استارتاپ

Reliance به اندازه ۲۳.۳ درصد از سهام شرکت هوش مصنوعی Exyn مستقر در ایالات متحده را خریداری کرد

به گزارش اپ خونه، Reliance از استارت‌آپ هوش مصنوعی و روباتیک مستقر در فیلادلفیا Exyn، شرکت هندی که در پرونده بورس اوراق بهادار در روز پنجشنبه فاش شد، حمایت کرده است و باعث نفوذ بیشتر استارت‌آپ‌ها در سطح جهان شده است.

به گفته این شرکت هندی، Reliance Strategic Business Ventures، یک شرکت تابعه شرکت Reliance Industries،اندازه ۲۳.۳ درصد از سهام Exyn را به قیمت ۲۵ میلیون دلار خریداری کرده است.

سرمایه‌گذاری این شرکت هندی بخشی از سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر سری B استارت‌آپ فیلادلفیا است که یک استقلال روباتیک را برای محیط‌های پیچیده و محروم از GPS اعمال می‌کند. Reliance اندازه دور سری B را به اشتراک نمی گذارد.

طبق گزارش Crunchbase، Exyn تا به امروز بیش از ۴۵ میلیون دلار جمع آوری کرده است.

این استارت‌آپ هوش مصنوعی بالاترین سطح استقلال پهپادهای هوایی را در جهان تجاری می‌کند، سطح خودکاری ۴ (AL4). یا یک اپراتور در حلقه، با توجه به توضیحات در سایت خود.

Reliance که بزرگترین زنجیره خرده‌فروشی هند و همچنین اپراتور برتر مخابراتی در کشور را اداره می‌کند، گفت که با این استارت‌آپ در ابتکارات شرکت هندی پیرامون پهپاد، ایمنی صنعتی، امنیت و حوزه‌های رباتیک هم‌افزایی خواهد داشت و در عین حال «محصول و فناوری Exyn» را سرعت می‌بخشد.  در چندین حوزه کاربردی و تجاری سازی توسعه میابد.

این شرکت هندی اضافه کرد که این استارتاپ به ترتیب در سال های ۲۰۲۱، ۲۰۲۰ و ۲۰۱۹، ۴.۳۲ میلیون دلار، ۱.۸۳ میلیون دلار و ۰.۱۶ میلیون دلار گردش مالی داشته است.

Reliance Industries یا یکی از واحدهای آن، در سال جاری یک سری سرمایه گذاری انجام داده است، از جمله استارتاپ تحویل هایپرمحلی Dunzo و پلتفرم صفحه قفل اندروید با پشتیبانی گوگل Glance.

در ماه مارس، Reliance Strategic Business Ventures اعلام کرد که قصد دارد تا ۲۲۱ میلیون دلار در شرکت الکترونیکی ایالات متحده Sanmina سرمایه‌گذاری کند تا سرمایه‌گذاری مشترکی را راه‌اندازی کند زیرا غول هندی به دنبال توسعه تولید لوازم الکترونیکی خود است.

او گفت که هدف این سرمایه گذاری مشترک ایجاد یک مرکز تولید الکترونیکی “در کلاس جهانی” در هند است.

اوایل روز پنجشنبه، Reliance اعلام کرد که با خرید واحد هند Metro AG به مبلغ ۳۴۴ میلیون دلار موافقت کرده است. مترو که نزدیک به دو دهه پیش وارد بازار هند شد، ۳۱ مرکز توزیع عمده فروشی در سراسر کشور دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا