اخبار اینترنت

OpenAI دستورالعمل های سفارشی شده را برای ChatGPT راه اندازی می کند

به گزارش اپ خونه، گزینه دستورالعمل های سفارشی برای برخی از کاربران ناپدید شده است. این عملکرد در حال حاضر در دسترس شما نیست.

OpenAI به تازگی دستورالعمل‌های سفارشی را برای کاربران ChatGPT راه‌اندازی کرده است، بنابراین لازم نیست هر بار که با ربات چت تعامل می‌کنند همان دستور العمل‌ها را برای آن بنویسند .

این شرکت گفت این ویژگی به شما امکان می‌دهد «هر چیزی را که می‌خواهید ChatGPT در پاسخ آن در نظر بگیرد به اشتراک بگذارید».

به عنوان مثال، یک معلم می تواند بگوید که در حال تدریس ریاضیات کلاس چهارم است یا یک توسعه دهنده می تواند زبان کدی را که ترجیح می دهد در هنگام درخواست پیشنهاد مشخص کند.

یک فرد همچنین می‌تواند اندازه خانواده خود را مشخص کند، بنابراین ChatGPT می‌تواند پاسخ‌های مربوط به وعده‌های غذایی، مواد غذایی و برنامه‌ریزی تعطیلات را ارائه دهد.

در حالی که کاربران می توانند این موارد را در حین چت با ربات مشخص کنند، دستورالعمل های سفارشی در صورتی که کاربران نیاز به تنظیم مکرر زمینه یکسانی داشته باشند، مفید است.

دستورالعمل‌ها همچنین با افزونه‌ها کار می‌کنند و پیشنهاد رستوران یا پرواز را بر اساس موقعیت مکانی شما برای آنها آسان‌تر می‌کند.

OpenAI اشاره کرد که این ویژگی برای کاربران پلن پلاس در دسترس است، اما برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا و بریتانیا هستند در دسترس نخواهد بود. این ویژگی در حال حاضر یک ویژگی بتا است.

کاربران می‌توانند با کلیک کردن روی نام خود و رفتن به تنظیمات > ویژگی‌های بتا > انتخاب کردن دستورالعمل‌های سفارشی، این ویژگی را در وب امتحان کنند .

در iOS، کاربران می توانند از طریق Settings > New Features > Turn on Custom Instructions به آن دسترسی داشته باشند .

قابل توجه، OpenAI می گوید که اطلاعات داده شده به پاسخ های سفارشی برای آموزش مدل های API آن برای انطباق با دستورالعمل های مختلف استفاده خواهد شد.

این شرکت گفت:

«اطلاعات استفاده شما از دستورالعمل‌های سفارشی نیز برای بهبود عملکرد مدل استفاده می‌شود – مانند آموزش مدل که چگونه پاسخ‌های خود را بدون زیاده‌روی با دستورالعمل‌های شما تطبیق دهد. با این حال، کاربران می توانند از طریق تنظیمات کنترل داده خود از این تنظیم انصراف دهند .»

همانطور که Gavriel Cohen مشاور در توییتر اشاره کرد، OpenAI مدتی است که این ویژگی را با برخی از کاربران آزمایش کرده است .

ChatGPT دو کادر برای تعیین تنظیمات برگزیده چت در اختیار کاربران قرار می دهد که در آن کاربران می توانند درباره خود و نحوه تنظیم پاسخ های چت بات بنویسند.

هنگامی که کاربران پاسخ های خود را کلید زدند، تغییرات از جلسه بعدی اعمال خواهند شد. این شرکت گفته است که محدودیت برای پاسخ ها ۱۵۰۰ کاراکتر است.

OpenAI گفت که این شرکت از API تعدیل‌شده خود برای اسکن دستورالعمل‌های سفارشی استفاده می‌کند تا بررسی کند که آیا آنها در هر ماهیت ناامن هستند یا خیر.

ChatGPT می‌تواند از ذخیره دستورالعمل‌ها خودداری کند یا در صورتی که پاسخ‌های ناشی از آن‌ها خط‌مشی شرکت را نقض کند، آنها را نادیده بگیرد.

این برای اطمینان از اینکه کاربران دستورالعمل‌هایی را که منجر به پاسخ‌های مضر یا نفرت‌انگیز از ChatGPT می‌شود تایپ نمی‌کنند.

در ماه می، OpenAI برنامه ChatGPT را برای iOS فقط برای کاربران آمریکایی راه اندازی کرد. با این حال، چند هفته پس از آن اعلامیه، این شرکت در دسترس بودن خود را به بیش از ۴۰ کشور گسترش داد.

ماه گذشته، این استارت‌آپ یک اپلیکیشن آی‌پد با پشتیبانی از سیری و میانبرها راه‌اندازی کرد .

این شرکت همچنین گزینه ای را برای کاربران اضافه کرده است تا از طریق برنامه ChatGPT از طریق Bing به جستجوی پاسخ در وب بپردازند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا