اخبار کسب و کارها

Prosus در حال مذاکره برای فروش کسب و کار Olx Autos در هند و سایر بازارها است

به گزارش اپ خونه، به گفته یک منبع آگاه، Prosus به طور فعال با چندین بازیکن درگیر است تا فروش واحد Olx’s Autos تجاری طبقه بندی شده را در چندین بازار از جمله هند و اندونزی بررسی کند.

در بیانیه ای، این سرمایه گذار فناوری گفت که دنبال کردن یک استراتژی رشد جهانی برای کسب و کار خودروی Olx دیگر رویکرد مناسبی برای سهامداران ما نیست و این سرمایه گذار در حال بررسی “همه گزینه ها برای کسب و کار Olx Autos” است. این شرکت چالش‌های اقتصاد کلان و بازار را عامل این حرکت می‌داند.

به گفته این منبع، در هند، Prosus با برخی از سرمایه گذاران استارتاپ یونیکورن Cars24 مذاکراتی را برای بررسی فروش واحد محلی Autos انجام داده است.

Cars24 DST Global و SoftBank را از جمله حامیان خود می داند. این منبع گفت که این سرمایه گذاران با تغییر تمرکز بر حفظ پول نقد، این معامله را به تصویب رسانده اند و در مورد مسائل خصوصی خواستار ناشناس ماندن شدند.

پروسوس سال هاست که برای بازی Olx Autos تلاش می کند. در اوایل سال ۲۰۲۱، این شرکت دفتر Frontier Car Group در برلین را تعطیل کرد و تمرکز خود را بر بازارهای آمریکای لاتین و آسیا تغییر داد.

Prosus در نوامبر گفت که Olx Autos درآمد خود را در نیمه اول سال مالی ۲۰۲۲ خود ۸۴ درصد افزایش داد و به ۱ میلیارد دلار رساند.

اما Autos سودی ندارد. Olx در اوایل سال جاری اعلام کرد که ۱۵۰۰ شغل را در سطح بین المللی کاهش می دهد.

فراتر از Olx Autos، هسته طبقه بندی کسب و کار در OLX سودآور، جریان نقدی مثبت و در حال رشد سریع است.

پروسوس گفت: خروج OLX Autos منجر به بهبود قابل توجهی در نمایه سودآوری بخش طبقه بندی شده به عنوان یک کل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا