هوش مصنوعی

Microsoft Copilot یک ویژگی ایجاد موسیقی از طریق ادغام با Suno دریافت می کند

به گزارش اپ خونه، Microsoft Copilot ، چت ربات هوش مصنوعی مایکروسافت ، اکنون می‌تواند به لطف ادغام با برنامه موسیقی GenAI Suno آهنگ بسازد.

کاربران می‌توانند درخواست‌هایی مانند «یک آهنگ پاپ درباره ماجراهای با خانواده خود بسازید» را در Copilot وارد کنند و از Suno بخواهند از طریق یک افزونه، ایده‌های موسیقی آنها را زنده کند. Suno می‌تواند آهنگ‌های کاملی از جمله اشعار، سازها و صدای آواز بسازد.

کاربران Copilot می‌توانند با راه‌اندازی Microsoft Edge، بازدید از Copilot.Microsoft.com، ورود به حساب کاربری مایکروسافت و فعال کردن افزونه Suno یا کلیک کردن بر روی لوگوی Suno که می‌گوید «موزیک با Suno بسازید» به ادغام Suno دسترسی پیدا کنند.

در پستی که در وبلاگ مایکروسافت بینگ منتشر شد، آمده است:

«ما معتقدیم که این همکاری افق‌های جدیدی را برای خلاقیت و سرگرمی باز خواهد کرد و ایجاد موسیقی را برای همه قابل دسترس خواهد کرد . این تجربه از امروز برای کاربران عرضه خواهد شد و در هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت.»

غول‌های فناوری و استارت‌آپ‌ها به طور فزاینده‌ای روی فناوری ساخت موسیقی مبتنی بر GenAI سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در ماه نوامبر، آزمایشگاه هوش مصنوعی Google DeepMind و YouTube برای انتشار Lyria، یک مدل GenAI برای موسیقی، و Dream Track، ابزاری با دسترسی محدود برای ساخت آهنگ‌های هوش مصنوعی در YouTube Shorts همکاری کردند .

متا چندین آزمایش خود را با نسل موسیقی هوش مصنوعی منتشر کرده است. در جاهای دیگر، Stability AI و Riffusion پلتفرم‌ها و برنامه‌هایی را برای ایجاد آهنگ‌ها و افکت‌ها از درخواست‌ها راه‌اندازی کرده‌اند .

موسیقی Copilot مایکروسافت

اما بسیاری از مسائل اخلاقی و قانونی در مورد موسیقی سنتز شده با هوش مصنوعی هنوز برطرف نشده است.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی از موسیقی‌های موجود برای تولید جلوه‌های مشابه یاد می‌گیرند، واقعیتی که همه هنرمندان – یا کاربران GenAI – با آن راحت نیستند، به‌ویژه در مواردی که هنرمندان به آموزش الگوریتم هوش مصنوعی در موسیقی خود رضایت نمی‌دهند.

گرمی ها آهنگ های کاملاً تولید شده توسط هوش مصنوعی را از بررسی جوایز منع کردند .

بسیاری از شرکت‌های GenAI استدلال می‌کنند که استفاده منصفانه آنها را از پرداخت پول به هنرمندانی که آثارشان عمومی است معذور می‌کند – حتی اگر دارای حق چاپ باشند. با این حال، این یک قلمرو قانونی ناشناخته است.

به نوبه خود، Suno منبع داده های آموزش هوش مصنوعی خود را در وب سایت خود فاش نمی کند – و بر خلاف برخی دیگر از ابزارهای موسیقی GenAI، از ورود پیام هایی مانند «به سبک [هنرمند]» توسط کاربران جلوگیری نمی کند.

با این حال، Suno ادعا می‌کند که تلاش می‌کند برخی از درخواست‌ها را مسدود کند. که مدل های آن نام هنرمندان را نمی شناسند و اینکه کاربران را از آپلود اشعار در آهنگ های موجود برای تولید کاور جلوگیری می کند.

همانطور که مسائل مربوط به حقوق استفاده در دادگاه ها هش می شود، آهنگ های خانگی که از GenAI برای ایجاد صداهای آشنا استفاده می کنند و می توانند به عنوان معتبر شناخته شوند – یا حداقل به اندازه کافی نزدیک – منتشر شده اند.

لیبل‌های موسیقی با استناد به نگرانی‌های مربوط به مالکیت معنوی، به سرعت آنها را به شرکای استریم معرفی کردند – و به طور کلی پیروز شده‌اند. اما سازندگان ابزار GenAI به سادگی به جای دیگری مهاجرت کرده اند.

شفافیت در مورد وضعیت حقوقی موسیقی gen AI ممکن است به زودی برسد – اگر از تصمیمات دادگاه نباشد.

لایحه جدید مجلس سنا به هنرمندان، از جمله نوازندگان، هنگامی که شباهت‌های دیجیتالی، از جمله سبک‌های موسیقی‌شان، بدون اجازه آنها استفاده شده است، می‌تواند به آنها مراجعه کند .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا