هوش مصنوعی

Luminar Neo ابزارهای مولد هوش مصنوعی را برای عکاسان علاقه مند به ارمغان می آورد

به گزارش اپ خونه، در حالی که Adobe مدل‌های هوش مصنوعی مولد را برای عکاسان و طراحان حرفه‌ای ارائه می‌کند ، شرکت دیگری در تلاش است تا ابزارهای هوش مصنوعی با کاربرد آسان را در اختیار طیف وسیع‌تری از عکاسان، از جمله علاقمندان قرار دهد.

از امروز، Luminar Neo ، نرم‌افزار ویرایش عکس Skylum (Macphun سابق)، مجموعه‌ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد را در برنامه‌های دسکتاپ خود برای مک و ویندوز ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد اشیاء ناخواسته را از تصاویر خود حذف کنند، بوم را گسترش دهند یا جایگزین و اضافه کردن عناصر خاص به یک عکس را انجام دهند.

این ابزارها از جهاتی شبیه به ویرایشگر جادویی Google Photos و Magic Eraser یا ابزار Generative Fill خود Adobe هستند.

تفاوت بین Adobe’s Generative Fill این است که Luminar Neo به جای یکی دو ابزار GenErase و GenSwap را ارائه می دهد. همچنین نیازی به استفاده از فیلد اعلان متنی ندارد.

درعوض، کاربر یک ناحیه از تصویر را برای حذف انتخاب می‌کند و روی «Erase» کلیک می‌کند. اما برخلاف Adobe’s Generative Fill، گزینه‌های نتیجه را برای انتخاب ارائه نمی‌دهد – کاربر باید دوباره روی دکمه «Erase» کلیک کند تا نتیجه متفاوتی دریافت کند.

شرکتی که در سال ۲۰۰۸ با نام Macphun توسط توسعه دهندگان بازی و عکاسان آماتور Paul Muzok و Dima Sytnik تأسیس شد، شرکتی که اکنون با نام Skylum شناخته می شود در ابتدا بر روی برنامه های iOS مانند Vintage Video Maker تمرکز داشت که اپل در سال ۲۰۰۹ آن را در بین بهترین برنامه های سال معرفی کرد.

این تیم سپس به توسعه حدود ۶۰ اپلیکیشن دیگر برای iOS در سال‌های بعد ادامه داد، اما همیشه به سمت عکاسی کشیده می‌شدند.

این در نهایت باعث شد که تیم اولین برنامه مک خود را با نام FX Photo Studio Pro در سال ۲۰۱۰ راه اندازی کند که بیش از ۵۰ میلیون بار دانلود شد.

در مک، آنها همچنین برنامه‌های ویرایش تصویر دیگری مانند Snapheal، Intensify، Tonality، Noiseless، Aurora HDR را راه‌اندازی کردند، سپس چندین برنامه را با هم ادغام کردند تا Creative Kit را بسازند .

نرم افزار ویرایش عکس Luminar در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. و در سال ۲۰۱۸، زمانی که آنها به Skylum نیز تغییر نام دادند، تیم شروع به تمرکز روی پروژه Luminar خود کرد.

ایده Luminar ایجاد نرم افزار ویرایش عکس برای کاربران دسکتاپ بود که به شما امکان می دهد کارهای پیچیده را به روش های ساده انجام دهید.

آخرین نسخه این برنامه در سال ۲۰۲۲ با نام Luminar Neo راه اندازی شد و پایگاه کاربران آن عمدتاً عکاسان سرگرمی هستند.

این شرکت می‌گوید، اما تعداد کمی از متخصصان نیز از این برنامه استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از عکاسان تجاری تمایل دارند از Luminar Neo بیشتر به عنوان یک افزونه برای Lightroom یا Photoshop استفاده کنند.

با ظهور مدل‌های هوش مصنوعی مولد برای ویرایش تصویر، تیم می‌دانست که می‌خواهند این قابلیت را در محصول بگنجانند تا ویرایش عکس‌ها را آسان‌تر کنند.

برنامه این است که هر ماه یک ابزار هوش مصنوعی مولد را تا پایان سال ۲۰۲۳ منتشر کند و با GenErase در ۲۶ اکتبر شروع شود.

GenSwap (برای جایگزینی عناصر) و GenExpand (برای گسترش بوم) به ترتیب در تاریخ ۱۶ نوامبر و ۱۴ دسامبر وارد بازار خواهند شد.

ایوان کوتانین، مدیرعامل Skylum مستقر در اوکراین، در یک مصاحبه ایمیلی توضیح می دهد:

“هر سه ویژگی تولیدی که امسال منتشر می‌شوند مبتنی بر یک فناوری هستند، اما ترکیب و تغییر پارامترها نتایج متفاوتی به ما می‌دهد و موارد استفاده متفاوتی را برای کاربر نهایی پوشش می‌دهد، به همین دلیل تصمیم گرفتیم سه ویژگی مجزا داشته باشیم. “

این مدل‌ها مبتنی بر Stable Diffusion هستند، اما کوتانین می‌گوید این شرکت همچنین از مدل پیشرفته هوش مصنوعی خود و سایر مدل‌ها در یک خط لوله استفاده می‌کند که به نرم‌افزار اجازه می‌دهد وضوح و کیفیت تصاویر تولید شده را افزایش دهد.

او می گوید که در حال حاضر، وضوح تصویر ۱۵۳۶×۱۵۳۶ را ارائه می دهد. برای مقایسه، فتوشاپ در حال حاضر وضوح ۱۰۲۴×۱۰۲۴ را ارائه می دهد.

پردازش به خودی خود در فضای ابری انجام می شود، بنابراین برنامه برای کار به اتصال اینترنت نیاز دارد. با این حال، این شرکت برای محافظت از حریم خصوصی مشتری، تصاویر ورودی یا خروجی را ذخیره نمی کند.

سهولت استفاده همان چیزی است که شرکت امیدوار است نرم افزار خود را از سایر نرم افزارهایی که ابزارهای هوش مصنوعی مولد مشابهی ارائه می دهند متمایز کند.

Luminar Neo جدیدترین نسل نرم افزار ویرایش عکس است و حدود ۴۰ مدل پیچیده هوش مصنوعی به عنوان بخشی از معماری خود دارد که آن را واقعا قدرتمند می کند.

“چیزی که ما بیشتر به خاطر آن شناخته شده‌ایم، سهولت استفاده و اینکه اگر کاملاً مبتدی هستید شروع به کار کنید، آسان است. از آنجایی که بخش بزرگی از پایگاه کاربران ما علاقه مندان به عکاسی هستند، ما واقعاً روی رابط کاربری تمرکز کرده ایم و آن را تا حد امکان دلپذیر و تازه می کنیم.”

این نرم افزار در سطوح قیمتی چندگانه برای کاربران جدید و فعلی ارائه می شود. پس از ۲۸ اکتبر، ۱۴.۹۵ دلار در ماه، ۱۱۹ دلار در سال یا ۱۷۹ دلار برای دو سال است.

یک مجوز مادام العمر با قیمت ۲۹۹ دلار در دسترس است، که همراه با «گذرنامه سفر خلاقانه» است که محدودیت زمانی برای ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی مولد تا ۱۶ آگوست ۲۰۲۴ دارد. پس از آن زمان، آنها باید یک مجوز سفر خلاقانه جدید خریداری کنند .

برای کاربران فعلی، ارتقاء کمی ارزانتر است، با برنامه یک ساله از ۷۹ دلار برای سال اول شروع می شود، سپس پس از ۲۸ اکتبر ۹۹ دلار در سال آینده . در صورت خرید قبل از ۲۸ اکتبر، تخفیف های دیگری نیز وجود دارد.

این شرکت هرگز بودجه خارجی جذب نکرده است و چند سالی است که با استخدام تیمی بیش از ۱۲۰ نفر سودآور بوده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا