اخبار اینترنت

 PayPal، الکس کریس، مدیر ارشد اجرایی Intuit را به عنوان مدیرعامل جدید معرفی کرد

به گزارش اپ خونه، غول پرداخت اعلام کرد PayPal در حال جذب یک مدیرعامل جدید است.

از ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۳، الکس کریس، مدیر ارشد Intuit، رئیس و مدیرعامل PayPal خواهد شد و جایگزین مدیرعامل فعلی دن شولمن، اعضای هیئت مدیره PayPal در بیانیه‌ای مطبوعاتی شد.

این انتصاب پس از یک فرآیند جستجوی چند ماهه مدیرعامل انجام شد که بر یافتن رهبر جدیدی متمرکز بود که در زمینه پرداخت‌های جهانی، محصول و فناوری تجربه داشت.

مانند شولمن، کریس نیز یکی از اعضای با سابقه کارفرمای سابق خود بود که ۱۹ سال پیش به Intuit پیوست و سپس به مرور زمان مسئولیت های خود را افزایش داد.

از ژانویه ۲۰۱۹، او به عنوان معاون اجرایی و مدیر کل گروه مشاغل کوچک و خوداشتغالی Intuit، مسئول بیش از نیمی از درآمد Intuit بود. او بر یک سازمان جهانی با هزاران کارمند نظارت دارد که وظیفه دارند محصولاتی مانند QuickBooks و Mailchimp را به هزاران مشتری ارائه دهند.

در اطلاعیه هیئت مدیره آمده است که او در جدیدترین نقش رهبری خود، مشتریان و درآمدهای خود را با نرخ رشد مرکب سالانه ۲۰ درصد و ۲۳ درصد افزایش داد. او همچنین خرید ۱۲ میلیارد دلاری Mailchimp توسط Intuit را در سال ۲۰۲۱ رهبری کرد.

کریس از حمایت متفق القول هیئت مدیره PayPal و کمیته جستجوی مدیرعامل آن برخوردار است، که وظیفه یافتن جایگزینی برای مدیرعامل قدیمی شولمن، که به PayPal از برنامه های خود برای بازنشستگی در پایان سال گذشته اطلاع داده بود، داشت.

CNBC گزارش می دهد که کریس از بین ۹ نامزد انتخاب شده است. گزارش هیئت مدیره همچنین با بیش از ۲۰ سرمایه گذار از جمله سرمایه گذار فعال Elliott Management ملاقات کرد.

الکس با عمق تجربه خود در توسعه محصول، اشتیاقش برای خدمت به مشتریان و تعهد دیرینه اش به توانمندسازی و توانمندسازی کسب و کارهای کوچک، و سابقه اثبات شده اش در توسعه و الهام بخشیدن به تیمش، رهبر عالی برای پیشبرد PayPal و تسریع روند پیشرفت است.

جان دوناهو، رئیس هیئت مدیره PayPal ، در بیانیه ای گفت:

“کمیته جستجوی هیئت مدیره سخت کوش و به طور کامل کار کرد تا کاندیدای مناسب را برای ورود PayPal به مرحله بعدی رشد و گسترش خود بیابد، و ما مطمئن هستیم که الکس آن شخص است.”

کریس در زمانی به PayPal می‌پیوندد که شرکت در حال بازسازی است و در ماه فوریه اعلام کرد که ۲۰۰۰ کارمند تمام وقت یا ۷ درصد از نیروی کار خود را با استناد به محیط اقتصاد کلان اخراج می‌کند .

این شرکت اعلام کرد که تقریباً ۶۰۰ میلیون دلار پس انداز خود را در پروژه هایی مانند پرداخت بدون رمز عبور، تجربه های درون برنامه ای با یک کلیک و استفاده از هوش مصنوعی برای جریان های پرداخت پیشرفته، از جمله موارد دیگر، دوباره سرمایه گذاری خواهد کرد.

دوناهو همچنین از مدیر عامل فعلی شولمن به دلیل رهبری برجسته او در طول هشت سال رشد PayPal به عنوان یک شرکت مستقل تشکر کرد.

او گفت: «دان کمک‌های عمده‌ای به PayPal کرد و به ایجاد پایه‌های قوی برای آینده کمک کرد.»

شولمن، مدیرعامل در حال خروج، اولین بار در سال ۲۰۱۴، پس از جدایی PayPal از eBay، به PayPal پیوست. تحت رهبری او، PayPal درآمد خود را از ۹.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۲۷.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ افزایش داد، با مجموع حساب های فعال بیش از دو برابر به بیش از ۴۳۰ میلیون در ۲۰۰ بازار. حجم کل پرداخت نیز ۵ برابر از ۲۸۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۱.۳۶ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۲ افزایش یافت.

شولمن در بیانیه ای گفت:

“من به آنچه در PayPal به دست آورده ایم و به افراد فوق العاده با استعداد و متعهدی که هر روز با آنها کار می کنم افتخار می کنم . “

«ما با هم خدمات مالی و تجارت الکترونیک را دوباره تصور کرده‌ایم و برای بهبود سلامت مالی مشتریان خود تلاش کرده‌ایم. PayPal هر روز برای مشتریان و جوامع خود تفاوت ایجاد می کند و شرکت برای آینده ای عالی قرار دارد.»

«داشتن فرصتی برای رهبری این شرکت بزرگ در ۸ و نیم سال گذشته یک امتیاز بزرگ بوده است. با این حال، من در مرحله ای از زندگی ام هستم که می خواهم زمان بیشتری را به علایقم در خارج از محل کار اختصاص دهم. من ۱۰۰ درصد متعهد به همکاری نزدیک با هیئت مدیره و جانشین نهایی خود برای انتقال آرام و اطمینان از حفظ حرکت مثبت خود در مسیر هستم.»

شولمن تا نشست سالانه بعدی سهامداران در ماه می ۲۰۲۴ در هیئت مدیره پی پال باقی خواهد ماند.

سرمایه‌گذاران به اخبار PayPal واکنش مثبت نشان می‌دهند، زیرا سهام  تا کنون نزدیک به ۲ درصد افزایش یافته است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا