اخبار کسب و کارها

Peak XV چشم به سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری در Neo از مدیران سابق Edelweiss دارد

به گزارش اپ خونه، سه منبع آگاه گفتند که Peak XV Partners در مراحل پیشرفته مذاکرات برای رهبری یا تامین مالی کامل یک دور تامین مالی در Neo Group، یک شرکت مدیریت دارایی و مشاوره مالی است.

منابع گفتند که این شرکت در حال نهایی کردن سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری در Neo Group است که یک دفتر خانوادگی نیز دارد. یکی از افراد هشدار داد که معامله نهایی نشده است، بنابراین ممکن است شرایط تغییر کند.

Peak XV از اظهار نظر خودداری کرد. Neo Group که مقر آن در بمبئی است بلافاصله پاسخی نداد.

نیتین جین، مدیر اجرایی سابق خدمات مالی Edelweiss، و گروهی دیگر از مدیران باسابقه خدمات مالی از Edelweiss، شرکت Neo Group را در اواخر سال ۲۰۲۱ تأسیس کردند.

این استارتاپ که تا اواسط سال گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کرد، پیش از این حدود سرمایه گذاری کرده بود. طبق بیانیه قبلی، ۴۰ میلیون دلار از سرمایه گذاران ناشناس است.

صنعت مدیریت دارایی هند با بیش از ۵۴۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت، به طور فزاینده ای بازیگران بیشتری را جذب می کند.

Jio Financial Services، بخشی از Mukesh Ambani’s Reliance، ثروتمندترین مرد آسیا، ماه گذشته با غول آمریکایی بلک راک متحد شد تا یک سرمایه گذاری مشترک ۵۰:۵۰ برای راه اندازی خدمات مدیریت دارایی در بازار جنوب آسیا ایجاد کند.

ثروت مالی خانوارهای هند در حال حاضر حدود ۳ تریلیون دلار است و احتمالاً در دهه آینده بین ۱۷ تا ۱۸ درصد رشد خواهد کرد.

این در زمانی اتفاق می افتد که نرخ بهره در هند به پایین ترین حد تاریخی رسیده است. جین در سال گذشته گفت: این به همراه افزایش تورم و امید به زندگی بالاتر، نیاز به جایگزین‌های پیچیده برای سپرده‌های بانکی را در قالب درآمد ثابت، بدهی خصوصی و سایر ابزارهای بازدهی بلندمدت ایجاد می‌کند.

برای Peak XV، سرمایه‌گذاری در Neo آخرین مورد از سری بررسی‌های اخیر است که این شرکت در بحبوحه جدایی خود از شرکت مخاطره‌آمیز سکویا کاهش داده است .

طبق گزارش های رسانه های محلی، Masters Union و Wingreens نیز در مراحل آخر بحث برای تضمین سرمایه گذاری از Peak XV هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا