هوش مصنوعی

Meta AI پشتیبانی از Reels و Reimagine را اضافه می کند

به گزارش اپ خونه، در کنار سایر به‌روزرسانی‌های هوش مصنوعی که اعلام شد، Meta AI، تجربه هوش مصنوعی مولد این شرکت، قابلیت‌های جدیدی، از جمله توانایی ایجاد تصاویر هوش مصنوعی جدید در صورت درخواست و همچنین پشتیبانی از Reels را به دست می‌آورد.

اولین ویژگی به نام “reimagine”، به کاربران در چت های گروهی اجازه می دهد تا با بازآفرینی تصاویر هوش مصنوعی با اعلان سرگرم شوند، در حالی که دومین ویژگی می تواند در صورت نیاز به Reels به عنوان منبع مراجعه کند.

برای استفاده از reimagine در یک چت گروهی، کاربر ابتدا با استفاده از Meta AI، دستیار مجازی شرکت که می تواند به سوالات پاسخ دهد یا تصاویر تولید کند، یک تصویر هوش مصنوعی تولید می کند.

سپس یکی از دوستان می‌تواند تصویر را فشار داده و نگه دارد تا یک پیام متنی دیگر اضافه کند و متا AI یک تصویر کاملاً جدید را بر اساس تغییرات خود ایجاد می‌کند.

متا پیشنهاد می‌کند که پس از آن دوستان می‌توانند به عقب و جلو بروند و تصویر را با چند اعلان بازسازی کنند، زیرا سعی می‌کنند با ایده‌های عجیب‌تر همدیگر را کامل کنند.

در صورت موفقیت، این ویژگی می‌تواند زمان تعامل با برنامه‌های متا را افزایش دهد زیرا کاربران با قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی بازی می‌کنند.

این ویژگی در کنار راه اندازی یک تولید کننده تصویر آنلاین هوش مصنوعی به نام Imagine with Meta AI که یک ابزار وب رایگان برای ایجاد تصاویر هوش مصنوعی با وضوح بالا در چند ثانیه است، وارد می شود.

این شرکت خاطرنشان می‌کند که هوش مصنوعی متا (Meta AI) نیز با ارائه پاسخ‌های دقیق‌تر در دستگاه‌های تلفن همراه و خلاصه‌های دقیق‌تر از نتایج جستجو، مفیدتر می‌شود.

متا می‌گوید که اکنون می‌تواند به طیف گسترده‌تری از درخواست‌ها با پاسخ‌های مفید نیز پاسخ دهد.

یکی دیگر از موارد اضافه شده، پشتیبانی از Reels در Meta AI chat است. وقتی می‌خواهید نمونه‌های بصری چیزهایی را ببینید که با درخواست شما مطابقت دارند، می‌تواند مفید باشد.

به عنوان مثال، اگر قصد سفر با دوستان خود در یک چت گروهی را داشتید، می‌توانید از Meta AI بخواهید بهترین مکان‌ها را برای بازدید و اشتراک‌گذاری Reels آن سایت‌ها و جاذبه‌های برتر توصیه کند.

متا می‌گوید که این ویژگی‌ها از امروز (۶ دسامبر ۲۰۲۳) عرضه می‌شوند، اما خاطرنشان می‌کند که ابزارهای هوش مصنوعی زیادی در حال آزمایش است.

در حالی که ممکن است مستقیماً با همه آنها روبرو نشوید، متا می‌گوید که بیش از ۲۰ تجربه جدید هوش مصنوعی در فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ آزمایش می‌شوند، از جمله تجربیاتی که بر جستجو، اکتشافات اجتماعی، تبلیغات، پیام‌های تجاری و موارد دیگر تمرکز دارند.

برای استفاده از Meta AI، ابتدا پیام جدیدی را شروع کرده و “Create an AI chat” را در سیستم عامل های پیام رسان متا انتخاب کنید.

همچنین به این صورت است که می‌توانید با شخصیت‌های هوش مصنوعی متا که شخصیت‌های متمایز خود را دارند تعامل برقرار کنید.

همچنین می‌توانید با تایپ کردن «MetaAI@» در یک چت گروهی و به آن چیزی که می‌خواهید، دسترسی پیدا کنید یا می‌توانید در حالی که عینک هوشمند Ray-Ban Meta دارید بگویید «Hey Meta».

اگرچه تجربه مستقیم مصرف کنندگان با Meta AI در رابط چت است، این شرکت اشاره می کند که این هوش مصنوعی ویژگی های دیگری را نیز پوشش می دهد.

به عنوان مثال، فناوری مدل زبان بزرگ (LLM) در پشت هوش مصنوعی متا برای ارائه گزینه‌هایی برای پیشنهادات نظر پست ایجاد شده توسط هوش مصنوعی به زبان انگلیسی و پیشنهادات موضوع چت اجتماعی در گروه‌ها استفاده می‌شود.

همچنین نتایج جستجو را ارائه می دهد و کپی محصول را در فروشگاه ها بهبود می بخشد.

به عنوان بخشی از این تلاش‌های گسترده‌، متا می‌گوید که در حال آزمایش با استفاده از هوش مصنوعی متا برای کمک به کاربران فیس‌بوک در ایجاد تبریک تولد برای دوستان، ویرایش پست‌های فید فیس‌بوک، پیش‌نویس معرفی در نمایه‌های دوستیابی فیس‌بوک و کمک به راه‌اندازی گروه‌های جدید فیس‌بوک است.

همچنین در حال آزمایش راه‌هایی برای ایجاد و اشتراک‌گذاری تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی در فیس‌بوک است، برای مثال با استفاده از هوش مصنوعی متا برای تبدیل تصاویر از جهت افقی به عمودی برای استفاده در Stories.

این هوش مصنوعی همچنین برای نمایش مکالمات مهم در گروه‌های فیس‌بوک، پیشنهاد موضوعات برای چت‌های گروهی و کمک به افراد در کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات در Marketplace یا یافتن موارد مرتبط یا جایگزین استفاده خواهد شد.

هوش مصنوعی متا برای بهبود جستجوی یافتن دوستان، صفحات، گروه‌ها و لیست‌های بازار نیز استفاده خواهد شد.

برای سازندگان، هوش مصنوعی متا برای کمک به پیشنهاد پاسخ‌ها در پیام‌های پیامکی، بر اساس لحن مکالمه و محتوا، استفاده خواهد شد.

به گفته این شرکت، هوش مصنوعی متا به‌عنوان بخشی از توانایی‌های خود در تولید تصویر، به زودی شروع به واترمارک کردن تصاویر خود خواهد کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا