نرم افزار موبایل

OpenAI یک برنامه رسمی ChatGPT را برای iOS راه اندازی کرد

به گزارش اپ خونه، ChatGPT به صورت تلفن همراه عرضه می شود.

OpenAI از راه اندازی یک برنامه رسمی iOS خبر داد که ماه ها پس از پر شدن اپ استور از سرویس های مشکوک و غیر رسمی به کاربران اجازه می دهد به چت ربات هوش مصنوعی محبوب خود در حال حرکت دسترسی داشته باشند .

این شرکت می‌گوید اپلیکیشن جدید ChatGPT رایگان، بدون تبلیغات و امکان ورودی صوتی خواهد بود، اما در ابتدا در زمان راه‌اندازی به کاربران آمریکایی محدود می‌شود.

اپلیکیشن ChatGPT مانند همتای دسکتاپ خود، به کاربران اجازه می دهد تا با یک ربات چت هوش مصنوعی تعامل داشته باشند و بدون اجرای جستجوی سنتی وب، سؤال بپرسند، به علاوه مشاوره دریافت کنند، الهام بگیرند، بیاموزند، تحقیق کنند و شامل موارد دیگری نیز می شود.

با توجه به مشکلات دستیار صوتی خود اپل، سیری، و عدم پیشرفت هوش مصنوعی خود اپل، نسخه جدید می تواند کاربران بیشتری را وادار کند تا ChatGPT را در تلفن های خود به عنوان کمک اصلی تلفن همراه خود امتحان کنند.

این راه‌اندازی همچنین می‌تواند به طور بالقوه بر گوگل تأثیر بگذارد، زیرا موتور جستجوی امروز از موتور جستجوی پیش‌فرض Safari در آیفون اپل سود می‌برد.

هنگام استفاده از نسخه تلفن همراه ChatGPT، برنامه تاریخچه شما را در بین دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌کند – به این معنی که می‌داند قبلاً چه چیزی را از طریق رابط وب خود جستجو کرده‌اید و آن را در دسترس شما قرار می‌دهد.

این برنامه همچنین با Whisper ، سیستم تشخیص گفتار منبع باز OpenAI، یکپارچه شده است تا امکان ورودی صوتی را فراهم کند.

به گفته OpenAI،این شرکت در اطلاعیه خود خاطرنشان می‌کند مشترکین ChatGPT Plus می‌توانند از طریق برنامه جدید، علاوه بر دسترسی زودهنگام به ویژگی‌های جدید و زمان پاسخ‌دهی سریع‌تر،به قابلیت‌های GPT-4 دسترسی داشته باشند.

پیشنهاد اشتراک در ماه فوریه راه اندازی شد و برای ویژگی های ارتقا یافته، از جمله دسترسی به ChatGPT حتی در زمان اوج مصرف، ۲۰ دلار در ماه هزینه دارد.

این شرکت می‌گوید که عرضه اپلیکیشن جدید در ایالات متحده آغاز می‌شود، اما در هفته‌های آینده به سایر کشورها نیز گسترش خواهد یافت.

یک نسخه اندروید نیز به عنوان “به زودی عرضه می شود” به اشتراک گذاشته می شود.

طبق مقاله قبلی Semafor که شرکت از اظهار نظر در مورد آن خودداری کرده بود، شایعه شده بود که OpenAI روی یک مشتری موبایل کار می کند.

راه اندازی برنامه ChatGPT در زمانی است که شرکت های بزرگ فناوری از جمله گوگل، مایکروسافت و فیس بوک در حال آزمایش هوش مصنوعی هستند و در مورد گوگل و مایکروسافت نیز قابلیت های هوش مصنوعی را در موتورهای جستجوی خود ادغام می کنند .

اما دسترسی مستقیم به ChatGPT در تلفن همراه خارج از موتور جستجو یا مرورگر می‌تواند به طور بالقوه نحوه استفاده مردم از تلفن‌های خود را برای جستجو و ارتباط با اطلاعات تغییر دهد.

یکی از مواردی که می تواند در مورد برنامه موبایل OpenAI در مقابل ادغام هوش مصنوعی برنامه های جستجو قانع کننده باشد، ماهیت بدون آگهی آن است.

OpenAI در پست وبلاگ خود به این موضوع اشاره می کند و خاطرنشان می کند که کاربران می توانند “بدون غربال کردن تبلیغات یا نتایج متعدد” پاسخ های فوری دریافت کنند.

این بیانیه برای شریک خود ضربه‌ای ظریف است، زیرا Bing در حال حاضر تبلیغات را به چت Bing مبتنی بر هوش مصنوعی خود اضافه می‌کند، علاوه بر آن موتورهای جستجو را تا حدودی نادیده می‌گیرد.

حتی توضیحات فروشگاه App ChatGPT نیز ماهیت بدون آگهی آن را نشان می‌دهد، زیرا این یکی از معدود ویژگی‌هایی است که در کنار توانایی همگام‌سازی تاریخچه شما و دسترسی به جدیدترین مدل‌های OpenAI ذکر شده است.

ورود این برنامه همچنین تنها چند روز پس از آن است که گوگل لیست انتظار را از چت ربات هوش مصنوعی خود، Bard، حذف کرد ، که در کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O در این ماه اعلام کرد که اکنون به زبان انگلیسی در دسترس است.

به نظر می رسد تقاضای مصرف کنندگان برای ChatGPT و AI در آیفون وجود دارد .

تحقیقات اخیر ارائه‌دهنده اطلاعات فروشگاه اپلیکیشن data.ai نشان داد که ۱۰ برنامه برتر هوش مصنوعی تلفن همراه در سال جاری، تا اواخر مارس، بیش از ۱۴ میلیون دلار هزینه مصرف‌کننده داشته‌اند و میانگین هزینه روزانه مصرف‌کنندگان نسبت به فوریه ۱۱ درصد افزایش یافته است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا