استارتاپ

PhonePe تحت حمایت Walmart قرار است سلطه گوگل را با فروشگاه اپلیکیشن در هند به چالش بکشد

به گزارش اپ خونه، غول فین‌تک هندی PhonePe در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی یک فروشگاه اپلیکیشن اختصاصی برای کاربران اندروید در هند است، آخرین محصول پیشنهادی شرکت تحت حمایت Walmart که بازار پرداخت‌های موبایلی را در دومین اقتصاد بزرگ آسیا اداره می‌کند.

طبق یک سند داخلی شرکت که توسط TechCrunch بررسی شده است، فروشگاه برنامه که برای ارائه خدمات بیش از حد محلی سازی شده بر اساس زمینه مشتری طراحی شده است، با هدف کمک به توسعه دهندگان در جذب کاربر “با کیفیت بالا” از طریق راه حل های چند زبانه است.

PhonePe با ورود به بازار اپ استور، به دنبال استارت‌آپ مستقر در بنگالورو است که IndusOS را خریداری می‌کند ، یک سازنده فروشگاه اپلیکیشن که از طریق مشارکت با فروشندگان گوشی‌های هوشمند به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد.

به گفته یک منبع آگاه، PhonePe، با ارزش‌ترین استارت‌آپ فین‌تک هندی که به شدت با برنامه Google Pay گوگل در هند رقابت می‌کند، قصد دارد تعامل خود را با فروشندگان گوشی‌های هوشمند، از جمله با شرکت‌هایی از جمله شیائومی، تقویت کند.

در این سند آمده است:

این فروشگاه برنامه تجربه برتر را برای میلیون‌ها کاربر با تبلیغات با کیفیت بالا و هدف‌گیری سفارشی، پشتیبانی از ۱۲ زبان و چت زنده ۲۴×۷ ارائه می‌کند.

PhonePe تایید کرد که در حال کار برای راه اندازی یک فروشگاه برنامه در هند است.

سخنگوی PhonePe در بیانیه ای گفت که گوگل ۹۷ درصد از بازار اپ استور هند را در اختیار دارد و این فرصت برای شخصی مانند PhonePe که بیش از ۴۵۰ میلیون کاربر ثبت شده در کشور جمع آوری کرده است، وجود دارد تا یک فروشگاه برنامه جایگزین بسازد.

نه تنها از منظر زبان، بلکه از دیدگاه کشف و علاقه مصرف کننده، محلی تر است.

این شرکت همچنین با اشاره به دستور اخیر کمیسیون رقابت هند ناظر ضد انحصار هند که راه را برای توسعه دهندگان دیگر برای ایجاد و راه اندازی فروشگاه های اپلیکیشن خود در Google Play هموار می کند، گفت:

زمان بندی برای ما نیز مناسب است  . یک دادگاه از آن زمان به Google کمک هایی را ارائه کرده است .

PhonePe تایید کرد که چندین مکالمه با سازندگان تلفن در هند برگزار می کند و گفت:

“همه بسیار پذیرا هستند، به خصوص که CCI روشن کرده است که گوگل نمی تواند در اقدامات ضد رقابتی شرکت کند.”

همه OEM ها از اینکه PhonePe یک فروشگاه اپلیکیشن محلی برای بازار هند ایجاد کند، هیجان زده هستند.

“ما انتظار داریم که در چند ماه اول راه‌اندازی روی همه دستگاه‌های OEM اندروید به صورت زنده عرضه شود. ما قبلاً شرایط خود را با یکی از بزرگترین OEM ها بسته ایم و سعی می کنیم بقیه را به سرعت در چند ماه آینده وارد کنیم.”

فروشگاه اپلیکیشن جدیدترین محصول PhonePe است که اخیراً وارد دسته تجارت الکترونیک نیز شده است .

این استارت آپ سال گذشته از شرکت مادر خود Flipkart جدا شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا