اخبار اینترنت

Reddit قصد دارد IPO را در ماه مارس راه اندازی کند

بر اساس گزارش جدید رویترز ، Reddit در حال آماده شدن برای عرضه اولیه عمومی (IPO) خود در ماه مارس است .

این گزارش خاطرنشان می‌کند که این اقدام بیش از سه سال پس از آن صورت می‌گیرد که پلتفرم رسانه‌های اجتماعی مستقر در سانفرانسیسکو برای اولین بار شروع به عرضه اولیه سهام کرد.

Reddit قصد دارد در اواخر فوریه پرونده عمومی خود را منتشر کند و تا پایان ماه مارس عرضه اولیه عمومی خود را تکمیل کند.

این شرکت به دنبال فروش حدود ۱۰ درصد از سهام خود در IPO است و تصمیم خواهد گرفت که چه ارزشی را در زمان عرضه اولیه سهام دنبال کند.

با این حال، منابع رویترز هشدار دادند که برنامه‌های عرضه اولیه سهام Reddit به طور بالقوه می‌تواند به عقب رانده شود، که در گذشته اتفاق افتاده است.

Reddit از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرد.

این خبر تقریباً دو ماه پس از آن منتشر شد که بلومبرگ گزارش داد که Reddit در حال مذاکره با سرمایه گذاران بالقوه برای عرضه اولیه عمومی است.

Reddit که در سال ۲۰۰۵ تأسیس شد، به طور محرمانه یک پیش نویس بیانیه ثبت نام را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرد تا در دسامبر ۲۰۲۱ عمومی شود، اما این برنامه ها هرگز محقق نشد.

این حرکت تنها چند ماه پس از آن صورت گرفت که Reddit مبلغ ۴۱۰ میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری F به رهبری Fidelity جمع آوری کرد و ارزش آن را ۱۰ میلیارد دلار اعلام کرد. در آن زمان، برنامه‌هایی برای بسته شدن دور را با ۷۰۰ میلیون دلار داشت .

در ژانویه ۲۰۲۲، گزارش شد که Reddit در حال همکاری با مورگان استنلی و گلدمن ساکس برای عرضه عمومی است و در نظر دارد ارزشی معادل ۱۵ میلیارد دلار داشته باشد.

استیو هافمن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Reddit در ژوئن گذشته اعلام کرد که این شرکت هنوز به سودی دست پیدا نکرده است.

Reddit راه اندازی یک IPO را تا زمانی که به سوددهی نزدیک تر شد متوقف کرده است.

رویترز خاطرنشان می کند که برنامه های عرضه اولیه سهام آن نیز به دلیل عدم اطمینان در مورد بازار عرضه اولیه سهام در دو سال گذشته به تعویق افتاده است.

The Information چند هفته پیش گزارش داد که Reddit انتظار دارد سال ۲۰۲۳ را با درآمد تبلیغاتی بیش از ۲۰٪ به پایان برساند و به کمی بیش از ۸۰۰ میلیون دلار برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا