تکنولوژی

Roblox می خواهد به مردم اجازه دهد تا فقط با تایپ کردن، دنیای مجازی بسازند

به گزارش اپ خونه، چت ربات‌های هوش مصنوعی می‌توانند پاسخ‌های طبیعی قانع‌کننده – اگر گاهی بیش از حد مطمئن باشند – ارائه دهند، اما اگر هوش مصنوعی بتواند جهان‌های مجازی سفارشی را تنها بر اساس یک توضیح متنی بسازد، چه؟

Roblox در حال بررسی این امکان با کیت ابزارهای توسعه دهنده خود است که به گونه ای طراحی شده اند که تقریباً برای هر کسی امکان ایجاد تجربیات و اشیاء مجازی در اکوسیستم مجازی متمرکز بر جوانان را فراهم می کند.

این شرکت می‌گوید که در حال آزمایش دو پیاده‌سازی مختلف از هوش مصنوعی مولد است، یکی که مواد مجازی را بر اساس یک درخواست زبان طبیعی ایجاد می‌کند و دیگری که می‌تواند کد را بر اساس ورودی‌های متن ایجاد کند.

هر دو در هفته های آینده برای توسعه دهندگان Roblox Studio عرضه خواهند شد.

«… برخی از سازندگان می‌دانند چگونه کدنویسی کنند، اما ممکن است تجربه محدودی در ایجاد مدل‌های سه بعدی با کیفیت بالا داشته باشند. دیگران ممکن است در طراحی مدل تجربه بیشتری داشته باشند، اما در زمینه کد تجربه کمتری دارند.»

«در هر دو مورد، ما آینده‌ای را می‌بینیم که در آن حتی یک مبتدی (مثلاً خودم – من یک هنرمند وحشتناک هستم!) می‌تواند در حالی که می‌خواهد تخیل خود را در یک تجربه Roblox زنده کند، سربلندی داشته باشد.»

در سال‌های اخیر، این شرکت هدف خود را مبنی بر تبدیل شدن به زیرساختی برای متاورس بیان کرده است – نه تنها مکانی که مردم برای معاشرت در دنیای مجازی به آنجا می‌روند، بلکه مجموعه ابزاری که برای ساختن آن دنیاها برای شروع استفاده می‌کنند.

Roblox مطمئناً رقابتی دارد (Epic Games) اما ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی مانند این می‌تواند آن را به پلتفرمی جذاب‌تر برای توسعه‌دهندگان بازی مبتدی تبدیل کند تا فضاهای مجازی موفقی را ایجاد کنند که Roblox را با کاربران جوان بسیار جذاب می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا