نرم افزار موبایل

Mastodon اکنون فرآیند ثبت نام ساده تری دارد

به گزارش اپ خونه، شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Mastodon اعلام کرد که ایجاد یک حساب کاربری در fediverse – یا حداقل سرور خود را آسان‌تر می‌کند.

اکنون، هنگامی که سعی می کنید در Mastodon ثبت نام کنید، به جای انتخاب سرور، یک گزینه آسان برای ایجاد یک حساب کاربری در mastodon.social ارائه می شود.

یکی از شکایات اصلی پیوستن به شبکه Mastodon، جریان پیچیده ثبت نام برای سرورهای مختلف است.

این فرآیند در مقایسه با یک شبکه اجتماعی متمرکز مانند توییتر یا اینستاگرام می تواند بسیار زیاد باشد.

بنیانگذار و مدیر عامل Mastodon، یوگن روچکو، در یک پست وبلاگی گفت که این ویژگی جدید انتخاب کاربران برای انتخاب سرور یا انتقال به سرور دیگری پس از ثبت نام را از بین نمی برد.

اگر می‌خواهند به نمونه دیگری بپیوندند، می‌توانند «سرور من را انتخاب کن» را انتخاب کنند.

روچکو همچنین اشاره کرد که ارتقاء داده شده، شروع کار و درک مزایای تمرکززدایی را برای افراد آسان‌تر می‌کند.

«ممکن است بپرسید که چگونه یک گزینه سرور پیش‌فرض به تمرکززدایی کمک می‌کند. ما معتقدیم که برای Mastodon مهم است که به عنوان یک محصول بر اساس شایستگی های خود خوب باشد و نه فقط به دلیل ایدئولوژی آن. اگر فقط افرادی را جذب کنیم که از قبل به تمرکززدایی اهمیت می‌دهند، توانایی ما برای تبدیل تمرکززدایی به جریان اصلی بسیار سخت‌تر می‌شود.»

این به ما شانس بسیار بیشتری برای نشان دادن آنچه شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز ارائه می دهند به جای اینکه آن شخص جهش کند و دیگر هرگز از او چیزی نشنود، به ما می دهد.

سال گذشته، پس از اینکه ایلان ماسک مدیریت توییتر را به دست گرفت ، چندین کاربر شروع به ثبت نام در Mastodon برای یافتن یک شبکه جایگزین کردند.

در یک لحظه تیم Rochko مجبور شد ثبت نام در mastodon.social را متوقف کند تا کیفیت خوب خدمات را تضمین کند.

با آخرین به‌روزرسانی، این شبکه اجتماعی زیرساخت‌ها و ابزارهای تعدیل خود را ارتقا می‌دهد تا تجربه‌ای روان و ایمن را برای کاربران تضمین کند.

علاوه بر این، Mastodon به زودی بهبودهایی مانند پاسخ‌های نقل‌شده و محتوای بهتر و جستجوی نمایه به همراه توانایی ایجاد گروه‌ها را ارائه می‌کند.

این باعث می‌شود که شبکه اجتماعی مناسب‌تری برای افرادی که سعی در ایجاد فالوور و انجمن دارند، تبدیل شود.

امیدواریم این ویژگی‌ها به مشتریان Mastodon شخص ثالث مانند Ivory ، Mammoth و Woolly برسد .

در چند هفته گذشته، Bluesky غیرمتمرکز تحت حمایت جک دورسی ، فعالیت های زیادی را شاهد بوده است.

در حالی که شبکه هنوز در حالت فقط دعوت است، این سازمان اخیراً یک برنامه اندرویدی راه اندازی کرده است، ابزارهای تعدیل جدید را عرضه کرده ، ابزارهای توسعه دهنده جدیدی را ارسال کرده و از مرز ۵۰۰۰۰ کاربر عبور کرده است .

این شبکه برای تعامل با پست ها طراحی مشابهی با توییتر دارد و این باعث می شود کاربرانی که ممکن است بخواهند به یک شبکه جایگزین بروند جذاب باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا