نرم افزار موبایل

Nocam از یک برنامه ویدیویی اجتماعی رونمایی می‌کند که شبیه BeReal با چالش‌های TikTok است

به گزارش اپ خونه، یک برنامه ویدیویی اجتماعی جدید به نام Nocam ایده‌ای بنیادی برای معتبرتر کردن شبکه‌های اجتماعی دارد – این برنامه دوربین را خاموش می‌کند تا نتوانید در حین فیلم‌برداری ظاهر خود را ببینید.

ایده این است که گرفتن لحظه را طبیعی جلوه دهد و در عین حال اصطکاک ناشی از دیدن پیش‌نمایش تصویر خود را کاهش دهید، که اغلب کاربران را برای ارسال پست یا تقلا برای اضافه کردن ویرایش‌ها و فیلترها برای بهبود ظاهر خود دچار تردید می‌کند.

Nocam معتقد است که این مفهوم نحوه تعامل افراد در زندگی واقعی را بهتر منعکس می کند، جایی که ما با آینه ای روبرو نیستیم که به ما نشان دهد چگونه به نظر می رسیم.

جاستین اسپراگینز، بنیانگذار و مدیر عامل Nocam می پرسد:

“می دانید به چه چیزی اشاره می کنید – چرا باید این پیش نمایش را ببینید؟”

او می‌گوید: «در ثانیه‌ای که به چیزی که می‌خواهید ثبت کنید نگاه می‌کنید، در مورد آن خفه می‌شوید. شما اکنون در حال قاب‌بندی آن هستید – به نظر نمی‌رسد که واقعاً اینطور است. شما اکنون به هر روشی برای ایجاد محتوا عمل می کنید.»

ایده Nocam از تلاش‌های قبلی این استارت‌آپ (Snack Break) با شبکه‌های اجتماعی موبایلی شکل گرفت.

در ابتدا، تیم یک برنامه ویدیویی کوتاه به نام Popcorn راه‌اندازی کرد که هدف آن سرگرم‌کننده‌تر کردن ارتباطات کاری با اجازه دادن به کاربران برای ضبط پیام‌های کوتاه یا «پاپ» است که می‌توان آن را به جای ایمیل‌ها، متن‌ها یا Slacks طولانی‌تر به اشتراک گذاشت.

اما علاوه بر مواجهه با رقابت شدید با رقبای بزرگ‌تری مانند Loom ، تیم متوجه شد که برای هدف قرار دادن بازار سازمانی به خوبی مجهز نیستند.

پیشینه Spraggins در دنیای مصرف کننده است، زیرا قبلاً روی برنامه های Looksee و Unmute کار کرده است . اخیراً، او ۹ Count ، سازندگان Wink و دیگران را بنیانگذاری کرد .

از آنجایی که تیم کوچک مانده بود، آنها توانستند از جمع آوری کمک های مالی موجود خود برای آزمایش مفاهیم دیگر برنامه استفاده کنند.

به عنوان مثال، پاییز گذشته، آنها در حال آزمایش Peek بودند ، یک برنامه ویجت عکس شبیه به Locket که دوربین را نیز حذف کرده بود.

اما پس از آزمایش‌های اولیه و عرضه در مقیاس کوچک که تنها به حدود ۱۰۰۰۰ کاربر فعال رسید، تیم تمرکز خود را به جای ویدیو معطوف کرد.


برای استفاده از Nocam، کاربران ابتدا با شماره تلفن خود احراز هویت می‌شوند و به برنامه اجازه می‌دهند تا مانند سایر برنامه‌های اجتماعی به دفترچه آدرس آنها برای یافتن دوستان خود دسترسی داشته باشد.

سپس اولین درخواست خود را برای ضبط ویدیو دریافت خواهید کرد. کل مفهوم Nocam در مورد ضبط کردن است – اما در ابتدا، دستورات سیستم محور خواهند بود.

همانطور که دوستان بیشتری اضافه می کنید، می توانید از آنها نیز درخواست دریافت کنید.

بنابراین، برای مثال، Nocam ممکن است از شما بخواهد که یک رقص خاص را به عنوان چالش انجام دهید، در یک دایره بچرخید یا فقط آنچه را که در حال حاضر انجام می‌دهید پست کنید.

درخواست‌ها شامل یک کلیپ صوتی تصادفی می‌شوند و وقتی ضبط را شروع می‌کنید، دوربین تار می‌شود.

طول کلیپ ها حداکثر هشت ثانیه است تا فیلمبرداری سریع انجام شود.

کاربران همچنین می توانند یک عنوان اضافه کنند و سپس پست را فشار دهند تا آن را با شبکه خود به اشتراک بگذارند – این یک پیام مستقیم به دوستی نیست که آن را با شما به اشتراک گذاشته است.

پس از انتشار ویدیو، می‌توانید ببینید که کدام دوست از شما خواسته است که آن را ضبط کنید یا اینکه این درخواست توسط سیستم تولید شده است.

دوستان می توانند در مورد ویدیوهایی که پست می شوند نظر دهند و کاربران می توانند در صورت تمایل، ضبط های خود را برای ارسال در سایر شبکه های اجتماعی صادر کنند.

 Nocam مانند BeReal حداقل یک بار در روز چالش‌ها را ارسال می‌کند، اما شما همچنین می‌توانید در هر زمانی چالش‌هایی را از دوستان دریافت کنید.

اما در حالی که برنامه به شما امکان می دهد دوربین را برگردانید، همانطور که BeReal انجام می دهد، از هر دو دوربین به طور همزمان ضبط نمی کند.

با این حال، این برنامه ظاهر و احساسی بسیار شبیه به BeReal دارد، حتی تقویمی از خاطرات Nocam شما را برای نگاه کردن به گذشته ارائه می دهد.

اسپراگینز می‌گوید:

«ما فکر می‌کنیم که بسیار شبیه به دیدار BeReal با TikTok است. اگرچه ممکن است کمی مشتق به نظر برسد، شایان ذکر است که BeReal در حال از دست دادن است – داده‌های اخیر Sensor Tower نشان می‌دهد که دانلودهای ماهانه BeReal کاهش یافته است.

علاوه بر این، داده های Apptopia نشان می دهد که استفاده روزانه از اوج خود ۶۱ درصد ، به ۶ میلیون کاربر در مارس در مقابل ۱۵ میلیون کاربر در اکتبر کاهش یافته است.»

این ممکن است نشان دهنده این باشد که ارسال عکس های تصادفی از زندگی روزمره به نقطه انقضای خود رسیده است.

تمایز Nocam برای تمرکز بر چالش‌های ویدیویی می‌تواند جمعیت‌شناسی مشابهی را به BeReal جذب کند و در عین حال به آنها کاری برای انجام واقعی بدهد .


این برنامه به‌شدت خود را در TikTok و Instagram بازاریابی کرده است ، جایی که هدف آن جذب جمعیت جوان‌تر است.

اگرچه در ابتدا برای دانش‌آموزان کالج Gen Z مطرح شده بود، به نظر می‌رسد ماهیت احمقانه چالش‌های آن جمعیت کمی جوان‌تر و دبیرستانی را جذب کرده است، جایی که کاربران ممکن است تمایل داشته باشند با دوستان ارتباط برقرار کنند، اما اغلب در دنیای واقعی با آنها نیستند. ، همانطور که در دانشگاه هستند.

به دلیل رتبه‌بندی بالای ۱۳، این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد تا در صورت ایجاد چالش‌های نامناسب یا ارسال محتوای نقض‌کننده شرایط، دیگران را گزارش دهند.

اگر کاربر برای چالش خود گزارش شود، از ایجاد چالش های خود در برنامه منع می شود.

علاوه بر این، محتوای نقض کننده آنها حذف می شود و کاربری که آنها را گزارش کرده است دیگر هرگز محتوای آن شخص را نخواهد دید .

این استارت‌آپ تیمی متشکل از سه بنیانگذار است – از جمله مدیر ارشد فناوری بن هوچبرگ، که قبلاً توسعه‌دهنده اصلی در ۹ Count بود، و ژنرال Zer Sarah Tran که در حال حاضر در مدرسه وارتون در UPenn تحصیل می‌کند.

این شرکت قبلاً سرمایه اولیه ۴۰۰۰۰۰ دلاری را از General Catalyst و Dream Machine برای آزمایش مفاهیم مختلف برنامه خود جمع آوری کرده بود. پس از راه اندازی رسمی امروز Nocam، این شرکت قصد دارد یک دور بذر تولید کند.

Nocam در حال حاضر فقط iOS است و دانلود رایگان است. این شرکت در حال حاضر مدل درآمدی ندارد، بنابراین در حال حاضر هیچ هزینه اشتراک یا خرید درون برنامه ای وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا