نظرات بپرسید، که مرتب است. می‌توانید از آن بخواهید چیزی را بازنویسی کند تا کوتاه‌تر باشد، یا در یک مثال شرکت به اشتراک گذاشته، آن را وادار کنید تا بررسی کند که آیا یک جمله خاص اضافی است یا نه.

Lex همچنین می‌تواند سرفصل‌هایی را برای اسناد ایجاد کند، ویژگی ای که سایر ابزارهای دیجیتال آغشته به هوش مصنوعی ارائه می‌دهند.

بنابراین آیا این ابزار دیگری است که به نویسندگان کمک می کند از نوشتن خودداری کنند؟ سورتا مطالب مقدماتی باشز توضیح می‌دهد که ابزارهای هوش مصنوعی در مواقعی «آشغال» تولید می‌کنند، اما بنیان‌گذار «خروجی تولید شده توسط هوش مصنوعی خود را واقعاً مفید می‌بیند» .

Lex می گوید که ویژگی های بیشتری در راه است که توانایی «بازنویسی یک جمله، ایجاد خلاصه و موارد دیگر» را اضافه می کند.

در مورد حریم خصوصی چطور؟ با توجه به اینکه Lex یک ابزار نوشتن است، آیا نویسندگان باید نگران جذب کلمات خود در سیستم باشند؟

باشز در ایمیلی گفت که Lex از “هیچ محتوای کاربری برای آموزش استفاده نمی کند”، اگرچه او اضافه کرد که این شرکت ممکن است بخواهد در آینده مدل های خود را آموزش دهد.

زمانی که به آن نقطه رسید، مدیر عامل شرکت گفت که شرکت قصد دارد “در مورد آن بسیار شفاف عمل کند و مراقب باشد که هر چیزی را که کاربران ما نمی‌خواهند شامل نشود.”

به نظر منطقی می رسد. در حال حاضر، با مدل های OpenAI، باشز فکر می کند که سیاست های حفظ حریم خصوصی این شرکت نیازهای اکثر کاربران را برآورده می کند.

چیزهای مربوط به هوش مصنوعی جالب هستند، اما یک چیز در مورد این برنامه وجود دارد که باعث می شود به استفاده از آن ادامه داد : این برنامه هیچ بار تاریخی ندارد.

بسیاری از واژه‌پردازهای مدرن مانند Google Docs و Word تمایلی نسبت به صفحه‌بندی دارند – UX برای چاپ اسناد روی کاغذ با اندازه حرف در نظر گرفته شده است. Lex ، در مقابل، همه اینها را از بین می برد.

باشز گفت که از آنجایی که او در حال ساخت چیزی است که می‌تواند کمی متمرکزتر و نظرسنجی‌تر از ابزارهای نوشتاری موجود باشد، او می‌تواند تراشه‌هایی را که اغلب ابزارهای نوشتن را به هم می‌ریزد، حذف کند.

ترفندهای کوچکی مانند این می‌تواند باعث شود تجربه نوشتن کمتر شبیه یک فرآیند دیجیتالی شده در دنیای واقعی باشد و بیشتر شبیه به استفاده از ابزاری باشد که برای نوشتن امروزی است.

خیلی تعجب آور نیست که ببینیم Lex از Every، یک سرویس رسانه ای اشتراکی متمرکز بر موضوعات فناوری و بهره وری است.

Lex به‌عنوان یک پروژه شب‌ها و آخر هفته‌ها شروع شد و به گفته باشز، علاقه اولیه بسیار زیاد بود. Lex با یک ویدیوی ساده یوتیوب و چند نویسنده همراه، حدود ۲۵۰۰۰ کاربر را در ۲۴ ساعت اول خود ثبت نام کرد.

یک محصول مبتنی بر هوش مصنوعی که در بازار امروزی مورد توجه قرار می گیرد تقریباً برای سرمایه گذاران جذاب است، بنابراین قابل درک است که Lex توانسته به این زودی سرمایه جذب کند.

باشز قصد دارد تیم را واقعا کوچک نگه دارد . باشز گفت، تمرکز فعال بر محدود کردن سوزاندن به این معنی است که جمع‌آوری سرمایه متوسط شرکت باید آن را برای مدت بسیار طولانی ادامه دهد، و شرکت قصد دارد در کوتاه‌مدت هزینه‌ای را برای محصول خود شروع کند.

با این حال، هزینه استفاده از آن چقدر خواهد بود؟ این سوالی است که قابل تامل است. قبل از انقلاب هوش مصنوعی تحت رهبری ترانسفورماتورهای از پیش آموزش‌دیده، جوامع سرمایه‌گذاری و استارت‌آپ‌ها اغلب در مورد حاشیه‌های ناخالصی که محصولات نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی قادر به کنترل آن هستند، صحبت می‌کردند.

آنها امیدوار بودند که اگرچه آموزش و اجرای مدل‌های هوش مصنوعی پرهزینه است، اما این هزینه‌ها در طول زمان کاهش می‌یابد و می‌تواند توسط تعداد بیشتری از مشتریان جبران شود و تأثیر آنها بر سودآوری محدود شود.

در واقع، آنها دعا کردند تا شرکت‌های نرم‌افزاری بتوانند حاشیه‌های ناخالص مشابه SaaS خود را حفظ کنند.

اما امروزه، می‌دانیم که برخی از مدل‌های معروف زبان بزرگ (LLM) هزینه‌های استفاده را دریافت می‌کنند. اگر می‌خواهید با استفاده از پیاده‌سازی‌های هوش مصنوعی خود، مجموعه‌ای از تماس‌های API برقرار کنید، این هزینه‌ها می‌توانند افزایش پیدا کنند.

البته، می‌توانید به جای آن از LLM‌های منبع باز استفاده کنید، اما این همیشه برای استارت‌آپ‌ها ایده خوبی نیست، زیرا ممکن است ابزارهای تجاری موجود را به ساخت یک عملکرد LLM داخلی ترجیح دهند.

به نوبه خود، این بدان معنی است که هزینه میزبانی کاربران ناچیز نخواهد بود. بنابراین، Lex چیزی حدود ۲ دلار در ماه هزینه نخواهد داشت.

با این حال، باشز فکر نمی کند که سطح پرداختی Lex بسیار بیشتر از دو اسکناس ۱۰ دلاری باشد و اگر یک برنامه سازمانی ایجاد کند، Lex به زودی شبیه یک شرکت بسیار پیشرفته SaaS خواهد شد.

هیچ کمبودی در خدمات دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی وجود ندارد، اما چیزی که در مورد Lex مورد توجه می باشد این است که یک ابزار نوشتن خوب است که سریع، ساده برای استفاده است و از هوش مصنوعی برای کمک به نویسندگان به جای تلاش برای جایگزین کردن آنها استفاده می کند.

Lex با پول نقد و علاقه مشخص به بازار محصول، می‌تواند یک استارت‌آپ جالب برای تماشا باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا