استارتاپ

Neura Robotics مبلغ ۵۵ میلیون دلار برای افزایش در رباتیک شناختی جمع آوری می کند

به گزارش اپ خونه، Neura Robotics ، یک استارت‌آپ آلمانی که از سال ۲۰۱۹ در حال ساخت ربات‌های شناختی است – ماشین‌هایی که حافظه دارند، توانایی کار در ترکیبی پیچیده و متغیر از متغیرها را دارند و می‌توانند با مردم همکاری کنند، ۵۵ میلیون دلارجمع آوری میکند.

این شرکت قصد دارد از این بودجه برای تامین منابع بیشتر تحقیق و توسعه و گسترش تجارت خود در آسیا و ایالات متحده استفاده کند و همچنین از بخشی از آن برای تقویت تولید استفاده خواهد کرد: این شرکت می‌گوید که دفترچه سفارشاتش اکنون به ۴۵۰ میلیون دلار در پنج سال آینده رسیده است.

دیوید رگر، مدیرعامل و بنیانگذار Neura، گفت: «تقاضای واقعی مشتریان ما بسیار بیشتر است، اما در حال حاضر هنوز ظرفیت های تولید ما محدود است.»

بودجه از Lingotto – یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری که بخشی از شرکت PE Exor NV است – به علاوه Vsquared Ventures، Primepulse و HV Capital تامین می شود. ارزش گذاری فاش نمی شود، اما معامله نشان دهنده تغییری برای استارتاپ است.

Neura قبلاً حدود ۸۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده بود که همه آن از یک حامی استراتژیک به نام Han’s Group، شرکت مستقر در چین که به‌خاطر توسعه املاک شناخته شده است، و همچنین دارای دارایی‌هایی در عملیات هتل و مدیریت دارایی، تولید تجهیزات و مراقبت‌های بهداشتی است.

قبل از این سرمایه‌گذاری اخیر، ریگر گفت که شرکت تصمیم گرفت پشتیبان قبلی را بخرد تا جدول سقف را پاک کند و راه را برای سرمایه‌گذاران مالی خالص باز کند.

او گفت: «در دنیای جهانی‌زدایی‌شده امروز، ما تصمیم گرفته‌ایم که Neura به‌عنوان یک شرکت مستقل، پتانسیل بسیار بیشتری در سراسر جهان دارد و مشارکت برای هر دو شرکت سودمندتر است».

در حالی که قطعاً در دنیای سیستم‌های خودکار پیشرفته، دستگاه‌های بخار و به زودی بسیار زیادی وجود دارد، استارت‌آپ‌های رباتیک در واقع بیش از سایرین ارائه کرده‌اند، و Neura در میان آنهاست.

این شرکت در حال حاضر دارای سه مدل است که هم بازوهای رباتیک و هم شکل‌های انسانی بیشتری را پوشش می‌دهند – ربات متحرک MAV، LARA cobot پیشرفته و MAiRA که آن را «اولین ربات شناختی جهان» توصیف می‌کند.

به نظر می رسد مدل این شرکت در درجه اول B2B و به طور بالقوه B2B2C در حال حاضر است. به عنوان مثال، Reger گفت که یکی از مشتریانش، کاوازاکی ژاپن، “در حال حاضر مجموعه های cobot خود را بر اساس پلت فرم ما می فروشند.”

قیمت مدل‌های صنعتی بین ۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ یورو متغیر است، در حالی که یک ربات خدماتی MiPA که در ادارات، مراکز مراقبت و خانه‌ها طراحی شده است، “قیمت بسیار کمتری از ده هزار یورو خواهد داشت.”

قبل از تأسیس Neura، ریگر هفت سال را در فضای رباتیک، هم در نقش‌های مدیریتی و هم در توسعه ربات‌ها برای کاربردهای صنعتی سپری کرده بود.

اگر به نمایه لینکدین او نگاه کنید ، به نظر می رسد که او کمتر در جنبه فنی و بیشتر جنبه مفهومی آن تحقیق و توسعه داشته است، اما این ممکن است به او مزیتی در ایجاد یک کسب و کار روباتیک داده باشد، زیرا او ایده قوی از آنچه داشت. مشتریان به دنبال آن بودند.

او گفت که« تقریباً در تمام پروژه های صنعتی، ما مجبور بودیم محیط موجود را با ربات – معمولاً به روشی بسیار پیچیده و گران قیمت – تطبیق دهیم تا نیازهای ایمنی بالا را برآورده کنیم.»

“صنعت همیشه این کار را برای چندین دهه انجام می داد بدون اینکه کسی آن را زیاد زیر سوال ببرد. اما من مطمئن بودم که در درازمدت، اصلاح خود ربات‌ها به گونه‌ای منطقی‌تر خواهد بود که بتوان از آنها در هر محیطی در کنار انسان‌ها با خیال راحت استفاده کرد.”

“حتی در سال ۲۰۱۹ برای من واضح بود که می‌توان ربات‌ها را به حواس مجهز کرد و به آنها توانایی پردازش سریع و ایمن ادراکات را داد. اما همانطور که اغلب در یک صنعت بالغ اتفاق می افتد، ترک منطقه راحتی و ورود به قلمرو ناشناخته دشوار است.

در غیر این صورت، خیلی پیشتر جایگزینی برای موتور احتراق داخلی داشتیم. بنابراین، من در نهایت شرکت خودم را تأسیس کردم تا ایده خود را در مورد روباتیک شناختی محقق کنم.”

توصیف «معمولی» Reger از معنای روبات‌های شناختی، چیزی در مورد عملکردی که شرکت قصد دارد با ماشین‌هایش ایجاد کند، می‌گوید.

او درباره دستگاه‌های Neura می‌گوید: «من می‌توانم بگویم که گوشی‌های هوشمند با دست‌ها و پاها عرضه می‌شوند. به عبارت دیگر، دستیارانی که نه تنها به صورت مجازی، بلکه در شرایط بسیار واقعی از نظر فیزیکی ما را تسکین می دهند. »

وی گفت: پلتفرمی که Neura ساخته است را می توان به هر زبان و لهجه ای آموزش داد و کار کرد و آنها به صورت آنلاین و آفلاین کار می کنند و کوبات ها دارای ویژگی های اضافی بر روی خود هستند تا بتوانند با و در کنار انسان ها با سنسورها و ویژگی های ایمنی کار کنند.

رگر گفت: به آنها اجازه دهید در صورت تماس با آنها، حرکات خود را متوقف یا تنظیم کنند.

شرط بزرگ این شرکت این است که ساخت کل بسته – نرم افزار به علاوه سخت افزار – راه رو به جلو در این فضا است.

این شامل نه تنها شکل دادن به تمام حسگرها و سایر اجزاء است، بلکه شامل ساخت هوش مصنوعی است که به آن قدرت می دهد. این همچنین به این معنی است که Neura می تواند با مشتریان خود بهتر همکاری کند، با پلتفرمی که شرکا می توانند برای توسعه مشترک برنامه های تخصصی در زمینه هایی مانند جوشکاری، انبارداری، چسباندن، سنباده کاری و مونتاژ استفاده کنند.

دکتر Herbert Mangesius، شریک عمومی Vsquared Ventures در بیانیه‌ای گفت:

«اگر در مورد نرم‌افزار جدی هستید، باید سخت‌افزار را بپذیرید. این امر به ویژه در مورد اتوماسیون روباتیک صادق است و برای سال‌ها یک گلوگاه در آوردن یادگیری ماشینی و قابلیت‌های شناختی پیشرفته به دنیای صنعتی و خدماتی بوده است. Neura Robotics اولین شرکتی است که ما با آن آشنا شدیم که این چشم انداز فناوری و رهبری را با یک مدل مشارکت باز و چنین پیشرفتی در سطح جهانی با سرعتی که در رباتیک دیده نشده است ترکیب می کند.»

Reger گفت که در آینده، Neura می خواهد مستقیماً به بازار مصرف گسترش یابد.

“ما بر روی کاربردهای صنعتی مانند جوشکاری، انبارداری، چسباندن، سنباده کاری و مونتاژ تمرکز می کنیم، اما تمام دانش و فناوری ما به پلتفرم ربات خدمات MiPA ما می رود، که می تواند در ادارات، مراقبت و حتی در خانه کمک کند. “

هدف این است که با سرعتی که تاکنون تعیین شده است، حرکت کند و آن “پلتفرم رباتیک یک دستگاه” شناختی را در دو سال ارائه دهد.

ریگر گفت: «روبات‌های انسان‌نمای Neura که با انسان‌ها در حوزه‌های مختلف اجتماعی و در محیط‌های طراحی‌شده توسط انسان همکاری می‌کنند، می‌توانند تنها در چند سال آینده واقعی شوند و راه‌حلی برای کمبود عمومی کارگران ماهر ارائه دهند.»

با این حال، این شرکت تا حدی که با اشخاص ثالث کار نکند به صورت عمودی یکپارچه نیست: هوش مصنوعی آن را می توان بر روی هر روباتی از طریق API که ارائه می کند استفاده کرد، و سخت افزاری که می سازد هم اکوسیستم برنامه را دارد و هم تمایل به Neura برای کار با مشتریان برای ایجاد هر آنچه مورد نیاز است.

«ما یک پلت فرم فناوری ارائه می دهیم که شرکای سراسر جهان، نه فقط رباتیک، می توانند به آن متصل شوند. قطعات و روبات‌های ما با ایده‌ها و دانش بی‌شماری از طیف وسیعی از صنایع ترکیب می‌شوند.»

“این باعث می شود بسیاری از برنامه های کاربردی خاص در مدت زمان بسیار کوتاهی امکان پذیر شود که ما به تنهایی نمی توانستیم آنها را ارائه دهیم. بهترین راه برای مقایسه این موضوع با یک گوشی هوشمند و سیستم عامل آن است که فقط به لطف میلیون ها برنامه از همه بخش ها واقعاً زنده شده و ضروری شده است. “

او می‌گوید که این شرکت حتی این جاه‌طلبی را نامگذاری کرده است: “Neuraverse”.

در بازاری که رویکردهای اختصاصی زیادی دارد، در واقع یک مفهوم بلندپروازانه است، اما به نظر می رسد سرمایه گذاران معتقدند Neura می تواند ارائه دهد.

Neura در نقطه تلاقی هوش مصنوعی و توسعه سخت افزار عمل می کند. آلمان و اروپا در اینجا مزیت خاصی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا