فناوری اطلاعات

Netflix Standard در مقابل Premium: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است

نتفلیکس با کتابخانه ای متنوع از محتوا، در بین سایر سرویس های استریم قوی بوده است. این کمک می کند که چندین برنامه ماهانه برای انتخاب وجود داشته باشد. با این حال، با وجود دو طرح سطح بالا، پیدا کردن یک برنامه مناسب همیشه یک وظیفه است. بنابراین، با مقایسه Netflix Standard و Premium ادامه دهید و دریابید که کدام طرح برای شما بهترین است.

Netflix Standard در مقابل Netflix Premium

برنامه های اشتراک اغلب ممکن است گیج کننده باشند زیرا به شما امکان دسترسی به ویژگی های مختلف را می دهند. با این حال، برخی از ویژگی ها بین پلن های مختلف مشابه هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به طرح‌های اشتراک Netflix داشته باشیم و به شما کمک کنیم بفهمید کدام برنامه برای شما بهترین است: Netflix Standard یا Netflix Premium.

بیا شروع کنیم.

نتفلیکس استاندارد در مقابل پرمیوم: در یک نگاه

در حالی که نتفلیکس در مجموع ۴ طرح ارائه می کند، طرح های استاندارد و پریمیوم کیک را در اختیار دارند. گران‌تر از این دو، طرح Premium دسترسی به تمام ویژگی‌های موجود در Netflix را فراهم می‌کند. با این حال، طرح استاندارد Netflix چندان عقب نیست.

این جدول را بررسی کنید زیرا ما برخی از ویژگی‌های کلیدی برنامه‌های Netflix Standard و Premium را فهرست می‌کنیم.

استاندارد نتفلیکس Netflix Premium
کیفیت پخش جریانی Full HD تا ۱۰۸۰p پخش جریانی Ultra HD 4K با پشتیبانی از HDR
صدای فضایی خیر آره
محدودیت دستگاه حداکثر ۲ دستگاه در یک زمان حداکثر ۴ دستگاه در یک زمان
مشاهده آفلاین دانلود برای مشاهده آفلاین برای ۲ دستگاه به طور همزمان در دسترس است دانلود برای مشاهده آفلاین برای ۶ دستگاه به طور همزمان در دسترس است
دستگاه های موجود گوشی هوشمند، کامپیوتر، تبلت و تلویزیون گوشی هوشمند، کامپیوتر، تبلت و تلویزیون
تبلیغات بدون تبلیغات بدون تبلیغات
قیمت ۱۵.۴۹ دلار در ماه ۱۹.۹۹ دلار در ماه

برای درک بهتر تفاوت بین برنامه های Netflix Standard و Premium، اجازه دهید این ویژگی ها را با جزئیات مقایسه کنیم.

نتفلیکس استاندارد در مقابل پرمیوم: چند نفر می توانند همزمان نتفلیکس را تماشا کنند

نتفلیکس به کاربران خود اجازه می دهد تا حداکثر ۵ پروفایل را بدون توجه به برنامه خود ایجاد کنند. همچنین می توانید همزمان به چندین دستگاه وارد شوید. با این حال، اگر در طرح استاندارد هستید، فقط می‌توانید از ۲ تا از این نمایه‌ها برای پخش جریانی همزمان استفاده کنید. این بدان معناست که اگر از قبل از ۲ نمایه استفاده می کنید، ۳ نمایه دیگر کار نمی کنند.

پروفایل های نتفلیکس

با این حال، طرح Premium به شما امکان می دهد همزمان در ۴ دستگاه پخش جریانی داشته باشید. این به این معنی است که از ۵ پروفایل، می توانید در هر زمان از ۴ پروفایل استفاده کنید. بنابراین، بسته به اینکه چند نفر به طور همزمان با استفاده از یک حساب کاربری تماشا می کنند، می توانید از طرح استاندارد یا Premium استفاده کنید.

Netflix Standard در مقابل Premium: محدودیت‌های مشاهده آفلاین

در حالی که Netflix به شما اجازه می دهد تا حداکثر ۱۰۰ بارگیری فعال در یک زمان داشته باشید، بسته به برنامه شما، فقط می توانید آنها را در تعداد محدودی از دستگاه ها داشته باشید. بنابراین، اگر از طرح استاندارد استفاده می‌کنید، می‌توانید همزمان عناوین را در ۲ دستگاه دانلود کنید. با این حال، این تعداد برای طرح Premium به شدت افزایش می یابد و به شما امکان می دهد محتوا را در حداکثر ۶ دستگاه دانلود کنید.

برنامه ها را در نتفلیکس دانلود کنید

در حالی که بیشتر محتوای Netflix برای دانلود در دسترس است، برخی از عناوین فقط برای پخش جریانی مجوز دارند و بدون توجه به طرح اشتراک Netflix شما قابل دانلود نیستند. علاوه بر این، می توانید به مقاله ما نگاهی بیندازید تا بدانید چگونه محدودیت دانلود Netflix را دور بزنید.

Netflix Standard در مقابل Premium: آیا Netflix 4K ارزشش را دارد؟

قبل از پاسخ به سوال فوق، سه نکته اساسی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بیایید با آنها یکی یکی شروع کنیم.

۱. در دسترس بودن محتوا

در حالی که نتفلیکس ۴K یا Ultra HD را در طرح Premium ارائه می دهد، به این معنی نیست که تمام محتوای آن در ۴K در دسترس است. اکثریت قریب به اتفاق محتوای نتفلیکس هنوز فقط با کیفیت Full HD یا ۱۰۸۰p در دسترس است. این به این معنی است که حتی اگر برنامه مورد نیاز را داشته باشید، باز هم نمی توانید آن عنوان را در Ultra HD پخش کنید. برای بررسی اینکه آیا عناوینی که می خواهید تماشا کنید موجود هستند یا نه، تایپ کنید ۴K در نوار جستجو و نگاه کنید.

محتوای 4K را در نتفلیکس جستجو کنید

۲. سرعت اینترنت

دومین چیزی که هنگام پخش محتوای ۴K باید در نظر داشته باشید سرعت اینترنت شما است. برای پخش محتوای UHD در آرامش به یک اتصال اینترنتی ثابت با سرعت بالای ۲۵ مگابیت در ثانیه نیاز دارید. همچنین، از آنجایی که جریان ۴K به مقدار زیادی داده نیاز دارد، مطمئن شوید که طرح اینترنتی شما می تواند از آن پشتیبانی کند. اگر سرعت داده و برنامه ریزی مناسبی دارید، می توانید به سراغ طرح ۴K بروید.

۳. آیا دستگاه شما از ۴K پشتیبانی می کند؟

درست است، مهم ترین عامل برای پخش جریانی Netflix در ۴K سخت افزار شماست. اگر دستگاه شما از پخش جریانی ۴K پشتیبانی نمی کند، صرف نظر از اینکه در چه برنامه Netflix یا اینترنتی هستید، محتوای شما همیشه با کیفیت Full HD 1080p یا پایین تر پخش می شود. از طرف دیگر، می‌توانید از ویژگی‌های سطح بالای دستگاه ۴K خود در حین پخش هر عنوان Full HD برای دریافت آن حس ۴K استفاده کنید.

ویدئو را با کیفیت بالا در نتفلیکس پخش کنید

بنابراین، آیا ارزش رفتن به Netflix 4K را دارد؟ خوب، اگر نمایش شما با کیفیت UHD در دسترس است و اتصال اینترنت و دستگاه شما از جریان ۴K پشتیبانی می کند، بله ارزش رفتن به طرح Premium را دارد. با این حال، اگر عمدتا از صفحه نمایش های کوچک مانند موبایل یا تبلت استفاده می کنید، یا اگر دستگاه شما از پخش جریانی Ultra HD پشتیبانی نمی کند، طرح استاندارد Netflix کفایت می کند.

نکته: همچنین می‌توانید به دنبال نمایشگرهای ۴K و پروژکتورهای ۴K باشید تا تجربه پخش کامل را داشته باشید.

Netflix Standard در مقابل Premium: قیمت گذاری

اکنون به نقطه نهایی مقایسه یعنی قیمت گذاری می رسیم. با تمام ویژگی های Netflix موجود، طرح Premium 19.99 دلار در ماه قیمت دارد. یک ردیف پایین تر اما هنوز هم انتخاب خوبی است، طرح Netflix Standard با بودجه ۱۵.۴۹ دلار در ماه در دسترس است.

طرح ها و قیمت گذاری

همچنین، به غیر از داشتن طرح‌های استاندارد و پریمیوم، نتفلیکس دو طرح دیگر در دسترس دارد – برنامه‌های Basic With Ads و Basic. اگر هر دو طرح فوق کمی بیش از حد گران به نظر می رسند، می توانید با برنامه های اولیه بروید. بیایید نگاهی کوتاه به هر دوی آنها داشته باشیم.

طرح اولیه با تبلیغات

طرح Basic with Ads به شما امکان می دهد تنها با ۶.۹۹ دلار در ماه از Netflix لذت ببرید. و همانطور که از نام آن پیداست، هنگام پخش هر عنوان، تبلیغات نیز وجود خواهد داشت. این طرح به شما امکان می دهد فقط در ۱ دستگاه تماشا کنید، آن هم با حداکثر کیفیت ۷۲۰p HD. علاوه بر این، عناوین خاصی با طرح Basic with Ads در دسترس نیستند و حتی لیست دستگاه های سازگار به اندازه سایر برنامه ها جامع نیست.

اگر از تبلیغات و سایر محدودیت‌های همراه با آن ناراحت نیستید، می‌توانید این طرح را در نظر بگیرید.

طرح اساسی

اندکی گران‌تر با ۹.۹۹ دلار در ماه، طرح پایه همچنان محدودیت ۱ دستگاه و وضوح پخش جریانی HD 720p را دارد. با این حال، به شما امکان می دهد بدون تبلیغات به کل کاتالوگ Netflix دسترسی داشته باشید. به‌علاوه، در مقایسه با طرح Basic with Ads، دستگاه‌های پشتیبانی‌شده بسیار بیشتری نیز دریافت می‌کنید.

اطلاعات طرح اولیه نتفلیکس

اگر یک تماشاگر انفرادی یا زوجی هستید که یک حساب کاربری مشترک دارند، می‌توانید به این طرح بروید.

Netflix Standard در مقابل Premium: آیا Netflix Premium ارزشش را دارد؟

پاسخ نهایی برای این بحث استاندارد Netflix در مقابل Premium به استفاده شما خلاصه می شود. اگر خانواده بزرگی هستید که نمایشگرهای زیادی به طور همزمان در حال اجرا هستند یا اگر تمام تنظیمات ۴K را در دسترس دارید، احتمالاً طرح Netflix Premium گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

با این حال، اگر به سادگی آن را روی تلفن همراه یا لپ‌تاپ خود تماشا می‌کنید و ۲ صفحه نمایش اضافی را از دست نمی‌دهید، طرح استاندارد Netflix ممکن است برای شما مفید باشد.

سوالات متداول برای استفاده از Netflix

۱. آیا می توانم از همه دستگاه های Netflix خود به طور همزمان خارج شوم؟

بله، می‌توانید به‌طور هم‌زمان از همه دستگاه‌های خود خارج شوید. به سادگی به تنظیمات حساب خود بروید و روی “خروج از همه دستگاه ها” کلیک کنید.

۲. چگونه می توانم اشتراک نتفلیکس خود را لغو کنم؟

برای لغو اشتراک Netflix، به www.netflix.com/cancelplan بروید و روی Finish Cancellation کلیک کنید. عضویت نتفلیکس شما در پایان دوره صورتحساب فعلی شما لغو خواهد شد.

۳. آیا می توانم بررسی کنم که کدام دستگاه ها در حال حاضر از حساب Netflix من استفاده می کنند؟

به تنظیمات حساب خود بروید و روی «مدیریت دسترسی و دستگاه‌ها» کلیک کنید. با این کار لیستی از دستگاه هایی که در حال حاضر از حساب Netflix شما استفاده می کنند باز می شود. اگر دستگاه ناآشنا پیدا کردید، روی Sign Out کلیک کنید و بلافاصله رمز عبور حساب Netflix خود را تغییر دهید.

بنابراین، همه چیزهایی را که باید در مورد طرح Netflix Standard در مقابل Netflix Premium بدانید را پوشش می دهد. قصد خرید کدام طرح را دارید؟ در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا