اخبار اینترنت

Lyft با جدیدترین ویژگی می‌تواند زنان بیشتری را متقاعد کند تا برای برنامه ride-hailing رانندگی کنند

به گزارش اپ خونه، Lyft ویژگی جدیدی را در پنج شهر ایالات متحده از جمله شیکاگو و سانفرانسیسکو ارائه کرد که به رانندگان زن اجازه می‌دهد فقط مسافر های زن را انتخاب کنند.

ویژگی ترجیحی که Women+ Connect نام دارد، می‌تواند به Lyft کمک کند تا رانندگان زن بیشتری را به برنامه جذب کند، که امروزه حدود ۲۳ درصد است.

این حرکت پس از اوبر انجام شد که اولین بار در سال ۲۰۱۹ ویژگی مشابهی را در عربستان سعودی معرفی کرد و در مارس ۲۰۲۳ در سطح جهانی گسترش یافت .

در حالی که تنها یک چهارم رانندگان اپلیکیشن سواری Lyft زن هستند، حدود ۵۰ درصد را سواران تشکیل می دهند.

به گفته آدری لیو، مدیر طراحی Lyft، مدت‌هاست که Lyft از این شکاف آگاه بوده است. تلاش هماهنگ برای افزایش حضور زنان در این برنامه در سال ۲۰۱۹ آغاز شد، اما به دلیل همه گیری COVID-19 از مسیر خارج شد.

لیو گفت که یک طرح جدید – و در نهایت به Women+ Connect تبدیل می شود – در اوایل سال جاری پس از استخدام دیوید ریشر به عنوان مدیرعامل شرکت راه اندازی شد و افزود که کار روی این ویژگی بلافاصله پس از اولین روز رسمی او در Lyft آغاز شد.

طی سال‌ها، چیزی که از رانندگان زن احتمالا شنیده‌ایم این است که اگر فرصتی برای تطبیق یا گزینه‌ای برای تطابق با مسافر زن بیشتری داشته باشند، تمایل بیشتری به استفاده از rideshare دارند .  لیو در مصاحبه اخیر خود گفت: در حال حاضر زنان رانندگی می کنند، آنها تمایل بیشتری به رانندگی دارند.

او افزود: “شما واقعا باید برخی از این موانع ورود را بردارید تا اعتماد به نفس بیشتری برای پشت فرمان به آنها بدهید.”

اپلیکیشن Lyft-women connect

اپلیکیشن Lyft-women connect

لیو تأکید کرد که این یک ویژگی ترجیحی است، نه تضمینی. زنان و رانندگان غیر باینری می‌توانند گزینه‌ای را در برنامه روشن کنند که مسابقات با سایر زنان مجاور و سواران غیر باینری را در اولویت قرار می‌دهد.

او توضیح داد که اگر زن سواری در منطقه وجود نداشته باشد، رانندگانی که ویژگی ترجیحی را روشن کرده‌اند همچنان با مردان مطابقت خواهند داشت.

سواران نیز بر این ویژگی کنترل دارند. هنگامی که این ویژگی در یک شهر فعال شد، از زنان و سوارکاران غیر باینری در برنامه Lyft خواسته می‌شود که «Count me in» را انتخاب کنند، که شانس آنها را برای تطبیق با زنان و رانندگان غیر باینری افزایش می‌دهد.

Lyft این ویژگی را روز سه شنبه در شیکاگو، فینیکس، سن دیگو، سانفرانسیسکو و سن خوزه، کالیفرنیا راه اندازی کرد. لیو گفت که قصد داریم این ویژگی را در آینده نزدیک به شهرهای بیشتری بیاوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا