اخبار کسب و کارها

Power Platform AI Copilot جدید مایکروسافت برنامه های شما را برای شما می سازد

به گزارش اپ خونه، در رویداد مجازی «آینده کار»، مایکروسافت راه‌اندازی یک Copilot هوش مصنوعی را اعلام کرد – و اشتباه نکنید، مایکروسافت در استفاده از این استعاره «Copilot» در تمام محصولات خود – برای برنامه‌های کاربردی، نمایندگان مجازی قدرت، و Power Automate همه کاره است.

 ایده در اینجا استفاده از هوش مصنوعی برای آسان‌تر کردن استفاده از این ابزارها برای ساخت برنامه‌های تجاری، جریان‌ها و ربات‌ها است و به کاربران اجازه می‌دهد از زبان طبیعی برای توصیف آنچه می‌خواهند بسازند استفاده کنند.

چارلز لامانا، معاون شرکت مایکروسافت برای پلتفرم نرم افزاری کم کد خود، در اطلاعیه می نویسد:

« با Copilot،  پلتفرم Microsoft Power کمک های مبتنی بر هوش مصنوعی را به Power Apps، Power Virtual Agents و Power Automate می آورد. سازندگان اکنون یک کمک خلبان زنده درون استودیویی دارند که به آنها کمک می‌کند راه‌حل‌هایی بسازند و پیشنهاداتی برای بهبود ارائه می‌دهند. برای ساختن یک برنامه، جریان یا ربات، می‌توانید آن را با استفاده از زبان طبیعی توصیف کنید و Copilot می‌تواند آن را در چند ثانیه بسازد. به همین راحتی است.»

در هسته خود، این کار کمی شبیه به استفاده از Bing یا ChatGPT جدید است. شما به Power Platform Copilot می‌گویید که چه می‌خواهید و سپس این ایده‌ها را از طریق یک ربات در نوار کناری چت اصلاح کنید.

در Power Apps، ابزار اصلی کم‌کد پلتفرم پاور، کاربران اکنون می‌توانند از جملاتی مانند «یک برنامه زمان و هزینه ایجاد کنید تا کارمندانم بتوانند گزارش‌های زمان و هزینه‌های خود را ارسال کنند» استفاده کنند و این برنامه را برای آنها تولید می‌کند.

اما علاوه بر ایجاد این رابط های کاربری و ادغام با منابع داده یک شرکت، Copilot همچنین می تواند به کاربران در تجزیه و تحلیل داده های آنها و تجسم آنها کمک کند (مثال مایکروسافت در اینجا این است: “شایع ترین دلایل شکست بازرسی چیست؟”)

با توجه به اینکه Power Virtual Agents بخشی از همان پلتفرم است و به‌روزرسانی‌های مشابهی دریافت می‌کند، شاید تعجبی نداشته باشد که اکنون عمیق‌تر با Power Apps ادغام شده است و به این توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا راحت‌تر یک ربات چت را به برنامه‌های خود اضافه کنند.

Power Automate، ابزار مایکروسافت برای خودکارسازی گردش کار، روند تقریباً یکسان است و این شرکت استدلال می‌کند که در طول پیش‌نمایش آن، مشتریان شاهد کاهش ۵۰ درصدی زمان توسعه گردش کار Power Automate بودند.

یکی از ویژگی‌های جالب توجه این است که از آنجایی که این سرویس با یک مدل GPT یکپارچه شده است، کاربران اکنون می‌توانند از Power Automate برای تولید خودکار متن یا خلاصه‌سازی اسناد موجود از ابزار استفاده کنند.

در حال حاضر، مایکروسافت این ویژگی‌ها را به‌عنوان «پیش‌نمایش‌های آزمایشی ارائه‌شده توسط سرویس OpenAI Azure با GPT» توصیف می‌کند و هشدار می‌دهد که این ویژگی‌ها برای استفاده تولیدی در نظر گرفته نشده‌اند.

بعید است که بسیاری از کاربران از استفاده از آنها در تولید بازدارند، اما حداقل مایکروسافت می‌تواند بگوید که وقتی به‌روزرسانی خودکار محتوای روزانه آنها از بین می‌رود، به مردم هشدار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا